POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [03.04.2013, 16:36:40] • Świnoujście

Większy może więcej

Większy może więcej

fot. Rzecznik Prezydenta Miasta

W dniu dzisiejszym, w Szczecinie, walne zebranie członków Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego oficjalnie potwierdziło wstąpienie do tego stowarzyszenia Miasta Świnoujście.

- Zgodnie z założeniami Unii Europejskiej, obszary metropolitalne są jednymi z pięciu kluczowych obszarów, na których koncentruje się przyznawanie funduszy europejskich – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – Z tego względu można się spodziewać, że środki przyznane dla obszarów metropolitalnych będą większe, niż fundusze przeznaczone dla pozostałej części regionu.

Do przystąpienia- w imieniu już działających w nim już członków - zaprosił Świnoujście Przewodniczący Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego i jednocześnie Prezydent Szczecina Piotr Krzystek. Członkami stowarzyszenia są w tej chwili: Województwo Zachodniopomorskie, Gmina Miasto Szczecin, gminy: Dobra, Goleniów, Gryfino, Kobylanka, Kołbaskowo, Police, Stare Czarnowo, Stargard Szczeciński, Stepnica, Nowe Warpno, Miasto Stargard Szczeciński i Starostwo Powiatowe Police.

Świnoujscy radni na zaproszenie odpowiedzieli pozytywnie. Kolejnym krokiem było oficjalne przyjęcie naszego miasta w poczet Stowarzyszenia przez jego członków, które nastąpiło jednogłośnie dziś,w sali Anny Jagiellonki Zamku Książąt Pomorskich.

- Nasz obszar metropolitarny zyskuje w Świnoujściu nie tylko nowego członka ,ale także potężnego sojusznika,o czym świadczą doskonałe wyniki ekonomiczno gospodarcze i rozwój turystyczny miasta.-powiedział Piotr Krzystek .

Czym jest Szczeciński Obszar Metropolitalny i co możemy zyskać?

W swoim statucie Stowarzyszenie określiło to jasno. Chodzi między innymi o realizację i ochronę wspólnych interesów członków stowarzyszenia, kształtowanie wspólnej polityki stowarzyszonych jednostek samorządu terytorialnego, reprezentowanie interesów członków Stowarzyszenia na forum krajowym i międzynarodowym, wspierania gospodarczego i kulturalnego rozwoju członków, a także ich współpracy zagranicznej, zwłaszcza tej transgranicznej.

W obecnym rozdaniu środków unijnych na lata 2007 – 2013 Szczeciński Obszar Metropolitalny na projekty związane z turystyką, kulturą, transportem miejskim i rewitalizacją otrzymał o 50 mln euro więcej, niż na te same działania pozostała część województwa. Jeżeli ta tendencja się utrzyma i środki na kolejne lata będą rozdzielane zgodnie z przyjętymi założeniami, to automatycznie Świnoujście jako członek obszaru metropolitalnego będzie miało większe szanse na otrzymanie wyższych kwot dofinansowania na swoje projekty, niż dotychczas.

Info i zdjęcia R.K


komentarzy: 15, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-15 z 15

Gość • Czwartek [04.04.2013, 14:36:01] • [IP: 95.41.64.**]

JAK METROPOLIA...TAKIE I STOWARZYSZENIE...Kobylanka w roli głównej wraz ze Starym Czarnowem...no, no...

Gość • Czwartek [04.04.2013, 14:19:13] • [IP: 62.69.255.***]

co za kretynsktwo, też popieram, odłączyć od tego dziadostwa szczecinskiego, utowrzyć wspołnie z niemacami Panstwo Uznam, też sadze, że bedzie kolejene " koryto"

Gość • Czwartek [04.04.2013, 12:50:11] • [IP: 88.156.235.**]

w takie uklady to wchodzi sie z partnerem o porownywalnej wielkosci, mozliwosciach itd. - ale nigdy z kims ponad 10 razy wiekszym...!! BO ZAWSZE BEDZIEMY WYKORZYSTYWANI !!

Gość • Środa [03.04.2013, 22:39:57] • [IP: 95.129.225.***]

a czy ludzie wiedza ze podczas poglebiania gazoportu okazalo sie ze mamy najwyzszej klasy piasek na dnie pod goble i nie tylko (holendrzy ponoc tak mowili) a my caly ten cenny piasek po wysokich kosztach wywozilismy za pomoca zagranicznych firm 12mil w morze kilka razy dziennie (ciekaw jestem ile ta operacja kosztowalo) zamiast wczystko wyciagnac na lad i sprzedac?? WTF gratuluje naszym wladzom

Gość • Środa [03.04.2013, 22:33:33] • [IP: 88.156.235.**]

Po prostu wietrzę znów pojawienie się rozmaitych korytek które powstaną przy tej okazji i będą po-przydzielane do kolesi spod znaku sld w większości emerytów mundurowych. Ci wyjdą na tej współpracy ze Szczecinem najlepiej - my mieszkańcy możemy tylko spodziewać się kolejnych obciążeń bo komuś trzeba zabrać aby napełnić nowe korytka. Obym się mylił. Ale wyjdziemy na tej współpracy jak portowcy i stoczniowcy którym takie twory tylko szkodziły, szkodzą i szkodzić będą.

