Do zdarzeń tych dochodziło od 2010 roku. Schemat działania tej grupy był następujący. Jedna z osób wyszukiwała w danych rejonie kraju przy pomocy książki telefonicznej starsze osoby. O wieku tych osób świadczyły ich imiona. Osoba ta dzwoniła do starszych osób podając się za wnuczka, krewnego bądź też innego członka rodziny. Po pewnym czasie grupa, która zdobyła „ zadowalającą” ilość pieniędzy przenosiła się w inny rejon Polski i działała w podobny sposób.
W zależności od przebiegu rozmowy osoba dzwoniąca do seniorów prosiła o pomoc finansową na załatwienie danej sprawy np.; kupna samochodu, pomocy lekarskiej czy też „ załatwienia” polubownie wypadku samochodowego. Sprawca wykorzystując dobroć i łatwowierność takich osób prosił o przekazanie określonej sumy pieniędzy przez szybki przekaz pocztowy, który jest możliwy do zrealizowania w każdym miejscu w Polsce. Po omówieniu szczegółów mężczyzna ten dzwonił do swoich wspólników, którzy zrealizowali sami przekaz i odbierali pieniądze albo też prosili o to podstawione osoby.
W tej sprawie pod koniec 2010 roku policjanci zatrzymali trzy osoby. Dwóch mężczyzn w wieku 56 i 60 lat. Działała z nimi również 56 – letnia kobieta. Grupie pomagał także młody 29 – latek z Myśliborza. Myśliborska prokuratura zastosowała wówczas wobec podejrzanych dozory policyjne.
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie wspólnie z funkcjonariuszami z Myśliborza prowadzili nadal intensywne czynności w sprawie tych oszustw, które skutkowały sporządzeniem przez Prokuraturę aktu oskarżenia zawierającego łącznie 17 zarzutów za te przestępstwa.
Staruchy zorganizowali gang na swoich hahaha
Nie ma nic gorszego od zlodzieja... i jeszcze okradac osoby starsze to zgnilizna spoleczna!
Są wały jest kasa.