POGODA

Reklama


Wydarzenia

Rzecznik Prezydenta Miasta • Środa [14.09.2011, 07:43:13] • Świnoujście

Razem jednak łatwiej

W dniu 3 września 2011r. odbyła się impreza integracyjna dla zawodowych i niespokrewnionych z dzieckiem rodzin zastępczych z terenu miasta Świnoujście. Zabawa miała miejsce w Świnoujściu - Karsiborze na "Wyspie Skarbów". Rodziny zastępcze miło spędziły czas na wspólnej zabawie - razem z dziećmi szukały skarbu piratów, zwiedzały skarbiec, a przy ognisku piekły kiełbaski. Wspólnie spędzona sobota spełniła funkcję integracyjną, co pozwoliło na wzmocnienie kontaktów między rodzinami oraz większą otwartość w wymianie doświadczeń i wzajemnej pomocy między członkami rodzin. Rodziny pozyskały możliwość lepszego poznania się i wspierania w rozwiązywaniu trudnych sytuacji.

Imprezę zorganizowali pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Świnoujściu, którzy pozyskali dodatkowe środki na program pn. "Razem łatwiej". Działania są współfinansowane ze środków przeznaczonych na wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w budowaniu lokalnego systemu opieki nad dzieckiem i rodziną w 2011 roku, otrzymanych z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Miasto Świnoujście na program otrzymało dotację w wysokości 17.000,00 zł. Program "Razem łatwiej" jest realizowany od 1 sierpnia do końca tego roku.

- Program "Razem łatwiej" ma na celu przede wszystkim zawiązanie grupy wsparcia dla świnoujskich zawodowych i niespokrewnionych rodzin zastępczych. Spotkania i rozmowy pozwolą opiekunom zastępczym na poszerzenie wiedzy w zakresie wychowania, wzajemną pomoc w rozwiązywaniu problemów związanych z opieką nad dziećmi oraz integrację środowiska rodzin zastępczych. Od września do grudnia tego roku zajęcia grupy poprowadzi psycholog, który będzie służył tym osobom wsparciem w zakresie powyższej problematyki - mówi Gabriela Poniedziałek - Petruk dyrektor świnoujskiego MOPR.

- Spotkania uczestników grupy, umożliwią nawiązanie trwałych więzi, co przyczyni się do istnienia i działania grupy wsparcia w przyszłości. W ramach programu przewidziano także stworzenie zbioru specjalistycznej literatury na potrzeby uczestników grupy wsparcia, np.: książki, poradniki, czasopisma, materiały
multimedialne związane z pedagogiką, psychologią rozwojową dziecka. Zawodowe rodziny zastępcze funkcjonujące w Świnoujściu będą doposażone w sprzęt AGD, RTV bądź komputerowy- dodaje.

Pierwsze spotkanie grupy wsparcia będzie miało miejsce 19 września 2011r. o godzinie 17:00 w sali nr 313 na III piętrze w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ul. Dąbrowskiego 4 w Świnoujściu.


Zaktualizowano: Środa [14.09.2011, 07:50:10]

komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu informuje, że w związku z budową sieci wodociągowej w ulicy Sienkiewicza nastąpi przerwa w dostawie wody w dniu 22.07.2025 r. przy ulicy Sienkiewicza na odcinku od ulicy Prusa do ulicy Małachowskiego oraz przy ulicy Ujejskiego na odcinku od ulicy Sienkiewicza do ulicy Konopnickiej. Przewidywany czas przerwy w dostawie wody: 22.07.2025r. w godz.: 09.00 - 14.00 ■ Zabierzmy dowód lub paszport. Od poniedziałku 7 lipca na granicy z Niemcami będą obowiązywały czasowe kontrole. W województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerię Wojskową będą prowadzić kontrole na 19 przejściach granicznych. Zmiany w zasadach ruchu granicznego przybliżyli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski wraz z zastępcą komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciechem Heninborchem. - Kontrole będą miały charakter selektywny - funkcjonariusz Straży Granicznej zdecyduje jaki samochód, czy osobę należy poddać kontroli. Pamiętajmy, że celem jest niedopuszczenie do przypadków nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy w stronę Polski. Dlatego kontrole mają być prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na przekraczanie granicy przez naszych mieszkańców, z których wielu pracuje po stronie niemieckiej oraz turystów odwiedzających nasz region – mówi wojewoda Adam Rudawski. Czasowe kontrole graniczne zostały wprowadzone na 30 dni, z możliwością ich przedłużenia ■