Służby dyżurne administracji morskiej w Świnoujściu poinformowały wczoraj Straż Graniczną o dwóch polskich jachtach żaglowych, które płyn ą od strony Zalewu Szczecińskiego i sposobem nawigowania stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa żeglugi. Z Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej wypłynęła w trybie alarmowym jednostka pływająca SG-214 „Strażnik 4” Strażnicy graniczni skontrolowali jachty i ich załogi. Okazało się, że mężczyźni prowadzący jednostki byli nietrzeźwi. Jeden z nich miał prawie 1,5 promila alkoholu, drugi 0,63 promila. Oba jachty kierowane już przez trzeźwych załogantów wpłynęły w asyście „Strażnika 4” do świnoujskiego portu.
- Sprawę do dalszego prowadzenia przekazano Policji, o zdarzeniu poinformowano administrację morską informuje por. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Straży Granicznej.
Super, jeszcze trochę rządów Tuska i PO piwie nie będzie można wyjść na ulice
jeżeli jesteś osobą pełniącą wachtę to nie możesz pić. Możesz tylko wtedy gdy w razie konieczności podniesienia kotwicy i nawigowania jest osoba posiadająca uprawnienia i jak mówi dobra praktyka morska opływanie aby poprowadzić jacht np w sztormie samodzielnie.
torpedę to ty masz cały czas w tyłku
Mój jacht będzie wyposażony w torpedy i SG będzie mogła ssać pałkę.
Pewnie to jachty ze Świnoujścia.
a gdzie jest straż graniczna ja k MIZ 20 nagminnie trałuje na 3 milach tu nawet pana tomka niema albo udaje, że niewidzi...
O kurde to już na jachcie nie wolno się piwa napić(to co z tradycją).A to jest przecież nuta dla szantów.Ciemno to widzę.
weź se gościu wypij wodę albo mrożoną kawę, po co ci alkohol?? normalnie niektórzy ludzie nie mają rozumu, może właśnie przez alkohol. A jaka strefa ochronna jest 3 mile??
ludzie są pop. .. po co się upijają?? i potem za kierownicę albo za ster. To taka wielka przyjemność?? to jeden nie mógł nie pić?? od razu strzelac do takich. gorzej niż zwieręta, za przeproszeniem zwierząt,
to choroba morska a nie alkohol:)
I teraz wiesz mój kochany mężu, dlaczego nie pozwoliłam kupić Ci Jachtu-na wodzie by cie dogonili a na lądzie nie mają szans, bo jesteś cwanszy od innych do czasu ?? Twoja żona
na statkach się pije żeby się znieczulić od choroby morskiej, poza tym 1.5 promila? e tam, wypili jak to przed rejsem ale żeby pijani od razu? statek to nie samochód... Może w tym kraju pozostaje już tylko pić. :)
Kolejna sprawka ATEISTÓW. Samo ZŁO!!
Ciekawe kiedy SG weźmie się za egzekwowanie prawa i zatrzyma MIZ-20 bezczelnie kłusujący w biały dzień w 3 milowej strefie ochronnej.
Co za różnica czy trzeźwi, czy pijani. I tak, i tak buja.
W kwestii" spożywania" na wodzie wypowiada się art. 178a par.1 kodeksu karnego oraz art. 7 i 35 Ustawy z dn. 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych.
Na trzeżwo nje da się pływać bo strach.
foto radary straż miejska ustawi 0.63 alk co to jest dwa czy trzy piwa wszystkich nas pozamykać a kto będzie robił?
Tak na powaznie :czy stojac na kotwicy poza torem wodnym moge pić alkochol, prosił bym bez pouczeń niedzielnych dewotek tylko odpowiedz od kogoś kto zna przepisy.
A jak się nazywały te jachty
dobrze że nie wyskoczył im dzik i nie dachowali
Nie ma różnicy w odpowiedzialności pomiędzy prowadzeniem po pijaku statku, samochodu czy motocykla art. 178 a kodeksu karnego.
jak tam lobby wraz usłużnymi lekarzami na rzecz likwidacji papierosów się czuje ? bedziecie cieszyć japy jak papierosów nie bedzie, a bedzie masa pijaków w łodziach i samochodach?
to nie pierwszy raz tak zegluja zeglarze
Gość • Poniedziałek [10.06.2013, 16:30:02] • [IP: 92.42.240.*] od 2 lat jest taki przepis