POGODA

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [14.07.2013, 21:07:25] • Świnoujście

0:2 po dwóch karnych

Piłkarze Floty Świnoujście przegrali dziś w sparingowym meczu w Kopenhadze z Broendby, zespołem duńskiej ekstraklasy, 0:2. W pierwszej połowie Flota od początku odważnie szukała okazji do zdobycia bramki. Kilkakrotnie Wyspiarze znaleźli się z piłką w polu karnym Broendby, ale za każdym razem zabrakło wykończenia. Dobry strzał oddał sprzed pola karnego testowany we Flocie Słowak Michal Machacek, jednak bramkarz Broendby zdołał skierować piłkę na rzut rożny.

W drugiej połowie pierwsi groźną okazję stworzyli Duńczycy. Szarżujący rywal mimo asysty Sebastiana Zalepy zdołał oddać strzał, ale interweniujący Konrad Forenc zdołał odbić piłkę. W 62 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka spadła pod nogi Charlesa Nwaogu, ale jego strzał był niecelny. Podobnie jak uderzenie rywali w 70 minucie, po którym piłka przeszła blisko słupka bramki Floty. W 80 minucie rozpędzonego rywala zahaczył w polu karnym Zalepa i sędzia podyktował rzut karny dla Broendby. Jedenastkę wykorzystał Simon Makienok, który sześć minut później strzelił drugiego gola dla Broendby – także z rzutu karnego.

W środę Flota podejmie w kolejnym sparingu III-ligowego Energetyka Gryfino.

Broendby Kopenhaga – Flota Świnoujście 2:0 (0:0)
Bramka: Makienok 2 (80-karny), (86-karny)
Czerwona kartka: Kieruzel (90)
Flota: Gąsiński (46 Forenc) – Fryc, Zalepa, Kieruzel, Jasiński –