POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [04.08.2011, 21:15:09] • Świnoujście

Wystawa poplenerowa w ramach „Czterech Zakątków”

Wystawa poplenerowa w ramach „Czterech Zakątków”

fot. Urząd Miasta Świnoujście

W dniu 3 sierpnia w filii Miejskiego Domu Kultury w Karsiborze odbyło się otwarcie wystawy poplenerowej pn. "Wyspiarskie klimaty". W plenerze, który trwał od 25 lipca, wzięło udział 11. artystów malarzy ze Świnoujścia, Szczecina, Gdańska, Malborka i Niemiec.

Uczestnicy mieszkali w Karsiborze, gdzie mieli okazję poznać wyspiarski charakter naszego miasta. Urocze miejsca Świnoujścia, a w szczególności wyspy Wolin i Karsibór, były świetną inspiracją dla artystów.

Wystawa poplenerowa w ramach „Czterech Zakątków”

fot. Urząd Miasta Świnoujście

W plenerze uczestniczyli: Ryszard Baloń, Wanda Denga-Szwaba, Martin Alejandro Fontenova (Niemcy/Argentyna), Stefan Gargała, Grażyna Gawęda, Bogumiła Kociołek, Benedykt Kroplewski, Krzysztof Krzywiński, Ewa Łukiewska, Alina Polak-Kalwaryjska oraz Irene Sohler (Niemcy).

Wystawa poplenerowa w ramach „Czterech Zakątków”

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Plener został zorganizowany przez Urząd Miasta Świnoujście i Miejski Dom Kultury w ramach "Czterech Zakątków" - programu współpracy międzynarodowej w regionie Południowego Bałtyku.

Wystawa poplenerowa w ramach „Czterech Zakątków”

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Plener jest jednym z działań realizowanego obecnie projektu pn. "Rozwój Czterech Zakątków jako zrównoważonego miejsca pobytu opartego na naturalnym i kulturowym dziedzictwie" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Południowy Bałtyk 2007-2013.

Wystawa poplenerowa w ramach „Czterech Zakątków”

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Jesienią wystawa będzie prezentowana w Galerii ART Miejskiego Domu Kultury.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu informuje, że w związku z budową sieci wodociągowej w ulicy Sienkiewicza nastąpi przerwa w dostawie wody w dniu 22.07.2025 r. przy ulicy Sienkiewicza na odcinku od ulicy Prusa do ulicy Małachowskiego oraz przy ulicy Ujejskiego na odcinku od ulicy Sienkiewicza do ulicy Konopnickiej. Przewidywany czas przerwy w dostawie wody: 22.07.2025r. w godz.: 09.00 - 14.00 ■ Zabierzmy dowód lub paszport. Od poniedziałku 7 lipca na granicy z Niemcami będą obowiązywały czasowe kontrole. W województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerię Wojskową będą prowadzić kontrole na 19 przejściach granicznych. Zmiany w zasadach ruchu granicznego przybliżyli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski wraz z zastępcą komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciechem Heninborchem. - Kontrole będą miały charakter selektywny - funkcjonariusz Straży Granicznej zdecyduje jaki samochód, czy osobę należy poddać kontroli. Pamiętajmy, że celem jest niedopuszczenie do przypadków nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy w stronę Polski. Dlatego kontrole mają być prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na przekraczanie granicy przez naszych mieszkańców, z których wielu pracuje po stronie niemieckiej oraz turystów odwiedzających nasz region – mówi wojewoda Adam Rudawski. Czasowe kontrole graniczne zostały wprowadzone na 30 dni, z możliwością ich przedłużenia ■