iswinoujscie.pl • Sobota [17.12.2011, 03:59:13] • Świnoujście
Wspólne kolędowanie
w MDK-u. Zobacz zdjęcia!

fot. Adam Strukowicz
Ogólnopolski Konkurs na Ozdobę Choinkową, którego organizatorem jest świnoujski MDK miał w tym roku piękny finał. Impreza, która odbyła się w piątek wieczorem w sportowej części sali teatralnej nosiła tytuł „Wspólne kolędowanie” i ma szansę stać się naszą miejską tradycją. I choć w pogodzie wciąż jeszcze mamy listopad to pod wielką choinką Domu Kultury można było poczuć już atmosferę prawdziwych świąt.
Świątecznie było już w holu sali MDK przy ul. Matejki. Na mieszkańców czekały stoły z poczęstunkiem. Pierwsze kolędy 2011 roku śpiewaliśmy wspólnie z chórem „Malwy”. Panie z prawobrzeża zaśpiewały Oj maluśki, maluśki”, a zaraz potem „Gdy śliczna panna” i w wielkiej sali zaraz zrobiło się przytulnie i ciepło. Na wypadek gdyby ktoś zapomniał słów, organizatorzy zapewnili „ściągę”z wydrukami rozłożonymi na stolikach.
Po tej przedświątecznej „rozgrzewce”jury konkursu przedstawiło werdykt. Tegoroczny konkurs na ozdobę choinkową wzbudził rekordowe zainteresowanie. Do Świnoujścia nadesłano 1260 prac z różnych regionów Polski, a także z Niemiec. Jury (Wacława Dubiel -nauczyciel plastyki, Beata Kwiecień-plastyk i Jan Bociąga – artysta plastyk) miało mnóstwo pracy.

fot. Adam Strukowicz
Na konkurs nadesłano ozdoby wykonane rozmaitymi technikami i z różnorodnych materiałów. Większość to prace indywidualne ale były także zbiorowe. Okazało się, że nawet odpowiednio spreparowany makaron da się zawiesić na choince(!) Ostatecznie nagrody przyznano 12 nagród i 14 wyróżnień w czterech kategoriach wiekowych.

fot. Adam Strukowicz
Twórcy nagrodzonych prac to:
w kategorii do 7 lat
Amelia Brój (Opole), Ellena Muschkowitz (Heringsdorf, Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu),
w kategorii 8 – 12 lat
Anna Jagoda Bubnowska (MDK Świnoujście), Ewelina Obrzazgiewicz (SP nr 14 Włocławek) Kamil Tamul (ZSG w Brudzewie)
w kategorii 13 – 17 lat
Marcelin Brój (Opole), Kamil Bubel (Ośrodek dla Dzieci z wadami Słuchu i Wymowy w Żarach)
w kategorii dorośli
Agnieszka Moczkodan (Radom), Barbara Worek (Żywiec) i Bonifacy Miklas z Kalisza.
Podobnie jak w latach poprzednich tylko kilka spośród nagrodzonych osób zdecydowało się przyjechać do Świnoujścia po odbiór nagród. Większość otrzyma je drogą pocztową.

fot. Adam Strukowicz
Po ogłoszeniu werdyktu jury, prace nadesłane na konkurs zostały wystawione na licytację. W tym roku dochód zostanie przeznaczony na leczenie Antosia Szczepanka. Nie znamy jeszcze ostatecznej zebranej sumy ale może tego być nawet ok 2 tysięcy złotych. Najdrożej sprzedawały się „bombki specjalne”wykonane przez władze miasta prezydenta i jego najbliższych współpracowników. Bombki własnoręcznie przygotowały obydwie zastępczynie prezydenta i sekretarz miasta. Wszystkie osiągały cenę od 100 do nawet 200 złotych!

