iswinoujscie.pl • Poniedziałek [19.12.2011, 09:56:42] • Świnoujście
Miasto pozwało inwestorkę Barbarę P.

Pan Stefan M. świadek.(fot. Sławomir Ryfczyński
)
Miasto zażądało od trzech inwestorów, by partycypowali w kosztach budowy drogi wewnętrznej obok budynku przy ulicy Paderewskiego 24. Miała to być rekompensata za to, że budowali budynek bez miejsc postojowych.
Gdy potrzebna była zmiana pozwolenia na budowę bloku, pełnomocnik inwestorów (sam też inwestor) usłyszał od miasta, że muszą zapłacić za budowę drogi wewnętrznej obok ich bloku. Jako jedyny od razu zapłacił. Ale zdaniem dwójki pozostałych inwestorów, musiał, bo o zmianie pozwolenia na budowę mógłby zapomnieć. Nie zapłaciły miastu: Katarzyna P. i Barbara P. Później jednak ta pierwsza zmieniła zdanie. Gmina pozwała więc tylko Barbarę P. Sąd przesłuchał już pierwszych świadków.
- Było pozwolenie na budowę - mówiła niedawno w sądzie na rozprawie inwestorka Katarzyna P.- Przy zmianie tego pozwolenia miasto zażądało partycypacji w kosztach drogi. Przy pierwszym pozwoleniu tego nie było.

Katarzyna P świadek.(fot. Sławomir Ryfczyński
)
Katarzyna P. twierdziła w sądzie, że pełnomocnik nie konsultował się z nią przed podpisaniem umowy z miastem. Umowy z miastem - mówiła - że nie widziała.
- Miałam najniższy udział w tej inwestycji i nie zajmowałam się sprawami pozwoleń - zeznawała.

fot. Sławomir Ryfczyński
Mimo to, miastu zapłaciła. Nie chce tego zrobić Barbara P. , bo uważa, że miasto nie ma podstaw, by żądać pieniędzy na budowę drogi wewnętrznej.
Kolejną rozprawę wyznaczono na styczeń.
źródło: www.iswinoujscie.pl
jakie to miasto dziwne, nikt nigdy płacił nie będzie haraczu parkingowego, bo to niezgodne z prawem
A jednemu chyba zwrócił wpłacone na parkingi pieniądze, ale w zakamuflowany sposób i jeszcze zrobil mu miejsca postojowe ?
Sam za to bezprawie zapłaciłem.
Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin
Działkę kupili w przetargu i nie od miasta, nie ma sie co czepiać każdy mógł ja kupić
Ciekawe, że żmur z takim zacietrzewieniem robi porządek na prywatnych działkach a całą Krzywą ma do rozbiórki z MOCY PRAWA i to go nie interesuje ? A co z jego myjnią i oponiarnią ? Wszystko wybudowane w lesie po nielegalnej wycince drzew, za która miastu na pewno nie zapłacił, nawet zgłoszenia nie było ile wyciął drzew i jakich. Parada oszustów.
znowu ona ta radna co. ...
gdzie pięniądze tam ponton...
Dla niewtajemniczonych Barbara P to zona Zbigniewa P byłego wiceprezydenta miasta Świnoujścia i przewodniczącego Rady Miasta
Burmistrz przygotowuje sobie grunt pod kolejna kadencje chce dowieść swojej szlachetności i uczciwości jak zawsze za pieniądze mieszkańców.
Panie sędzio, gdzie pan skończył prawo. A co na to prezes sądu. Wyłudzacie pieniądze od ludzi bez podstawy prawnej.
Dwóch uczciwych inaczej złapało się za m...y.
Pomieczyński zrobi wszystko aby nie zapłacić Działkę kupił od PTTK, wybudował dom, sprzedał mieszkania i w nosie ma mieszkańców, ważne że skasował forsę. Drogę niech wybuduje miasto.
znowu ponton chce sie wywinac od placenia
pseudo deweloper z warszowa tez wisi kilka miejsc postojowych i jeszcze inne rzeczy... Jak Młyn... coś wam bedzie chciał sprzedać to się puknijcie w głowę. Panie Marcinie jest pan oszust. ... moze się wypowiesz bardzo bym chciał, było by o czym pisać KŁAMCO
Chodzi o to, że pól magistratu jest do spakowania razem z Biurem Prawnym. Sędzia Grobelny sadzi jakby sądził w Sądzie Najwyższym tyle tylko, że postępowanie będzie NIEWAŻNE. Na jakiej podstawie prawnej pełnomocnik gminy wysmażył ten pozew ?? Radzio, opamiętaj się dziecko.
ALE O CO CHODZI ?? czy Ktokolwiek wie co Autor miał na myśli ??!!
Kolejny niezły lewy przekręt.Kiedy małżonek jadł im z reki mógł robić co chciał, kiedy nagle uzyskał samoświadomość już jest przestępcą, ciekawe tylko kto mu na to pozwolił jak nie burmistrz??
Kiedy termin następnej rozprawy ? przejdziemy się pooglądać sędziego i pełnomocnika gminy.. Ciekawe, czy owi inwestorzy kupili działkę w przetargu, czy też wybudowali sie na gruncie, który należy do miasta ? Czy był plan zagospodarowania przestrzennego ? czy miasto wydawało warunki zabudowy ?
KONIEC ŚWIATA W ŚWINOUJŚCIU JUŻ SIĘ ZACZĄŁ ! Co to jest ? Jak to nazwać ? Gdzie biuro prawne ? Gdzie są organa ścigania przestępstw ? KIEDYŚ, UZALEŻNIENIE WYDANIA PRZEZ PREZYDENTA MIASTA DECYZJI ADMINISTRACYJNEJ (JAKĄ W TYM PRZYPADKU JEST POZWOLENIE NA BUDOWĘ) - OD (zawarcia umowy cywilnoprawnej ) i UISZCZENIA NA RZECZ WYDAJĄCEGO JĄ ORGANU - WPŁATY (darowizny) BYŁOBY ŚCIGANE Z URZĘDU I SROGO UKARANE ! A DZISIAJ ? A dzisiaj, to decydent ten może jeszcze bezprawnie i bezkarnie - sam ścigać Bogu Ducha winnych inwestorów za niewpłacenie mu bakszyszu. MIEJSKI MECENASIE, GDZIE ORGAN WYKONAWCZY ZNALAZŁ PODSTAWĘ PRAWNĄ DO TAKICH DZIAŁAŃ ? CHYBA NIE W UCHWALE RADY MIASTA - GDYŻ TA ZOSTAŁA PRZEZ NSA UCHYLONA, JAKO PODJĘTA Z RAŻĄCYM NARUSZENIEM PRAWA ! Spokojnych Świąt i dużo Słoneczka, chociaż przez okienko !
Standard. ⁀‿⁀
fortuna kołem się toczy - inwestorami są była radna i były vice prezydent
Ponton nie jest w radzie to parasol ochronny zostal zamknięty. No cóż Panie Zbigniewie trzeba zapłacić miastu, przecież jako były prezydent musi Pan świecić przykładem :-)
W umowie jest zapisane co należy do inwestora.
do 12:29] • [IP: 217.97.193.***] inwestor nie ma obowiązku budować miejsc parkingowych, jeśli nie ma tego w umowie, tak samo, jak działka jest sprzedawana, to miasto ma obowiązek zapewnienie dojazdu do niej, lub inaczej sprzedający, więc jeśli zbuduje duży market to nie mam żadnego obowiązku budowania tam parkingu, po prostu jak go nie będzie, to nikt nie przyjdzie, bo nie będzie mógł zaparkować, zastanów się co piszesz,