POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [08.03.2014, 12:44:38] • Świnoujście

Aquapark popłynął przez kryzys?

Aquapark popłynął przez kryzys?

fot. Sławomir Ryfczyński

Gdzie ten aquapark, gdzie modernizacja basenu? Pyta prezydenta radna Platformy Obywatelskiej Elżbieta Jabłońska, która zabrała się za rozliczanie Janusza Żmurkiewicza z jego programu wyborczego.

Pytanie radnej zadaliśmy Robertowi Karelusowi, rzecznikowi prezydenta Janusza Żmurkiewicza.

- Wszyscy chcielibyśmy mieć park wodny i taki prawdopodobnie będziemy mieli w nowo powstającym, największym i najnowocześniejszym nad Bałtykiem kompleksie hotelowym realizowanym przy ulicy Uzdrowiskowej - mówi prezydencki rzecznik. - Natomiast zadanie pytania o budowę parku wodnego przez samorząd w kryzysie i to przez wykształconą ekonomicznie osobę, jaką jest Pani Ela, brzmi trochę kuriozalnie. Wystarczy poczytać poważne periodyki, porozmawiać z innymi samorządowcami, by wiedzieć, że obiekty, które trzeba wybudować wielomilionowym kosztem, przynoszą obecnie wielomilionowe straty.

Rzecznik podaje przykłady. Leżący w centrum prawie milionowej aglomeracji sopocki aquapark przynosi stratę rzędu 2 mln zł, w Łodzi strata aquaparku to około 3 mln zł, w Pile - ponad 1 mln zł w 2 lata, w Suwałkach - ok. 1 mln zł rocznie.

- W Polsce dodatkową trudnością jest znalezienie odpowiedniej firmy, która taką inwestycje potrafi zrealizować - vide Szczecin - dodaje Robert Karelus. - Najpierw musimy zając się rozwiązaniem poważnych problemów społecznych, jakimi są utrzymanie nakładów na oświatę, służbę zdrowia opiekę społeczną, dodatkowe zobowiązania, które rząd nakłada na samorządy. A tych ostatnich stale przybywa.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 72, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 72

Gość • Sobota [08.03.2014, 21:00:11] • [IP: 213.158.217.***]

Pani. Elu wszystkiego najlepszego z okazji święta kobiet powodzenia i wytrwałości w pracy społecznej.

Piotr Groniec • Sobota [08.03.2014, 20:42:26] • [IP: 92.42.114.***]

W tym aspekcie całkowicie zgadzam się z rzecznikiem. Aquparki są nierentowne. Tak się dzieje m.in z Laguną w Gryfinie. Była wielka feta kiedy oddawano ja do użytku a dzisiaj miasto szuka chętnego na jej kupno. Jednak nikt o zdrowych zmysłach nie weźmie sobie kuli u nogi - chętnych brak.

Gość • Sobota [08.03.2014, 20:37:11] • [IP: 46.204.0.***]

Panie Rzeczniku, a jakie periodyki Pan czyta? Nie wspominial Pan o tych aquaparkach, które przynoszą zyski, a takie są. I mam jeszcze pytanie, a ile my mieszkańcy dokladamy do istniejącej pływalni. Rachunek jest prosty

Gość • Sobota [08.03.2014, 20:22:23] • [IP: 62.69.253.***]

Panie Karelus proszę nie mydlić oczu kosztami Aquaparków w ogromnych aglomeracjach. Miasto powinno mieć basen z elementami aquaparku i nie tak wielki jak te przywołane obiekty z przestarzałą technologią!!A służba zdrowia w tym mieście właśnie przez Was kuleje...

Gość • Sobota [08.03.2014, 20:01:17] • [IP: 95.129.228.**]

a zdaniem niedorzecznika 1 milion za karuzelę to nie strata, gdzie tu mowa o kryzysie jasio jak z rękawa sprzedaje to na lewo, to na prawo i ślini się do wyborców w telewizorku jak to łon jest dobry, na śmieciach ile zarobicie, skoro naród zużywa tyle samo a płaci grubo więcej, komu tu mydlicie oczodoły, przyrdzewieliście do koryta ale ja mam dobry odrdzewiacz, który zadziała na jesieni tego roku, paszoł. ...

Gość • Sobota [08.03.2014, 19:51:43] • [IP: 66.198.19.***]

I właśnie, ta Pani inżynier rybactwa, która pracowała w dziale suszenia siatek, to by była taka czarna, że tylko różowa w środku...

Gość • Sobota [08.03.2014, 19:32:40] • [IP: 83.25.244.***]

a karuzela ile strat dala coroku 1 mln?!! akuapark mzona dostosowac na potzrbey niezaduzy a zato gleboki by skzoly nurkowe mogly sie bawic jak w szczecinie na malym wystarczy dobry pomysl + silownia i jackuzii i jakas kawiarnia fajna

Gość • Sobota [08.03.2014, 19:31:38] • [IP: 93.94.188.***]

[IP: 92.40.248.**] Czytasz niekiedy, to co wyślesz w eter? Przecież to kompletne bzdury! Albo wprowadziłeś do nocha, albo jesteś imbecylem?!

