POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [30.10.2013, 15:52:48] • Świnoujście

1 listopada - Policja ostrzega i radzi

1 listopada - Policja ostrzega i radzi

fot. Sławomir Ryfczyński

Przed nami 1 Listopada i długi weekend. Jest to czas, kiedy wybieramy się w dalsze podróże. Zajęci jesteśmy przygotowaniami do wyjazdu, skupiamy swoją uwagę na sprawach rodzinnych. Dla własnego dobra pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, którymi powinniśmy się kierować.

Oprócz zagrożeń spowodowanych wzmożonym ruchem, okres ten niesie ze sobą wiele innych niebezpieczeństw, na które warto zwrócić uwagę. Pamiętajmy:

Żeby nie stać się ofiarą złodzieja:
- nie zostawiaj samochodu w miejscach nieoświetlonych, rzadko uczęszczanych;

- parkuj samochód na parkingach strzeżonych, dozorowanych;

- przed opuszczeniem samochodu sprawdź, czy nie pozostawiłeś w nim w widocznym miejscu torebki, bagażu, portfela, telefonu komórkowego czy dokumentów;

- sprawdź zabezpieczenie pojazdu - czy został zamknięty, czy szyby zostały domknięte i nie są uchylone. Jeżeli posiadasz alarm - włącz go.

Kradzież kieszonkowa:
- nie noś przy sobie większej ilości gotówki;

- jeżeli musisz mieć przy sobie więcej pieniędzy, to nie trzymaj ich w jednej kieszeni lub portfelu. Porozkładaj je w kilku miejscach np. w wewnętrznych zamykanych kieszeniach;

- nie noś przy kartach bankomatowych numerów PIN;

- zwracaj uwagę na tzw. sztuczny tłok, unikaj go przy wsiadaniu do środków komunikacji miejskiej. Jeżeli masz torebkę przy sobie, to trzymaj ją blisko ciała i w zasięgu wzroku;

* nie zabieraj ze sobą rzeczy niepotrzebnych.

Na cmentarzu:
* nie zostawiaj torebki, saszetki na ławce, przy nagrobku, nawet na krótką chwilę;

* jeśli nie ma takiej konieczności, nie pokazuj, że masz telefon komórkowy;

* trzymaj dziecko za rękę i nie pozwól, by zanadto się oddaliło, gdyż w tłumie może się bardzo łatwo zgubić;

* włóż dziecku do kieszeni kartkę z numerem telefonu do siebie, z danymi umożliwiającymi szybkie odszukanie rodziców.

Na trasie:
* nie jedź "na pamięć", na większości skrzyżowań w pobliżu cmentarza zostanie zmieniona organizacja ruchu - stosuj się do poleceń policjanta kierującego ruchem;

* przygotuj się do podróży, sprawdź stan techniczny samochodu, niezbędne dokumenty i wyposażenie;

* jeśli to możliwe, wybierz trasę mniej uczęszczaną, by uniknąć korków;

* zawsze stosuj zasadę ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu;

* dostosuj prędkość do warunków atmosferycznych oraz natężenia ruchu na drodze;

* nie parkuj w miejscach niedozwolonych, nie tamuj ruchu.

Święto Zmarłych jest to czas wzmożonych kontroli prowadzonych przez Policję zarówno na drogach, jak i w naszym mieście. Można spodziewać się kontroli prędkości oraz stanu trzeźwości kierowców.

Apelujemy do wszystkich kierowców, aby pod żadnym pozorem nie wsiadali za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu, a do pasażerów, by nie pozwolili, by wiózł ich nietrzeźwy kierujący!

Rzecznik prasowy KMP w Świnoujściu
asp. Beata Olszewska


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Jadwiga B. • Środa [30.10.2013, 19:00:28] • [IP: 163.185.148.***]

Podstawowa zasada jest taka ze wsrod policjantow sa ludzie niegodni zaufania.Zostalam oszukana przez policje i nigdy wiecej tym smutnym panom nie zaufam.Bardzo to przykre.

Gość • Środa [30.10.2013, 17:14:41] • [IP: 178.238.247.***]

bedą chlać jak zawsze i jeszcze więcej. To nic nie pomoże

Gość • Środa [30.10.2013, 16:55:56] • [IP: 62.69.231.***]

Napakowanych tych zniczy, jak PKS do Lichenia.