Gość • Środa [03.04.2013, 22:03:06] • [IP: 62.69.254.***]

Ja, to nie tylko bym się odłączył od wsi Szczecin, ale też od Polski. Utworzył bym Miast-Państwo. Coś jak Watykan czy Monako.

Gość • Środa [03.04.2013, 20:58:26] • [IP: 37.8.215.***]

Co to jest to czwarte od lewej ? Czy toto ma zdezelowaną myjnię ?

Gość • Środa [03.04.2013, 20:55:50] • [IP: 88.156.235.**]

Port jest podlegly Szczecinowi i nie rozwija sie bo wiekszosc pieniedzy jest inwestowana w Szczecinie, MSR bedzie wlaczona do Gryfii - tam bedzie zarzad, administracja itd. teraz jeszce bardziej bedziemy zalezni od Szczecina...

Gość • Środa [03.04.2013, 20:46:55] • [IP: 95.129.225.**]

Pożyjemy zobaczymy ile z tej przynależności do tego obszaru dostaniemy w wymiernej walucie. Oby nie było tak że jestesmy tylko potrzebni Szczecinowi jak kwiatek do kożucha.

Gość • Środa [03.04.2013, 20:11:40] • [IP: 92.42.119.***]

Dupa jasiu karuzela tak nam nadają aż nam bokiem wyjdzie. Powiedzcie ile musimy bulić za ten udział w tym dobrobycie. Nie liczy się nasz Prezydent ani radni z mieszkańcami i ich opiniami. Nie warto zabierać głosu bo to tak jak rzucanie grochem o ścianę, jednostronny monolog. Za komuny zapier... na szczecin i historia powróciła. Zobaczycie jak podwyższą nam wszelkie opłaty, które ustalają radni, typu klimatyczne, woda, śmieci wszyscy prowadzący działalność odczują najbardziej chore stawki za wszystko.

Gość • Środa [03.04.2013, 18:59:14] • [IP: 80.245.190.*]

Żmurkiewicz, jak każdy stary komuch jest tak niekompetentny, że powinien dawno przestać rządzić miastem /może wreszcie Prokuratura Okręgowa coś z nim zrobi ?/ i nie wciągać Świnoujścia tam, gdzie mogą nas wykorzystywać dla swoich celów. Świnoujście jest im potrzebne do zgarniania większej kasy, ale dla siebie, bo Szczecin nie tylko, nie idzie do przodu, ale się uwstecznił. Poczytajcie dzisiejszą prasę, to najgorzej zarządzane miasto wojewódzkie w Polsce.

Gość • Środa [03.04.2013, 18:20:32] • [IP: 91.65.105.**]

Żeby się nie okazało, że za fundusze przyznane w ramach obszaru metropolitalnego tunelu zostanie zbudowany w Szczecinie a nie w Świnoujściu. .. Nie wiem jakie korzyści widzą radni i prezydent z przystąpienia do tego Obszaru Metr. ale historia od lat pokazuje, że w wspólnych inicjatywach wszystkie pieniądze jakie mogły by trafić do Świnoujścia zagarniane są zawsze przez Szczecin :/

Gość • Środa [03.04.2013, 17:46:39] • [IP: 88.156.235.***]

Oby nie były to korzyści podobne jak w Morskiej Stoczni Remontowej która musi ratować upadającą stocznię Gryfia.

Gość • Środa [03.04.2013, 17:23:41] • [IP: 193.200.150.***]

Będzie blokadą. 190., dlatego chciałem powiedzieć, że Fasola zje***********ł.

Gość • Środa [03.04.2013, 17:18:31] • [IP: 80.245.190.***]

A jakie jest wpisowe i wysokość rocznej składki członkowskiej? Czy przyjęcie Świnoujścia do stowarzyszenia nie będzie blokadą do jego swobodnego i samodzielnego rozwoju?

Oglądasz 1-15 z 15
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ O godz. 16.00 w tunelu pod Świną wprowadzono ruch wahadłowy. W Świnoujściu tworzą się korki. Cały czas kursują promy na przeprawie w centrum miasta ■ Około godziny 14:30 doszło do zderzenia samochodów w tunelu pod Świną. Na miejscu pracują służby, które mają jak najszybciej udrożnić przejazd ■ Zaproszenie na obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa 8 maja 2025 r. Uroczystość rozpocznie o godz. 11.00 na Placu Słowiańskim pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej” poprzez złożenie kwiatów przez władze administracyjne i samorządowe, służby mundurowe, poczty sztandarowe, delegacje organizacji, związków, stowarzyszeń, szkół oraz mieszkańców i gości. Druga część uroczystości odbędzie się o godzinie 11.30 na Cmentarzu Komunalnym w Świnoujściu przy „Kwaterze Wiecznego Spoczynku Weteranów II Wojny Światowej” ■