POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [26.08.2011, 06:26:03] • Świnoujście

Harłoziński w „Centrali”

Harłoziński w „Centrali”

fot. Sławomir Ryfczyński

Już w sobotę wieczorem w amfiteatrze – wielki finał tegorocznej „Famy”. Koncerty klubowe w „Centrali” odbywać się będą jeszcze do niedzieli. Na dwa dni przed koncertem finałowym w klubie festiwalowym wystąpił Tomasz Harłoziński.

Bohater czwartkowego wieczoru to artysta nietuzinkowy. Urodzony w Chełmnie. Podobno śpiewa już od dziecka ale jako dojrzały artysta wybrał poezję śpiewaną i pozostał jej wierny do dziś. Jest laureatem kilku ogólnopolskich konkursów i przeglądów. O występie na „Famie” marzył już od kilku lat i w końcu to marzenie udało się spełnić.

Harłoziński w „Centrali”

fot. Sławomir Ryfczyński

Jest osobą skromną. Nie liczy na wielki sukces. Może jednak to właśnie skromność i bezpretensjonalność na scenie dodają uroku jego interpretacjom na tyle, że docenia go nie tylko publiczność. W trakcie jego recitalu w „Centrali” jeden ze stolików okupował Michał Zabłocki – autor tekstów, który pracuje nad przygotowaniem koncertu finałowego. Czyżby zamierzał zaprosić także Tomasza Harłozińskiego? Nie wiadomo ale ten wykonawca po koncercie w „Centrali” swoją wizytę w Świnoujściu może już i tak zaliczyć do udanych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ 13 - latek znęcał się nad kolegami. Bił i kopał. Wstrząsające sceny w Parku Chopina. Media społecznościowe obiegły wstrząsające nagrania. Widać na nich, jak nastolatek bije swoich rówieśników. Przerażone dzieci nie tylko próbują uciec od swojego oprawcy, ale także głośno krzyczą z bólu. Krzyki i prośby o pomoc na nic się jednak zdały bo napastnik dalej uderzał i kopał swoje ofiary ■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta niedaleko Świnoujścia. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że bakteria została wykryta tydzień temu u ponad 30 - letniego mieszkańca Międzyzdrojów. Mężczyzna odczuwał bardzo silny ból nogi, która bardzo spuchła w okolicach uda. Wezwał pogotowie ratunkowe. W momencie zgłoszenia, w Międzyzdrojach nie było wolnej karetki i do pacjenta zadysponowany został ambulans ze Świnoujścia. Podjęto decyzję o przewiezieniu mężczyzny do świnoujskiego szpitala. Tam szybko okazało się, że sprawa jest bardzo poważna. Mięsożerna bakteria dosłownie "zjadała" mięśnie nogi mężczyzny. Po wykonaniu dokładnych badań okazało się, że w nodze nie ma mięśni, a jedynie płyn. Pacjent musiał zostać jak najszybciej przewieziony do specjalistycznego szpitala w Szczecinie. Tam trafił na OIOM. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce, nie pierwszy jednak w Europie. Już jakiś czas temu ogólnopolskie media obiegła informacja, że ta sama bakteria spowodowała śmierć u obywatelki Niemiec. Do zakażenia doszło podczas kąpieli w morzu. Bakteria dostała się do organizmu kobiety przez otwartą ranę. Bakteria rozwija się bardzo szybko, natychmiast trzeba działać i podać antybiotyki. Jesteśmy bardzo ciekawi skąd tak groźna bakteria wzięła się u mieszkańca Międzyzdrojów. ■ 19 września Wyspiarka zakończyła drążenie tunelu w Świnoujściu! ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin ■ Nie jesteśmy „na szarym końcu” ale mogłoby być lepiej. Świnoujście na 184 miejscu w Polsce w rankingu osób wyszczepionych w gminach ■