Gość • Środa [30.10.2013, 16:09:39] • [IP: 62.69.254.***]

a pro po któregoś z tych przykazań, zmiana organizacji ruchu, i taka tablica powinna się ukazać , a nie, postawili tylko zakaz skrętu w lewo jadąc grunwalda od kościoła w nowokarsiboską.

Gość • Środa [30.10.2013, 15:58:30] • [IP: 193.200.150.***]

Nie ostrzegajcie, bo my wichłacze też musimy z czegoś żyć!

Oglądasz 1-5 z 5
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Awaria sieci wodociągowej usunięta. Ciśnienie w sieci wraca do normy. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu poinformował o zakończeniu prac związanych z usuwaniem awarii sieci wodociągowej. Prace naprawcze zostały zakończone dziś o godzinie 11:40. Jednocześnie przeprowadzono płukanie sieci wodociągowej przy ujęciu wody SUW „Granica” ■🚔 Zachodniopomorskie: 9 wypadków, 3 ofiary śmiertelne, 48 pijanych kierowców w długi weekend – wzrost tragicznych statystyk! W porównaniu do roku poprzedniego (2024) nastąpił znaczący wzrost wypadków ( 80%), ofiar śmiertelnych ( 200%), rannych (50%), nietrzeźwych kierujących (15%) ■ ⚠️ Uwaga! Dziś (23.06) od godz. 16:00 do 23:00 w całym woj. zachodniopomorskim możliwe burze z gradem, intensywny deszcz (do 30 mm), silny wiatr (do 90 km/h). Zachowaj ostrożność! ■ Ruch między węzłami Świnoujście Łunowo i Międzyzdroje został przekierowany na nową S3. Ruch odbywa się na tym odcinku z zawężeniem do jednego pasa w każdą stronę. Częściowo uruchomiony został węzeł Międzyzdroje, nie ma już tymczasowego ronda i ruch jest płynniejszy. To kolejny etap udrażniania przejazdu nową S3 ■ W dniu 18 czerwca o godz. 11.00 w Auli SP1 przy Narutowicza 10 odbywa się gala finałowa Miejskiego Konkursu Fotograficznego na 80- lecie SP1. ■ Joanna Agatowska uzyskała absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta za rok 2024 ■ Po rozpatrzeniu raportu o stanie gminy miasto Świnoujście Prezydent Joanna Agatowska uzyskała votum zaufania od Rady Miasta ■ Pełna przejezdność drogi S3 przed wakacjami jest zagrożona, wykonawcy apelują do Premiera ■ Ryszard Grobelny; "bardzo niepokojącym zjawiskiem, także w Świnoujściu, jest stale spadający przyrost naturalny" ■ Nową formułę prezentacji raportu o stanie miasta omówił specjalny gość sesji - Ryszard grobelny. Raport dostępny jest w formie strony internetowej ■ Z powodu awarii jednego z promów typu „Bielik” obsługujących przeprawę „Warszów” pomiędzy wyspami Uznam i Wolin, kursowanie promów odbywa się obecnie w trybie nieregularnym. Zarząd Dróg Miejskich i Żeglugi informuje, że zespół techniczny pracuje nad jak najszybszym usunięciem usterki i przywróceniem promu do eksploatacji. Do czasu zakończenia naprawy pasażerów obsługuje wyłącznie jeden prom typu „Karsibór”. Oznacza to, że czas oczekiwania na przeprawę może się wydłużyć, szczególnie w godzinach szczytu ■ Podczas Dnia Dziecka w parku Zdrojowym trwała zbiórka na leczenie Adasia Orlika. Wolontariusze zebrali 9.308,37 zł, 176,97 euro, 2 korony czeskie i żeton do wózka ■ Byli pracownicy „Odry” spotkają się 28 czerwca o godz. 16:00 w Forcie Anioła – to coroczna okazja, by powrócić wspomnieniami do czasów, gdy zakład zatrudniał tysiące osób i tętnił życiem. W przeddzień Dnia Rybaka będzie czas na rozmowy, uśmiechy i integrację przy grillu ■