Część oficjalna odbyła się na sąsiadującym z nabrzeżem placem apelowym klubu. Poprowadził ją obecny komandor klubu Henryk Piechota. Symbolem otwarcia sezonu żeglarskiego w klubie było tradycyjne wciągnięcie bandery oraz proporca klubu na maszt.
fot. Sławomir Ryfczyński
Dowódca 8 Flotylli Obrony Wybrzeża kontradmirał Krzysztof Teryfter, wraz z gronem oficerów oraz liczne grono żeglarzy, członków i sympatyków Jacht Clubu Marynarki Wojennej „Kotwica” w Świnoujściu” wzięło udział w uroczystym otwarciu sezonu żeglarskiego 2012. Ceremonia odbyła się w sobotę na przystani użytkowanego przez klub fragmentu Portu Wojennego. Po części oficjalnej był czas na tradycyjne żeglarskie grillowanie, rozmowy o planach na sezon.
Część oficjalna odbyła się na sąsiadującym z nabrzeżem placem apelowym klubu. Poprowadził ją obecny komandor klubu Henryk Piechota. Symbolem otwarcia sezonu żeglarskiego w klubie było tradycyjne wciągnięcie bandery oraz proporca klubu na maszt.
fot. Sławomir Ryfczyński
Zaraz potem komandor klubu podsumował dotychczasowe osiągnięcia i stan posiadania klubu oraz zarysował najważniejsze zamierzenia na najbliższe miesiące.
fot. Sławomir Ryfczyński
Żeglarze JKMW „Kotwica” Świnoujście od lat odgrywają czołową rolę w najważniejszych regatach w mieście i regionie. Zdobywają nagrody podczas regat „Wiatraka” i regat „Dni Morza”, a ich zmagania na wodach Zatoki Pomorskiej obserwują z plaży mieszkańcy i turyści. Także w tym roku, na wspomnianych imprezach nie zabraknie silnej reprezentacji „Kotwicy”.
fot. Sławomir Ryfczyński
Jacht Club MW „Kotwica” w Świnoujściu choć pozostaje integralną częścią garnizonu Marynarki Wojennej to jednak nie ogranicza swojej działalności jedynie dla wojskowych.
-”Jesteśmy otwarci dla wszystkich chętnych”-mówi komandor Piechota. Dodajmy, że zarówno panów jak i pań.
fot. Sławomir Ryfczyński
Jednym z tegorocznych projektów „Kotwicy” jest nowość – pełnomorski rejs właśnie dla kobiet. Obecnie kończy się przygotowanie jednostek do sezonu. Kilka jachtów musi przejść gruntowne remonty. Na stoczniowy „rycht” czekają m.in. wysłużone „Opale”.
fot. Sławomir Ryfczyński
Największym marzeniem dowództwa jest natomiast zwiększenie liczby stanowisk cumowniczych. To szansa na prawdziwy rozwój ale zależy od rozmów z firmą „Węglobud”, , która jest gospodarzem sąsiedniego terenu. Podobno jest nadzieja na korzystne dla obu stron załatwienie tej sprawy.
1. Trzymamy kciuki bo to szansa nie tylko na dalsze wzbogacenie chlubnych tradycji JKMW „Kotwica” ale także dla świnoujskiej młodzieży zainteresowanej żeglowaniem. Warto na koniec przypomnieć młodym ludziom, którzy marzą o żeglarskiej przygodzie, że członkiem tego klubu może zostać każdy pasjonat żeglarstwa chętny do wspólnej pracy i przygody. Za dotychczasową – w dniu inauguracji sezonu -podziękowania otrzymali Marcin Karpiński, Andrzej Szwaba, Jan Bernach, Jan Bogusz, Krzysztof Nowak, Stefan Rawdanowicz, a także najmłodszy członek klubu – Maciek Ochlik.
źródło: www.iswinoujscie.pl
A w" Czterech Wiatrach"za dwa tygodnie otworzą 54 sezon !
STARE KOMUCHY ZNOW RAZEM
Sama młodzież-przyszłość przed nimi.
Raczej bardzo bym się zdziwił (nawet sam bym protestował) gdyby w żeglarskim młodzieżowym klubie podawano piwo
Na przystani Młodzieżowego Domu Kultury odbyło się otwarcie sezonu żeglarskiego 2012. Po podniesieniu bandery młodzież wypłynęła na J. Wicko. Była pyszna grochówka, można było popływać na kajakach, malować. Piwa nie podano i podawać się nie będzie. Rodziców zapraszamy do zapisywania dzieci do klubu bez alkoholowego.
STACHU, LADUJ DO TORBY :)
Stare pryki na wojskowych emeryturkach a gdzie młodzież??
Żyleta sie trzyma
A hoj żeglarze, w nawiązaniu do wcześniejszych komentarzy dot. piwa to faktycznie wytyk jest na miejscu... tzw. patriotyzm lokalny nakazuje na piwko z regionu...udanej niedzieli...kj
Aby tak dalej życzę sukcesów, myślę że dalej będziecie działać dla propagowania tradycdji i myślę że w tym przypadku czy TYSKIE czy BOSMAN to nie ma znaczenia.Stopy wody pod kilem.
Sztuczna radość.
Ej panowie!Typowo morskim piwem jest"BOSMAN" a nie" TYSKIE".