POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [27.04.2013, 22:34:44] • ¦winouj¶cie

Bezpieczni na drodze-miejski turniej rozstrzygniêty!

Bezpieczni na drodze-miejski turniej rozstrzygniêty!

fot. Policja

26 kwietnia, ¦winoujscy policjanci, wspierani przez Urz±d Miasta oraz Gimnazjum Publiczne Nr 2, zorganizowali na terenie tej szko³y miejskie Eliminacje Turnieju Bezpieczeñstwa Ruchu Drogowego.

G³ównym celem Turnieju jest podnoszenie kultury spo³eczeñstwa i dzia³anie na rzecz poprawy stanu bezpieczeñstwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeñstwa dzieci i m³odzie¿y szkolnej poprzez:
- popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania siê po drogach,
- kszta³towanie partnerskich zachowañ wobec innych uczestników ruchu,
- popularyzowanie podstawowych zasad i umiejêtno¶ci udzielania pierwszej pomocy przed-medycznej,
- popularyzowanie roweru jako ¶rodka transportu, a tak¿e rekreacji i sportu.

Bezpieczni na drodze-miejski turniej rozstrzygniêty!

fot. Policja

W zmaganiach wziê³y udzia³ wytypowane przez szko³y trzyosobowe uczniowskie dru¿yny z trzech szkó³ podstawowych i czterech gimnazjów z terenu naszego miasta. Zgodnie z regulaminem turnieju, eliminacje przeprowadzono w dwóch etapach. Pierwszy polega³ na rozwi±zaniu testu z wiedzy o ruchu drogowym, który sk³ada³ siê z 25 pytañ teoretycznych dotycz±cych zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przed-medycznej.

Bezpieczni na drodze-miejski turniej rozstrzygniêty!

fot. Policja

Drugi etap mia³ charakter praktyczny i zdecydowanie by³ bardziej widowiskowy . Ka¿dy uczestnik sprawdzi³ swoje umiejêtno¶ci podczas jazdy rowerem w miasteczku ruchu drogowego oraz na torze przeszkód. Ponadto uczniowie oceniani byli z praktycznych umiejêtno¶ci z zakresu udzielania pierwszej pomocy przed-medycznej.

A oto zwyciêzcy tej rywalizacji:
- w grupie szkó³ podstawowych:
I miejsce – Zespó³ Szkó³ Publicznych Nr 4
II miejsce - Szko³a Podstawowa Nr 1
III miejsce – Szko³a Podstawowa Nr 6
- w grupie szkó³ gimnazjalnych:
I miejsce – Gimnazjum Publiczne Nr 2
II miejsce – Zespó³ Szkó³ Ogólnokszta³c±cych Nr 1
III miejsce - Gimnazjum Publiczne Nr 3

Najlepsi zawodnicy odjechali rowerami górskimi.
Zwyciêzcy bêd± reprezentowali nasze miast na wojewódzkim szczeblu turnieju.

asp. Beata Olszewska
Policja ¦winouj¶cie


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostêpnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodaj±c komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykê prywatno¶ci.

Zauwa¿y³e¶ b³±d lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Ogl±dasz 1-5 z 5

Go¶æ • Niedziela [28.04.2013, 20:32:29] • [IP: 88.156.232.***]

Brawi Kajetan Górski Z SP1 - zwyciêzca w konkursie indywidualnym. Wygra³ rower!

Go¶æ • Niedziela [28.04.2013, 13:27:06] • [IP: 62.69.254.***]

Sorry, mia³o byæ: Ⓣⓡⓔⓚ serii Y (Y33 Trek) ♖―♖ ټ₰_ᴥ

Go¶æ • Niedziela [28.04.2013, 09:10:36] • [IP: 62.69.254.***]

Eno, jaki bicykl. Full XTR. Prawie jak SPECIALIZED serii Y.

Go¶æ • Niedziela [28.04.2013, 06:38:11] • [IP: 93.94.185.***]

BRAWO 4 ZAWSZE JESTE¦CIE NAJLEPSI

Go¶æ • Sobota [27.04.2013, 22:46:02] • [IP: 62.69.248.***]

euro!

Ogl±dasz 1-5 z 5
■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344
■ Na rok 2026 zosta³a wyznaczona apteka „Centrum Zdrowia – 24H”, prowadzona w ¦winouj¶ciu przy ul. Grunwaldzkiej 21, do pe³nienia dy¿urów w godzinach od 21:00 do 23:00, codziennie w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2026 roku ■ W kolejnych tygodniach tunel bêdzie równie¿ wy³±czany z ruchu w nastêpuj±cych terminach: - 21/22 listopada 2025 - 28/29 listopada 2025 - 05/06 grudnia 2025 - 12/13 grudnia 2025 - 19/20 grudnia 2025. ■ W Albi, we Francji, odby³y siê Mistrzostwa ¦wiata w biegu 24-godzinnym - Karolina Romañska: 201,293 km (oficjalny scratch), 174. open, 5. w¶ród Polek ■ Przejedziemy ca³± S3! Dwujezdniowa ekspresówka od ¦winouj¶cia a¿ do granicy z Czechami! ■ W niedzielê 26 pa¼dziernika 2025 r., o godzinie 11.45 z Placu Mickiewicza wystartuje Masa Krytyczna - ¦winouj¶cie na Rowery. Organizatorami wydarzenia s± Urz±d Miasta ¦winouj¶cie oraz O¶rodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz". Rowerowy przejazd po mie¶cie odbêdzie siê po raz 24. Trasa dostêpna jest na za³±czonej mapie. Rowerzy¶ci bêd± mieli do pokonania dystans o d³ugo¶ci ok. 3,5 km. Przewidywany czas przejazdu wyniesie oko³o 30 minut ■