POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [23.08.2013, 18:12:01] • Świnoujście

Islandia na FAMIE

Za nami pierwsze spotkania w ramach projektu. Czwartkowym gościem Galerii Sztuki ,,Miejsce 44’’ był polski pisarz i filmowiec- Hubert Klimko- Dobrzaniecki.

Dawno temu zabrał kraj ze sobą, aby móc wracać do rodzinnej Bielawy. Mówi się także, że to on wprowadził depresyjną Islandię do literatury polskiej. Był pielęgniarzem, pierwszym w kraju skubaczem indyków, oblewał koła tramwajowe, pracował na cmentarzu, łączono go także z Grecją (wielu nadal twierdzi, że to jego kraj rodzinny). Sam o sobie mówi, że ma „czadowy życiorys”, ale w trakcie żadnego etapu życia nie zapomniał o tworzeniu. Już w tym roku ukazały się trzy tomy prozy Huberta Klimko-Dobrzanieckiego: nowa powieść „Grecy umierają w domu”, premierowy zbiór opowiadań „Pornogarmażerka” oraz wznowienie „trylogii islandzkiej”.

Pisarz prowadzi nieustępliwą grę z czytelnikiem, bowiem nigdy nie wiemy co jego w opowiadaniach jest fikcją, a co jest fałszem. Klimko-Dobrzaniecki nigdy nie broni swoich książek, wstydzi się czytać wierszy i twierdzi, że aby osiągnąć pełny sukces na rynku wydawniczym, powinien publikować pod czeskim nazwiskiem. Dlaczego w narodzie nie ma powinności czytania, czy książki powinny ranić? Szukać odpowiedzi na te pytania będziemy w trakcie najbliższych spotkań. Najbliższa okazja już w sobotę o godz. 16.30 w Galerii Miejsce Sztuki 44. Gościem FAMY będzie Krzysztof Varga.


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Sobota [24.08.2013, 11:59:23] • [IP: 80.245.184.**]

a moze FAMA na Islandii

Oglądasz 1-1 z 1
■ Ogrody działkowe Nad Zalewem z przerwą w dostawie prądu 24 listopada ENEA Operator sp. z o.o. - planowane wyłączenia. Obszar Świnoujście w dniach: 2020-11-24, w godzinach: 24 lis 08:00 - 24 lis 17:00 w miejscowości Świnoujście ogrody działkowe Nad Zalewem ■
■ Ogrody działkowe Nad Zalewem z przerwą w dostawie prądu 24 listopada ENEA Operator sp. z o.o. - planowane wyłączenia. Obszar Świnoujście w dniach: 2020-11-24, w godzinach: 24 lis 08:00 - 24 lis 17:00 w miejscowości Świnoujście ogrody działkowe Nad Zalewem■ Piątek: Świnoujski strajk kobiet protestował z hasłem: Macie krew na rękach. Część uczestników została spisana przez policję ■ Co za czasy. Nie było wolnej karetki, a 71 - letniego mężczyznę do śmigłowca LPR-u przewieziono prywatnym samochodem w asyście wozów strażackich! Zobacz film! ■ Rada Miasta Świnoujście jednogłośnie przyjęła apel do Premiera Rządu R.P. o natychmiastowe wstrzymanie przetargu na tereny świnoujskiego oddziału Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia"S.A. ■ Infolinia dla Seniorów powyżej 70 lat: w ramach programu „Wspieraj Seniora” - 22 505 11 11 Jeśli jesteś Seniorem, który skończył 70 rok życia, nie masz rodziny, znajomych lub sąsiadów, którzy mogliby Ci pomóc w zakupach, zadzwoń na infolinię ■ Z informacji przekazanych nam przez poznańską prokuraturę wynika, że w trakcie brawurowej akcji żandarmów zatrzymano 5 osób: 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne oraz zarekwirowano kokainę i marihuanę. Sprawa może mieć charakter rozwojowy, w tle pojawiają się poważne zarzuty. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące posiadania, wprowadzenia do obrotu substancji psychotropowych, udzielania środków innym osobom oraz udzielania celem osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. - Wszczęte 25 października śledztwo dotyczy wprowadzenia do obrotu w Świnoujściu i Wolinie substancji psychotropowych, w tym kokaina i inne. Śledztwo prowadzi oddział Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie, zatrzymano 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne przedstawiono im zarzuty z art. 56 ust.1, art. 58. ust. 1, art. 59 ust. 1 i 62. ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W trakcie przeszukań zabezpieczono narkotyki: marihuanę i kokainę – informuje rzecznik poznańskiej prokuratury, Łukasz Wawrzyniak ■ Ponad 200 pracowników i 100 kooperantów stoczni na bruk? Przyszły nabywca terenów stoczniowych w Świnoujściu nie będzie mógł prowadzić na nich działalności stoczniowej. - Ta decyzja będzie miała istotny wpływ na stan zachodniopomorskiej gospodarki morskiej - alarmuje Zachodniopomorski Klaster Morski. I pisze list otwarty ■