POGODA

Reklama


Wydarzenia

Młodzieżowy Dom Kultury • Wtorek [16.10.2007, 15:59:57] • Świnoujście

SPEKTAKL KOMEDIOWY pt. "JAKOŚ TO BĘDZIE"

SPEKTAKL KOMEDIOWY pt.

fot. Młodzieżowy Dom Kultury

Miejski Dom Kultury w Świnoujściu zaprasza na SPEKTAKL KOMEDIOWY pt. "JAKOŚ TO BĘDZIE" w reżyserii KRZYSZTOFA WIERZBIAŃSKIEGO występują: SYLWESTER MACIEJEWSKI, JACEK KAŁUCKI

18 listopada 2007r. (niedziela), godz. 15.00
Sala teatralna MDK, ul. Matejki 11

ceny biletów: normalny - 30 zł, ulgowy - 20 zł
• rezerwacja telefoniczna - 091 321 49 59
• sprzedaż od 29 października 2007r.

----------------------------------------------------------------------

Sztuka "Jakoś to będzie..." Jest komedią, ale komedią mądrą, wywołującą śmiech, który powoduje refleksje i przynajmniej chwilowe zastanowienie. Każdy z widzów może w niej znaleźć siebie a przynajmniej fragment swojego życia. Jest odzwierciedleniem obserwacji tego wszystkiego, co się dzieje w kraju na początku XXI wieku. W ostatnich latach w Polsce wiele się zmieniło - generalnie na lepsze. Jednak z tą transformacją nie wszyscy chcą się pogodzić a co gorsza, nie wszyscy umieją znaleźć swoje miejsce w nowej rzeczywistości. Zarówno ci, którzy wychowani byli na PRL-owskim cwaniactwie i "przekręcie" jak i ci, którzy przez swoją praworządność i naiwność, nie potrafią znaleźć sobie miejsca w "szarej prozie dnia codziennego".

Stwierdzenie, że "jakoś to będzie", nie jest afirmacją bylejakości, średniactwa, czy zadowoleniem się czymś, tylko przeciętnym. "Jakoś", to uświadomienie sobie, że nie wszystko od nas zależy, że oczywiście "losowi należy pomóc", ale i tak, i tak Opatrzność "weźmie górę". Kiedy zachowamy dystans do "czegoś", możemy się temu zjawisku lepiej przyjrzeć, zdyskontować, mieć obiektywny obraz, co pomoże nam powziąć najlepszą decyzję.

Może właśnie, dlatego jednoaktówka Jacka Hempla odnosi tak wielkie sukcesy. Grana była dla różnej widowni; w większych i mniejszych miastach Polski, od młodzieży licealnej, studenckiej po widzów pamiętających świetność drugiej Rzeczypospolitej. Zawsze jest gorąco przyjmowana a widzowie owacyjnie nagradzają brawami, swoisty "pojedynek" pana "A" z panem "B" - bohaterów spektaklu (znakomite kreacje aktorskie dwóch warszawskich aktorów: Jacka Kałuckiego i Sylwestra Maciejewskiego).

Natomiast przeszedł najśmielsze oczekiwania, odbiór sztuki przez widownię polonijną w Anglii. Spektakl dwukrotnie przy komplecie widzów, był prezentowany w londyńskim POSK-u. Owacjom nie było końca a pochlebne recenzje publiczności, krytyków oraz takich autorytetów jak pani generałowa Irena Anders czy Irena Delmar-Czarnecka spowodowały, że sztuka została zaproszona do ośrodków polonijnych w RPA, Francji oraz USA i Kanady.

W tym humorystycznym, ironicznym lustrze stworzonym przez Jacka Hempla warto się przejrzeć i roześmiać z własnego odbicia, aby potem być gotowym do często potrzebnych zmian.

SYLWESTER MACIEJEWSKI - absolwent warszawskiej PWST (1978), pod opieką pedagogiczną Jana Świderskiego. Pierwsze lata swojej profesjonalnej kariery spędził w stołecznym Teatrze Komedia, gdzie zaangażowała go Olga Lipińska. Zagrał wiele znaczących ról: "Kram z piosenkami", "Kabaretowa mysz", "Ja się nie boję braci Rojek" i in. Później, jako aktor warszawskiego Teatru Powszechnego - gdzie pracuje do dzisiaj, odnotował kolejne kreacje: Wójt w "Żelaznej konstrukcji" reż. M. Wojtyszko, Jajecznica w "Ożenku" reż. A. Domagalik, Księcia Szkocji w "Królu Learze" reż. P. Cieplak i wreszcie kpt. Lebiadkin w "Biesach" w reż. Rudolfa Zioło. Za tę właśnie rolę został nominowany do nagrody aktorskiej "Feliks". Wystąpił w wielu filmach. Ostatnio można go oglądać w "Pieniądzach to nie wszystko" i w "Superprodukcji" Juliusza Machulskiego, "Starej Baśni" reż. Jerzego Hoffmana oraz "Ławeczce" w reż. Macieja Żaka. Brał również udział w wielu serialach TV: "Lato leśnych ludzi", "Miasteczko", "Plebania", „Rancho”.
W spektaklu "J a k o ś t o b ę d z i e..." gra rolę "A".

JACEK KAŁUCKI - absolwent warszawskiej PWST (1978), pod opieką pedagogiczną Ryszardy Hanin. Zaangażowany przez Mariusza Dmochowskiego do stołecznego Teatru Nowego, zadebiutował rolą Nieznajomego w „Horsztyńskim". Później Demetriusz w „Śnie nocy letniej" reż. B. Korzeniowski, Saint-Just w „Dr Guillotin" reż. E. Korin oraz nagradzana rola Ahr-Schreitera w „Mrokach" Bogusława Schaeffera w reż. B. Cybulskiego. Ważnym etapem w jego karierze jest współpraca z redakcją dziecięco-młodzieżową TVP. Udział w popularnym programie „Wyprawy prof. Ciekawskiego", przyniósł mu popularność i sympatię zarówno młodszej jak i starszej widowni. Pisze również adaptacje, felietony, skecze oraz teksty piosenek. Płyta CD „Ortografia śpiewająco", zebrała świetne recenzje. Wystąpił w ponad trzydziestu filmach: „Pogranicze w ogniu", „Tato", „Tygrysy Europy", „Sfora", „Pensjonat pod różą”, „Kryminalni”, „Ogród Luizy”.
W spektaklu „J a k o ś t o b ę d z i e..." gra rolę "B".


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W Świnoujściu właśnie rozpoczął się przegląd 500 drzew rosnących w pasach drogowych, obejmujący ich inwentaryzację – obmiar, ocenę stanu sanitarnego oraz sporządzenie dokumentacji fotograficznej ■ Punkt zbiórki rzeczowej dla powodzian w sportowej MDK przy ul. Matejki 11 będzie działał w dni robocze od 8.00 do 14.30 do 30 września 2024 r. W celu pozostawienia darów należy najpierw zadzwonić pod nr telefonu 91 321 59 49. ■ AKTUALIZACJA KOMUNIKATU: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu potwierdził przydatność wody do spożycia z wodociągu „Granica-Wydrzany” na odcinku ul. Chrobrego obejmującym budynki przy ul. Chrobrego 19, 21, 26 i 28 ■