Spółka Polskie LNG na obecnym etapie będzie kontynuowała, związane z ewentualną rozbudową terminalu, analizy ekonomiczne, prawne i techniczne. Przed podjęciem wiążącej decyzji biznesowej konieczne jest zwłaszcza ustalenie opłacalności finansowej projektu
- Wyniki badania rynku przeprowadzonego na przełomie 2012 i 2013 roku przez spółkę Polskie LNG wskazują na znaczne zapotrzebowanie na zwiększenie mocy regazyfikacji, jak również inne usługi, które mogły by być świadczone przez terminal LNG w Świnoujściu. Ujawniony potencjał rynku już dzisiaj uzasadnia rozbudowę terminalu o trzeci zbiornik. W 2020 r. zapotrzebowanie na usługi, wraz z już zarezerwowaną mocą regazyfikacji, osiągnie poziom bliski maksymalnych możliwości terminalu po jego ewentualnej rozbudowie – informuje Maciej Mazur, Kierownik ds. Komunikacji i PR.
Celem przeprowadzonego na przełomie 2012/2013 roku badania rynku (ang. market screening) było ustalenie zapotrzebowania podmiotów potencjalnie zainteresowanych rynkiem LNG na rozbudowę terminalu LNG w Świnoujściu w tym zwiększenie mocy regazyfikacji i świadczenie dodatkowych usług. Usługi te polegałyby głownie na przeładunku LNG na cysterny samochodowe i cysterny kolejowe, bunkrowaniu statków paliwem LNG, przeładunku LNG na mniejsze jednostki pływające oraz usługę magazynowania LNG w terminalu w latach 2015-2029.
W badaniu rynku, które zostało przeprowadzone w dniach 20.11.2012 r. – 11.01.2013 r., wzięły udział 22 podmioty polskie oraz zagraniczne. Uczestnicy badania rynku to m.in. firmy zajmujące się obrotem gazem oraz obrotem energią. Dodatkowo kilka podmiotów zagranicznych, w tym z Niemiec i Szwecji, nie wzięło formalnego udziału w badaniu, jednakże wyraziło swoje zainteresowanie wykorzystaniem możliwości terminalu w Świnoujściu.
Decyzja o ewentualnej rozbudowie terminalu LNG zostanie podjęta jeszcze w 2013 roku. Spółka Polskie LNG na obecnym etapie będzie kontynuowała, związane z ewentualną rozbudową terminalu, analizy ekonomiczne, prawne i techniczne. Przed podjęciem wiążącej decyzji biznesowej konieczne jest zwłaszcza ustalenie opłacalności finansowej projektu w stosunku do poniesionych kosztów oraz prawne i technologiczne możliwości jego wykonania.
drodzy dziwacy toż to nie czasy komuny musimy iść do przodu a nie się cofać a wy byście chcieli żeby kasza manna sama leciała z nieba obudzcie się żyjemy w 21 wieku. ...
My mieszkańcy ŚWINOUJŚCIA MAMY G... o do powiedzenia jak sobie pomyśli GÓRA tak zrobią. Nie paczą na mieszkańców co tam zwykły ludek , MY RZĄDZIMY I koniec i kropka niech ginie CO NAM TAM. przecie mamy cudowna plaże i mikro klimat. To nam ZAŁATWIĄ PODTRUWANIE.
Proponuję od razu z pięc zbiorników wybudowac i do tego ze trzy ronda !!
mogli ten gazoport postawić w gdańsku.
A co z elektrownią gazową, bo ponoć też mieli budować. Jeszcze troche a zrobią nam prawdziwe zagłębie gazowe :/
No jak trzy wydupią to i w Międzysdrojach komuś dupe urwie.
Mieszkańcy Warszowa powinni" zapolować" na Prokuratora Generalnego Seremeta, który przyjedzie 6 marca 2013 r. by zobaczyć nowy Dom Wczasowy prokuratury rejonowej w Świnoujściu. Warto mu pokazać gazobubel, może zleci swoim podwładnym sprawdzenie tej budowy pod względem jej legalności / gdzie jest decyzja środowiskowa i gdzie są warunki techniczne dla Gazoportów i ich usytuowanie ??
Boże...daj wygrac w totka aby sie z tad wyniesc...
uwaga-- będzie trzeci zbiornik- będzie system ORV!! I STACJA AZOTOWANIA!!
a zabezpieczenie tych obiektow straz pozarna?? zostana rozbudowane?
a kto ten gaz ma przywozic przeciez nie podpsali jeszcze umow..chyba beda tam skraplac wszystke baki naszych politykow!!
Putin dogaduje z zydami o skraplanie gazu z Gazopromu, dlatego potrzebne dodakowe komory gaqzowe, mam nadzieję, że chociaż raz od 1945 roku preyzdent i radni zgodnie powiedzą. .Nie...wszelkiej masci cwaniakom!!
Do 14:54:05] [IP: 93.94.187.***] jak pierdyknie to Warszow ale rowniez lewobrzeze pojdzie w powietrze.
Może i potrzebny, ale nie w takiej odległości od budynków mieszkalnych. Ciekawe jaka musi być zachowana strefa bezpieczeństwa i w jakich dokumentach to pisze ? Czy Wojewoda Zachodniopomorski wydał pozwolenia na budowę metodą " na oko" ??
te zbiorniki mogli by pokryc bluszczem by sie tak w oczy nie rzucal;p
Potrzebny bo na trzecim na budowie też można zarobić - niech zarobią na tych dwóch a potem budują trzeci niech zbudują system ORV i stację azotowania . ..ale widać tylko na budowie firmy zarabiają.
A ja się pytam - gdzie są rodzice ?
W Świnioujściu jest wielu ekspertów budowlanych, rynkowych, politycznych. Aż zazdość bierze.
Jak to wszystko pierdyknie to z Warszowa nie będzie co zbierać :P
Inne panstwa odchodza juz od surowcow mineralnych suzkaja innych paliw a polska jak te murzyny Atomowke dopiero beda stawiac i gaz czerpac boze.. Ale stara technologie trzeba wcisnac polaczka:) ps : PO BADANICH RYNKU JEDNOZNACZNIE MOZNA STWIERDZIC ZE JAKAS STALA PRZEPRAWA BYLA BY KONIECZNA DLA MIASTA:D
Trzeci / czyli już trzy sztuki/ zbiornik między miejscowościami wczasowo-sanatoryjnymi Świnoujściem i Międzyzdrojami. ... super lokalizacja
A do tego trzeba wybudować wielo piętrowy biurowiec żeby zatrudnić setki darmozjadów.
Niemcy i Szwedzi są tylko zainteresowani możliwościami wykorzystania gazoportu, by ewentualnie przygotować projekt rujnujący naszą gospodarkę. Już się z ruskimi dogadali i teraz kombinują.
Problem jest w tym że budowa terminala jest opóźniona i brakuje kasy. Trzeba sprawę rozmydlić tzn. wprowadzić trzeci zbiornik aby przedłużyć terminy i wyrwać większą kasę.
jak dobrze to przebadają to się okaże ze lepiej było nic nie robić