POGODA

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [19.08.2012, 18:44:21] • Świnoujście

„Orzeł” pokonany

W ostatni meczu kontrolnym zawodnicy „Prawobrzeża” Świnoujście pokonali na wyjeździe 4:2 spadkowicza z ligi okręgowej K.S. „Orzeł” Łożnica. W meczu zagrali wszyscy zawodnicy, którzy na jesień będą bronić barw świnoujskiego klubu. Od pierwszej minuty zespół ze Świnoujścia stosował pressing wobec gospodarzy. Przez pierwsze 20 minut zawodnicy z Łożnicy nie oddali żadnego strzału na bramkę UKS. Pomimo przewagi UKS, kontroli środka pola i kilku groźnych strzałów to gospodarze piersi zdobyli bramkę. W 35 minucie spotkania napastnik z Łożnicy podwyższył na 2:0. Po tej bramce zespół ze Świnoujścia zaczął odrabiać straty. 5 minut później w polu karnym został sfaulowany jeden z zawodników UKS.

W tej sytuacji sędzia ZZPN Szczecin podyktował rzut karny, który skutecznie na bramkę kontaktową wykorzystał sam poszkodowany. Do przerwy wynik 2:1 nie uległ zmianie. Po przerwie wprowadzeni do gry nowi zawodnicy wnieśli sporo ożywienia. Minutę po rozpoczęciu spotkania pomocnik ze Świnoujścia z około 18 metrów półobrotem trafił w spojenie słupka z poprzeczką. W 55 minucie w polu karnym sfaulowany został napastnik UKS. Podobnie jak w pierwszej połowie sędzia podyktował rzut karny, który skutecznie wykorzystany doprowadził do remisu 2:2. W 65 minuta spotkania dośrodkowanie pomocnika, strzał głową i prowadzenie 3:2 drużyny ze Świnoujścia. Chwile później zespół ze Świnoujścia przeprowadził szybką kontrę i „Orzeł” przegrywał już 4:2. Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie i tym samym w ostatnim meczu przed Pucharem Polski ZZPN i rozgrywkami ligowymi „Prawobrzeże” odniosło zwycięstwo nad wyżej notowanym rywalem. Już w następną sobotę 25 sierpnia o godz. 16.00 na boisku przy ul. Matejki 17 A odbędzie się I runda Pucharu Polski ZZPN Szczecin. Rywalem „Prawobrzeża” będzie drużyna DKS „Jantar” Dziwnów.