Natalia Czarnecka-Diling ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie oraz Wydział Malarstwa i Reźby wrocławskiej ASP, brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych m. in. w Polsce, Niemczech i Irlandii. Jej prace znajduja się w kolekcjach prywatnych w: Polsce, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech i in. Artystka obecnie mieszka i tworzy w Świnoujściu oraz na wyspie Uznam. Inspiruje mnie pięko i różnorodność wyjątkowych pejzaży i niepowtarzalenj natury wyspy – mówi Natalia. Na wystwie w „Forcie Anioła” zobaczymy prace malarskie i rzeźbiarskie artystki, m.in. szklane wykonane metodą fusingu oraz happening będący częścią pracy dyplomowej artystki (forma przestrzenna + video).
Elżbieta Czarnecka zaprezentuje prace malarskie oraz kolekcję biżuterii własnego projektu.
Twórczość Elżbiety Czarneckiej i Natalii Czarneckiej – Diling (matki i córki ) choć całkowicie odmienna, znakomicie współgra ze sobą, wzajmenie się dopełniając i wzbogacając. Obydwie artystyki przyznają, że możliwość wspólnego prezentownia swoich dzieł jest dla nich szczególnym przeżyciem.
Wyjatkowego chrakteru nadaje wystawie także miejsce prezentacji. Pochodzący z XIX wieku „Fort Anioła” posiada bogatą i ciekawą historię ale przez lata był obiektem niemal zupełnie zapomnianym. W ostatnich latach przechodzi proces rewitalizacji, dzięki działaniom podjętym przez Towarzystwo Miłośników Fortu Anioła, co przywraca mu dawny blask. Obecnie staje się kultowym miejscem artystycznej bohemy, odwiedzanym przez liczne grono turystów.
Wernisaż wystawy uświetni koncert w wykonaniu znakomitego skrzypka Marcina Dilinga (prywatnie męża Natalii). Koncert w połączeniu z pokazem laserowym wpisze się w motyw przewdoni wystawy – forma i światło.