Co do segregacji, wielka nagłośniona sprawa na cała Polskę, ludzie się zaangażowali i nie mają odpowiednich pojemników do segregacji - pisze nasza Czytelniczka.- Te, co ma firma Remondis, dostarczane są zdecydowanie za małe. One jedynie nadają się do domków jednorodzinnych. Ta firma, co była przed Remondisem, miała duży pojemnik, choć na te plastiki, a wiadomo że tego jest dużo w gospodarstwie domowym. Ludzie widząc taki "syf" naprawdę przestaną w końcu segregować śmieci, bo zadadzą sobie pytanie "po co i jak"?"
- Wielkość pojemników dostosowaną do potrzeb nieruchomości zgłasza w deklaracji właściciel nieruchomości lub zarządca - informuje Bogusław Żaczek, dyrektor świnoujskiego oddziału Remondis Szczecin.- Firma Remondis zgodnie z nowymi zasadami nie może zmienić częstotliwości oraz wielkości pojemników. Po otrzymaniu korekty deklaracji pojemniki zostaną zamienione na większe. Problem z odpadami powinien zostać rozwiązany. Po 1 lipca 2013 r. sprawy związane za wielkością pojemników należy zgłaszać do swojego zarządcy a częstotliwość opróżnień jest określona w Regulaminie Utrzymania Czystości i Porządku w Gminie i także nie może być zmieniana dowolnie. Opisana sytuacja dla Firmy Remondis jest problemem gdyż bardzo utrudnia odbiór nieczystości. Niestety w nowych regulacjach prawnych nie możemy go sami rozwiązywać.
nie mają konkurencji więc zawsze będzie syf
Przecież to nie wina Remondisa tylko wspólnoty, że zamówiła i płaci za zyt małe pojemniki. Jak widzą, że są za małe, to niech zamówią większe
Trzeba przywróćić ogólnodostępne pojemniki na segregowane odpady, wówczas nie bedzie tych pięknych widoków na zalegające godzinami przewrócone worki z odpadami. To będzie bardzo ładny widok zimą : na białym śniegu niebieskie, zielone i brązowe ogromne worki na nieodśnieżonych chodnikach.
winne jest jak zwykle miasto, gdzie sa pojemniki na plastik, szklo, papier. Tak jak w Polsce wszystko sie marnuje to mozemy sie porownac do krajow 3 Swiata. Przeciesz to sa materialy ktore mozna powtornie wykorzystac.!! A tak ludnosc placi za wywoz smieci a nie miasto i znowu zaoszczedzili.
tTYLKO ZWIEKSZAJA RACHUNKI ZA WYWOZ A NIE KONTENERY NIECH ONI GNIOTA ZA COS IM PRZECIEZ PLACIMY
Przeciez to oczywiste ze karton trzeba poskladac a butelke zgniesc.Raz ze wejdzie wiecej a dwa to jest osczednosc dla mieszkancow ludzie myslcie troche!! wogole jak patrze co ludzie wyprawiaja w tych wiatach smietnikowych to wola o pomste zdaza sie ze smieci zmieszane laduje do pojemnikow z plastikiem itp. albo worek ze smieciami ludzie potrafia zostawic oboko wiaty bo niechce im sie nawet drzwi otwierac co oni mysla ze ktos ich k...a wyreczy wygodnisie j...ni
A przy Matejki 4 jakiś. .. wystawił jeden pojemnik ze śmietnika i wczoraj śmieci sie przelewały. Gratuluję pomysłu, brawooo!
"Opisana sytuacja dla Firmy Remondis jest problemem gdyż bardzo utrudnia odbiór nieczystości. Niestety w nowych regulacjach prawnych nie możemy go sami rozwiązywać" - Panie dyrektorze skoro wygraliście przetarg to jest tylko wasz problem, dla mnie niema znaczenia czy co 15 minut będziecie odbierać śmieci. A skoro pan sobie nie daje rady to może firma musi pomyśleć o zmianie kierownictwa w Świnoujściu.
a w ogóle czyj to problem ?? wspólnoty mieszkaniowej, administranta bloku, ZGM czyżby gospodyni ??
Kontener sobie zamówcie.
Jakby te kartony poskładać to miejsca było by dużo- ale MYŚLENIE JEST U WAS WIDAĆ SZKODLIWE - W ODRÓŻNIENIU OD GŁUPOTY. ...dotyczy to większości mieszkanców bloków...niestety...w domkach tak się nie robi - ale ten ma domek co MYŚLI...
nie za małe pojemniki, tylko śmieci nie potraficie segregować!!kartony się składa, a butelki plastikowe zgniata, kartony spożywcze również, a tak pretensje do siebie, za tworzenie góry śmieci, bo śmietnik wspólny i niby nie trzeba...
Ustawa śmieciowa do śmietnika, i przywrócić ogólnodostępne pojemniki na plastik, papier, szkło.
Mamy ten sam problem na Konstytucji 3 Maja. Miało być lepiej po zmianie przepisów, a jest dużo gorzej.
MOŻE KTOŚ SIĘ ZAINTERESUJE SYFEM NA MATEJKI 1A
jak mieszka tam cholota ktora nie potrafi segregowac tylko walna smieci byle jak to niech sie bujaja! widac jakie prostactwo! nawet kartonu nie zloza tylko w calosci je..na i niech inni sie martwia
A u nas (Niedziałkowskiego6)to nawet rozebrane meble są w śmietniku!!Na śmieci nie ma już miejsca!!Pojemniki są zablokowane przez te płyty!Ciekawe kto je wywiezie?!Niech się wstydzi były właściciel!Ale co tam -zapłacimy my wszyscy.
Nie możliwe, żeby to ten chlew był dziełem polaków. To z pewnością robota niemieckich emerytów.
Gdyby składali kartony to by się wszystko zmieściło
To jest chyba bardziej skomplikowane - w śmietniku przy moim bloku stoi tyle samo śmietników co kiedyś, ale przed wejściem w życie ustawy, nawet w niedzielę wieczorem, wszystkie śmieci mieściły się w kubłach, a dziś już w sobotnie południe" wylewają" się z kubłów. Dziwne, produkujemy więcej śmieci, czy problem tkwi gdzie indziej?
za sierpien zaplacilam oprocz normalnego rachunku za wywoz nieczystosci jeszcze 250zl za sprzatanie takiego boksu na smieci!! u nas jeden brudzi(restauracja), a wszyscy dostaja solidarnie rachunki za sprzatanie, bo nikt nie bedzie dochodzil czyje to sa smieci. Jeszcze raz i bede trzymala kubel w lokalu!!
A gdzie mam wrzucić zaolejone czyściwo?
Większe śmietniki=większe opłaty
Ludzie sami robicie syf wokół siebie a szukacie innych winnych, na foto widać całe kartony, zamiast je złożyć a by zmniejszyć gabaryty wywalacie całe bo się nie chce, tak samo z plastikowymi butelkami mało kto je gniecie. Potem żale do wszystkich tylko nie do siebie. W ogóle głos tej czytelniczki jest żenujący.
Do wiadomości czytelniczki: ten syf przedstawiony na zdjęciu to nic innego jak tylko wasza wina i wasze dzieło, po co pisze pani takie głupoty do portalu, sami weźcie się żetelnie za porządki nikt za was tego problemu nie rozwiąże.ŻENADA