POGODA

Reklama


Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Czwartek [01.02.2007, 20:20:11] • Świnoujście

Greenpeace zablokował w Amsterdamie rozładunek statku PŻM

Greenpeace zablokował w Amsterdamie rozładunek statku PŻM

Port w Amsterdamie(fot. iswinoujscie.pl )

Działacze organizacji Greenpeace zablokowali w środę rozładunek węgla z polskiego statku w Amsterdamie - poinformował doradca dyrektora naczelnego Polskiej Żeglugi Morskiej Krzysztof Gogol.

Statek PŻM m/s "Maciej Rataj", pływający pod banderą maltańską, był rozładowywany na jednym z terminali w porcie w Amsterdamie, gdy odbyła się tam akcja Greenpeace. Był to zbieg okoliczności. Akcja sama w sobie absolutnie nie była skierowana przeciwko statkowi "Maciej Rataj" czy też Polskiej Żegludze Morskiej. Jej celem było zwrócenie uwagi rządu holenderskiego na szkodliwość węgla jako paliwa energetycznego zwiększającego efekt cieplarniany - powiedział Gogol. Jak wyjaśnił, wiąże się to z faktem tworzenia w Holandii nowej koalicji rządowej i zapowiadanego przez nią ogłoszenia priorytetów w kwestii ochrony środowiska. Greenpeace chce, aby nowy rząd ograniczył do 2020 roku emisję gazów cieplarnianych o 30 proc. i przeznaczył znaczne środki na stworzenie odnawialnych źródeł energii. PŻM oczekuje od swojego holenderskiego agenta na pełny raport w powyższej sprawie.

źródło wiadomości: PAP, 2007-02-01 godz. 18:52


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Piątek [02.02.2007, 07:46:40] • [IP: 80.245.176.*]

jak sa tacy cacy to niech przestaną oddychac bo to tlen zabiera

Gość • Czwartek [01.02.2007, 21:20:23] • [IP: 89.229.173.***]

bo oni są jeszcze zieloni w tych sprawach :)

Gość • Czwartek [01.02.2007, 21:09:16] • [IP: 88.156.232.***]

U nas tez byli zieloni Greenpeace ciągle cos im nie pasuje

Oglądasz 1-3 z 3
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■