- To wyróżnienie potwierdza, że nasze kąpielisko i marina spełniają najwyższe kryteria w zakresie jakości wody, zarządzania środowiskowego, bezpieczeństwa oraz prowadzonych działań edukacyjnych i informacyjnych – mówi zastępca prezydenta miasta Joanna Agatowska.
Błękitna Flaga przyznawana jest nie tylko w Europie, ale również plażom leżącym w tak egzotycznych miejscach jak: Republika Południowej Afryki, Karaiby, Maroko czy Nowa Zelandia. Ostateczną decyzję o przyznaniu Błękitnej Flagi podejmuje Jury Międzynarodowe, z siedzibą w Kopenhadze, składające się z przedstawicieli Światowej Organizacji Turystycznej (WTO), Programu Ochrony Środowiska ONZ (UNEP), Międzynarodowej Rady Przemysłu Morskiego (ICOMIA), Międzynarodowej Federacji Ratownictwa Wodnego (ILS), Światowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN), Komisji ds. Środowiska Parlamentu Europejskiego (EU), Europejskiej Unii na Rzecz Ochrony Wybrzeży (EUCC) oraz Fundacji na Rzecz Edukacji Ekologicznej (FEE).
- Wyróżnienie przyznawane jest na rok. Żeby móc ubiegać się o kolejne, kąpieliska i mariny muszą co roku poddawać się rygorystycznym kontrolom – dodaje Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta.
Oficjalne podniesienie Błękitnej Flagi na świnoujskiej marinie i kąpielisku odbędzie się na początku lipca. Podobnie jak w poprzednich latach, będzie powiewała na maszcie przy nowoczesnym centrum koordynacyjnego WOPR.
Info: BIK UM
Gratulacje i oby tak dalej.
A z tego co wiem to organizatora kolonii odpowiedzialność - muszą sobie zapewnić ratownika. Kasują zresztą za to pieniądze od rodziców
Kolonie płacą do kieszeni ratowników-błękitna fala?może zielona
dlaczego to z boku wstawione a nie wielkimi literami na głównej?
a Międzyzdroje??
BRAWO !
To jakie musi być za szambo, gdzie nie ma błękitnej flagi?