POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [04.10.2013, 16:14:45] • Świnoujście

Nowe oznakowanie w ramach miejskiego systemu informacji

Nowe oznakowanie w ramach miejskiego systemu informacji

fot. Urząd Miasta Świnoujście

W ramach rozwoju miejskiego systemu informacji, na zlecenie Urzędu Miasta, wykonane zostało oznakowanie trasy wiodącej terenami leśnymi, od skrzyżowania ul. Zamkowej z Rycerską w kierunku miejscowości Korswandt nad jeziorem Wolgastsee, po niemieckiej stronie wyspy Uznam.

Po wejściu Polski do Układu z Schengen i otwarciu połączeń na wyspie Uznam z trasy tej korzystają zarówno rowerzyści, biegacze jak i osoby uprawiające nordic walking.

Większość mieszkańców radzi sobie z orientacją w terenie, natomiast informacja potrzebna jest turystom przebywającym zarówno po polskiej jak i niemieckiej stronie wyspy Uznam.

- Kierunkowskazy, wykonane przez firmę Ekspert-Studio z Czaplinka, stylistyką i materiałem dostosowane są do charakteru oznakowania po niemieckiej stronie. - mówi Katarzyna Rówińska, naczelnik Wydziału Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu. -
Uzupełnieniem oznakowania będzie tablica informacyjna z planem miasta posadowiona na początku trasy.

Nowa tablica informacyjna umieszczona została również, w miejsce starej, zniszczonej tablicy, przy kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Karsiborze. Znajdują się na niej informacje na temat wyspy Karsibór oraz historii i architektury kościoła.



Nowe oznakowanie w ramach miejskiego systemu informacji

fot. Urząd Miasta Świnoujście

- Wyspa Karsibór z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów - dodaje Katarzyna Rówińska - Jest to miejsce o dużym potencjale rozwojowym w zakresie turystyki. A zabytkowy kościół jest najstarszą świątynią w Świnoujściu i prawdziwą perełką architektury sakralnej.

W tym roku po raz pierwszy od wielu lat, obiekt udostępniony został do zwiedzania. Inicjatywa ta spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno turystów indywidualnych jaki i grup. W okresie od lipca do września kościół odwiedziło ponad 2 000 osób.

Tekst i zdjęcia WPTKiS UM Świnoujście


komentarzy: 7, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-7 z 7

Gość • Sobota [05.10.2013, 11:56:23] • [IP: 31.2.81.***]

szkoda ze nie ma tablic tak jak po stronie niemieckiej ze psy powinny być na smyczy, jaki jest stopien zagrozenia. BARDZO SZKODA ZE O TYM ZAPOMNIELI

Gość • Sobota [05.10.2013, 11:39:32] • [IP: 93.94.190.***]

Na pograniczu Świnoujścia z lasami niemieckimi BRAK PSÓW i to jest wielka zachęta do pojścia tam. Nie ma idiotów z hasającymi mordercami zwierząt, kasownikami ludzi!

Gość • Piątek [04.10.2013, 23:12:44] • [IP: 92.42.114.**]

Gość  Piątek [04.10.2013, 20:25:19]  [IP: 87.58.145.***]-tak jak na most.

Gość • Piątek [04.10.2013, 20:25:19] • [IP: 87.58.145.***]

na drogę przyjdzie czas, no chyba ze znów wybierzecie na wiejską tych samych od 20 lat...

Gość • Piątek [04.10.2013, 20:06:59] • [IP: 92.42.114.**]

Taaak szkoda tylko że betonowe płyty na trasie są krzywe, , pozapadane i w fatalnym stanie.To jest droga aborcyjna niezgodna z zasadami kościoła i powiększająca objawy choroby parkinsona.

Gość • Piątek [04.10.2013, 19:26:29] • [IP: 92.42.116.**]

Świnoujscy fachowcy wyjechali do Niemiec i Norwegii.

Gość • Piątek [04.10.2013, 17:57:03] • [IP: 62.69.253.***]

A w Świnoujściu nie ma nikogo, kto by to mógł zrobić?

Oglądasz 1-7 z 7
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Informujemy, że w związku z ogłoszeniem 26 kwietnia 2025 roku dniem żałoby narodowej w Polsce po śmierci papieża Franciszka, zaplanowana na ten dzień Ekologiczna Gra Miejska zostaje odwołana. Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i zapraszamy do udziału w innych naszych wydarzeniach w przyszłości. Z poważaniem, Organizatorzy ■