POGODA

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [18.03.2013, 12:02:01] • Świnoujście

Rosnąca formą "Prawobrzeża"

W ostatnie dwa czwartki kolejne sparingi rozegrał zespół Prawobrzeża. Tym razem przeciwnikami były zespoły "Floty" Świnoujście, a obydwa mecze zostały rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Matejki w Świnoujściu. Najpierw 7 marca Prawobrzeże zmierzyło się z liderem Klasy Okręgowej Flotą II Świnoujście i - podobnie jak w meczu dla WOŚP w styczniu tego roku - uległo silniejszemu rywalowi aż 0:3 będąc zespołem słabszym od rezerw lidera I ligi.

Kolejnym sparingpartnerem był zespół juniorów "Floty". Mecz podzielony został na 3 tercje. W pierwszej, w zespole "Floty" grał młodszy rocznik juniorów, a w kolejnych dwóch juniorzy starsi. W pierwszej tercji "Prawobrzeże" zdecydowanie przeważało, natomiast w kolejnych dwóch mecz był bardzo wyrównany. Po pierwszej tercji "Prawobrzeże" prowadziło 1:0 po bramce Rafała Wrony. W tej fazie meczu żółto-czerwoni powinni prowadzić wyżej jednak napastnicy Prawobrzeża nie wykorzystali kilku świetnych okazji do zdobycia bramek. Juniorzy młodsi Floty stworzyli również dwie groźne akcje, jednak podobnie jak piłkarze "Prawobrzeża", również niebiesko- biali nie wykorzystali swych szans na zdobycie bramek. W drugiej tercji "Prawobrzeże" podwyższyło wynik meczu na 2:0 gdy Krzysztof Nowak wykorzystał fatalny błąd stopera i pięknym lobem pokonał bramkarza juniorów starszych Floty . Była to najlepsza część meczu w wykonaniu Prawobrzeża. Konsekwencja z tyłu i groźne ataki spowodowały, że młodzi piłkarze Floty nie mieli w tej części meczu wielu argumentów. Trzecia tercja rozpoczęła się podobnie jak druga, jednak w miarę upływu czasu "Prawobrzeże" opadało z sił co wykorzystali piłkarze Floty pokonując świetnie spisującego się w bramce "Prawobrzeża" Oskara Chrzanowskiego. Bramkę dla Floty zdobył próbowany w seniorskiej drużynie rezerw Miłosz Gajda kończąc indywidualną akcję minięciem bramkarza.

Dwa sparingi z Flotą z pewnością były bardzo potrzebne i przydatne dla Prawobrzeża, dając trenerom możliwości sprawdzenia zespołu z silnym jak i młodszym, mniej doświadczonym rywalem. Miejmy nadzieję, że zaprocentuje to już w kwietniu gdy rozpocznie się runda rewanżowa sezonu 2012/2013.

16 marca Prawobrzeże zmierzyło się w Świnoujściu z kolejnym lokalnym rywalem, zespołem "Old Boys" Świnoujście, w którego składzie występuje wielu byłych piłkarzy Floty Świnoujście. Mecz zakończył się wygraną "Prawobrzeża" 6:2. Drużyna Prawobrzeża praktycznie cały mecz kontrolowała przebieg spotkania . Bramki dla Prawobrzeża zdobyli Helt, A.Waliszewski,Aleksandrowicz, Godzieba, K.Waliszewski, Polarczyk.

Był to już jeden z ostatnich sparingów przed ligą .mecz pokazał, ze drużyna jest zgrana oraz widać znaczącą zwyżkę formy przed ligą . Kolejnym przeciwnikiem w meczu sparingowym będzie Zalew Stepnica .Mecz zostanie rozegrany 24 marca w Stepnicy o godzinie 14 .