POGODA

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [03.11.2013, 23:36:36] • Świnoujście

10 medali z międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików

26 października odbyły się w Szczecinku Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwondo Olimpijskim. Zawody przeznaczone były dla osób w wieku 11-12 lat z województw: Zachodniopomorskiego, Wielkopolskiego i Lubuskiego.

W Mistrzostwach wzięło udział ponad 160 osób. Nasze miasto reprezentowało 13 zawodników z klubu U.L.K.S.W. Pomorze. Droga do podium nie była łatwa. Żeby znaleźć się na miejscu medalowym trzeba było wygrać trzy lub cztery walki - w zależności od kategorii. Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze. Większość wróciła zadowolona z medalami.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Gabriela Zienko, która wygrała wszystkie swoje walki i stanęła na najwyższym podium. W finale spotkała się z zawodniczką z czerwonym pasem. Joanna Frej również spisała się bardzo dobrze. W walce o 3-cie miejsce wygrała z zawodniczką wyższą od siebie – prawie o głowę. Dziewczyny udowodniły, że na macie najważniejszy jest duch walki. Niższy wzrost czy stopień nie powinny przeszkadzać w dążeniu do celu! Bardzo dobrze spisali się również chłopcy. Mariusz Kamiński wygrał trzy walki z niełatwymi przeciwnikami. Jego finałowy pojedynek (po raz kolejny) wzbudził wiele emocji. Niestety Mariusz przegrał jednym punktem i ostatecznie uplasował się na drugim miejscu. Szymon Łukaszewicz także spisał się bardzo dobrze. W ćwierćfinale i półfinale nie dał szans rywalom. W walce o złoto uległ jednak przeciwnikowi i również wywalczył srebrny medal. Kamilowi Kostrzewie niewiele zabrakło, żeby wejść do finału. Jednak w walce o 3-cie miejsce udowodnił, że duch rywalizacji nie jest mu obcy i pokonał dobrego zawodnika. Ostatecznie zdobył brązowy medal.
W konkurencji sprawnościowej najlepiej wypadła Victoria Trzybińska, która nie dała szans rywalkom i stanęła na najwyższym podium.