fot. Adam Strukowicz
Impreza w MDK stała się okazją do przekazania przez władze Świnoujścia życzeń dla wszystkich mieszkańców.
Wkrótce potem, na sali ponownie ustawiły się chóry. Wieczór i choinkowa atmosfera zachęciły większą już liczbę mieszkańców do wspólnego śpiewania. Aż wreszcie przygasły górne światła i chór zaintonował „Cichą Noc”. To już wkrótce...
Kliknij Tu, aby zobaczyć fotogalerię
źródło: www.iswinoujscie.pl
nalezaloby pomyslec o jakichs nagrodach pocieszenia, chocby malenkim Mikolaju z czekolady, dzieci w przedszkolu wykonaly prace, poszly wieczorem z rodzicami a wrocily zawiedzione, tym bardziej ze prace byly naprawde wykonane przez nich raczkami a nie przez rodzicow, jak widac po niektorych...
Zainteresowanemu zakupem bez licytacji / Gość • Sobota [17.12.2011, 14:40] • [IP: 178.238.253.**] / wyjaśniam: Wszystkie prace konkursowe były do kupienia już w trakcie imprezy. Zaraz po licytacji chodziły panie ze skarbonkami i za dowolny datek można było sobie wybrać i wziąć jakąś ozdobę z tablicy. To było ogłaszane z prośbą żeby nie żałować grosza bo wszystko przekazali choremu Antosiowi. Jak można być na takiej imprezie i nie wiedzieć o co chodzi...??
Malwy owszem ale piękne kolendy śpiewał chór Kantylena o czym redaktor po prostu nie wie.Odwalanka!
jedno wielkie oszustwo i masa zawiedzionych dzieci!!
ta bombka co pan trzyma widac że kupiona tez mogłam kupić i zanieśc i wygrać
ten konkurs powinien byc dla dzieci ze świnoujscia moja córka strasznie się zawiodła a tak się starała większość bombek kupionych oszustwo a miały być ręcznie robione nie bedę brac już udziału w takich konkursach a zwłaszcza dziecko moje była bardzo rozczarowana
Ja wczoraj przez krótką chwilę społecznie świeciłem do środka wskaźnikiem laserowym i minutę migłem wcześniej reflektorkiem. Nie wiem czy ktoś zauważył, bo prawie wszyscy mieli rozdziawione japy.
Jak potomkowie pseudo inteligenckiego proletariatu mogą być w czymś dobrzy? Brawo dzieci ze śląską! Tym właśnie rożni się zdrowe współzawodnictwo od wpajanego od młodych lat tejże inteligencji-nepotyzmu.
dlatego dzieci ze Świnoujścia zwłaszcza z przedszkoli przestały brać w nim udział
ja zanm tylko jedną kolędę: jezós hrystus sie nam narodzil la-la-la, hop-sa-sa. Oj dana dana i pije mleko od rana
Zgadzam się z gościem z 14:32, byłam z wnuczkami, dzieci były zawiedzione i nudziły się, niech to będą ozdoby na miarę dzieci. Czy ktoś wie kiedy będzie można coś z tych ozdób kupić bez licytacji?
Impreza bardzo mnie się podobała no ale nie tak do końca. Konkurs super ale może warto pomyśleć by był on też tylko dla mieszkańców czyli dostępny dla naszych dzieci a ogólnopolski niech bedzie też.Bo jak tu zmotywować dzieci do czynnego uczestnictwa w jakiejkolwiek uroczystości jak nagrody zgarniają dzici ze śląska ba nawet z niemiec.?
Bardzo miła i pożyteczna impreza. Brawo starsze pokolenie bo może na Wasz wzór młodzi wezmą się do takiego imprezowania. Wszystkiego dobrego! Więcej takich wspólnych kolędowań!
"Około tysiąca osób oglądało koncert kolęd Chóru i Orkiestry Zespołu Mazowsze w Człuchowie." A w Świnoujściu ani hali, która by pomieściła tyle osób ani Mazowsza z kolędami. Co roku pół wsiowo, pół wieczorowo.
Do 116. Młodzi niestety wolą piwko i narkotyki. Tylko w takiej atmosferze mogą się bawić. Starszym nie potrzeba tego typu dopalaczy. Oni też jako ludzie" starej daty" mają więcej empatii, której młodym ludziom niestety brakuje. Ale wy młodzi też będziecie starzy i to szybciej niż wam się wydaje. A do pracy społecznej młodzi się nie garna bo z tego nie ma kasy. Starszym wystarczy satysfakcja. Tym się różnimy. Jeżeli młodzież zechce nas w tych społecznych działaniach zastapić to z pewnością ustąpimy pola.
tenor-nie ma ludzi niezastąpionych
tak ci ludzie to wzór cnót dla lewicowych pokoleń szczególnie pan na zdjęciu z bombką od wielu lat pracuje społecznie.
Młodzi?, a który młody chce pracować społecznie? Ci ludzie na których niektórzy psioczą są na emeryturach i pracują społecznie i bez nich dużo imprez by się w ogóle nie odbyło. Szacunek dla wszystkich społeczników.
swoją drogą. ..warto moje drogie panie zwolnic trochę miejsca młodym i przejść na emeruturkę
:)
Te życzenia władz dla wszystkich mieszkańców...to niech se władza wsadzi... Chyba wiadomo gdzie ?!