POGODA

Reklama


Wydarzenia

Młodzieżowy Dom Kultury • Środa [26.09.2007, 12:03:34] • Świnoujście

Inauguracja Roku Kulturalno-Oświatowego 2007/2008

Inauguracja Roku Kulturalno-Oświatowego 2007/2008

fot. internet

29.09.2007r. (sobota), godz. 19:00 - Sala teatralna MDK, ul Matejki 11

Koncert pt. „Brel raz jeszcze”

– monodram śpiewany Janusza Zbiegieła
Teatr Piosenki Francuskiej z Krakowa (piosenki wykonywane w języku francuskim, połączone z listami Brela do żony).

Cena biletu - 30 zł, ulgowy - 20 zł*
(*młodzież ucząca się, studenci, emeryci, renciści, słuchacze Świnoujskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Obowiązuje ważna legitymacja.)

bilety do nabycia: sekretariat MDK p.319 i przed koncertem

----------------------------------------------------------------------

Założycielem i animatorem teatru jest Janusz Zbiegieł - aktor - piosenkarz. W 1989 roku wyjeżdża do Paryża i trafia do" Conserwatoire Mobel" - w którym spędza kilka miesięcy, uczestniczy w targach MIDEM w Cannes, nagrywa płytę i bierze udział w koncertach promocyjnych. Największą i najgłębszą fascynacją, którą zaszczepiła Januszowi Alice Dona, właścicielka "Conserwatoire Mobel" w Paryżu, pozostało do dziś zauroczenie osobowością i twórczością Brela.

Tak powstał spektakl: "Brel raz jeszcze" - monodram śpiewany, sztandarowa pozycja "Krakowskiego Teatru Piosenki Francuskiej". Spektakl śpiewany w języku francuskim, wsparty listami Brela do jego żony, cieszący się zasłużoną popularnością u widzów, oraz znakomitymi recenzjami, zarówno w prasie polskiej jak i zagranicznej.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W kolejnych tygodniach tunel będzie również wyłączany z ruchu w następujących terminach: - 14/15 listopada 2025 - 21/22 listopada 2025 - 28/29 listopada 2025 - 05/06 grudnia 2025 - 12/13 grudnia 2025 - 19/20 grudnia 2025. ■ W Albi, we Francji, odbyły się Mistrzostwa Świata w biegu 24-godzinnym - Karolina Romańska: 201,293 km (oficjalny scratch), 174. open, 5. wśród Polek ■ Przejedziemy całą S3! Dwujezdniowa ekspresówka od Świnoujścia aż do granicy z Czechami! ■ W niedzielę 26 października 2025 r., o godzinie 11.45 z Placu Mickiewicza wystartuje Masa Krytyczna - Świnoujście na Rowery. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Świnoujście oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz". Rowerowy przejazd po mieście odbędzie się po raz 24. Trasa dostępna jest na załączonej mapie. Rowerzyści będą mieli do pokonania dystans o długości ok. 3,5 km. Przewidywany czas przejazdu wyniesie około 30 minut ■