Gość • Sobota [08.03.2014, 19:19:43] • [IP: 92.40.248.**]

Po co inwestować w nas mieszkańców, lepiej sprzedać kolejne działki pod apartamenty. Zamknąć kolejne zakłady pracy i problem się sam rozwiąże. Mieszkańcy wymrą lub wyjadą a wtedy okaże sie, ze nie potrzeba nawet tunelu o aquaparku nie wspomnę. Pan prezydent na Niemcach zarobi dość w" swojej" myjni bo jak do tej pory to nie ma konkurencji. Najgorsze w tym, że ta Pani reprezentuje organizację mafijną z przywódcą DONaldem Tuskiem na czele.

Gość • Sobota [08.03.2014, 19:18:39] • [IP: 213.158.217.***]

Efekty się liczą a nie kto komu coś zabrał?

Gość • Sobota [08.03.2014, 19:10:03] • [IP: 93.94.188.***]

Mam bardzo miłą informację, dla przeciwników Floty – nasz wspaniały klub, nadal będzie istnieć, bez względu na to, czy będziecie głośniej ujadać. Tępe umysły nie potrafią zrozumieć, że Flota jest niezbędna miastu.

Gość • Sobota [08.03.2014, 18:50:21] • [IP: 62.69.229.***]

widać jabłońska nie potrafi sama wymyślić tematu? :)) najpierw zabiera bar mleczny mrozkowi a teraz aquapark włodarczykowi... pani radna trochę własnej inicjatywy! już pani nie ma mojego głosu bo jest pani strasznie słaba:)

Gość • Sobota [08.03.2014, 18:43:38] • [IP: 93.94.188.***]

[IP: 10.0.0.***] Nie chlej gorzały nad klawiszami – masz zablokowany Caps Lock, PiS’owcu.

Gość • Sobota [08.03.2014, 18:39:09] • [IP: 79.96.31.***]

A jakie zyski generuje Bethon Platz & Trupi Park? W dobie kryzysu lać betonem, to jest dopiero idiotyzm. P.S Pani Ela, to fajna kobitka i ma ładny głos i ładnie patrzy.

Gość • Sobota [08.03.2014, 18:10:29] • [IP: 80.245.181.***]

Jestem za Aquaparkiem nie za flotą. Nie chce tej piłki. Nikt na to nie przychodzi. Na zabawę z dzieckiem było by więcej chętnych.

Gość • Sobota [08.03.2014, 17:55:44] • [IP: 80.245.190.***]

PO już popłynęło razem z tym aquaparkiem. Przedwyborcza gra.Szkoda słów.

Gość • Sobota [08.03.2014, 17:32:50] • [IP: 80.245.186.***]

Proponuje najpierw swoje mozgownice rozliczyc, kazdy polityk klamie i taka jest prawda, jak ktos jest zapatrzony w dana partie jak w religie to ma nie po kolei w glowie. I tyle w temacie. Wezcie ludzie zamiast ogladac programy informacyjne w tv, poczytajcie bajki swoim dzieciom.

Gość • Sobota [08.03.2014, 17:20:25] • [IP: 92.42.119.***]

Jaka ta Pani Elżbieta jest ładna, tyle kobiet ogladam na zdjęciach, ale ta to ma zawsze dobre ujęcie, i trzeba przyznac jest szykowna babka.

Gość • Sobota [08.03.2014, 17:15:49] • [IP: 94.250.233.**]

I juz pan z SLD byly zolnierz ludowego wojaka PZPR-u wytlumaczyl...

Gość • Sobota [08.03.2014, 16:52:00] • [IP: 80.245.178.***]

Pani Ela chce zostać prezydentem ?

Gość • Sobota [08.03.2014, 16:27:12] • [IP: 31.61.138.**]

Według miasta po co aquapark skoro jest w Niemczech. tną gdzie mogą. Ta Pani ma rację może warto się w końcu zmodernizować.

Gość • Sobota [08.03.2014, 16:25:32] • [IP: 79.186.167.**]

Hmmm...rzecznik mówi o kryzysie, ale na" karuzelę" z przyjemnością dalibyście kupe kasy!

ANTYPOWIEC • Sobota [08.03.2014, 15:56:20] • [IP: 10.0.0.***]

KOBIETO Z OBRAZKA!! GDZIE JEST IRLANDIA??GDZIE CI POWRACAJACY POLACY Z ANGLII?? GDZIE TA ZIELONA WYSPA??BIEDA, BEZROBOCIE, DROŻYZNA, CENY LEKÓW KOSMICZNE, STOCZNIE, HUTY KOPALNIE SPRZEDANE ALBO ZLIKWIDOWANE, CUKROWNIE CEMENTOWNIE.JUZ WSZYSTKO ROZGRABILIŚCIE!!NIE MAMY ŻADNEJ PRODUKCJI!!PO I PSL ZROBIŁO Z NAS BIEDAKÓW.SAMI ZAŚ MAJA SIE SUPER, PREMIE PODWYŻKI, DODATKI 13STKI.DOŚĆ OSZUSTWA!!

Gość • Sobota [08.03.2014, 15:42:12] • [IP: 94.254.145.*]

Biedna jedno jest pewne to ze nic nie rozumie :-)

Gość • Sobota [08.03.2014, 15:31:27] • [IP: 88.156.233.**]

Ela nie mieszaj czas sie konczy ukladaj sobie te klocki lego

Oglądasz 26-50 z 72
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■