iswinoujscie.pl • Poniedziałek [25.07.2011, 08:19:29] • Świnoujście
Kultura dla życia, czyli polała się krew

fot. iswinoujscie.pl
„Poleje się krew”, pod takim hasłem na tegorocznej Karuzeli Cooltury Harcerski Klub Honorowych Dawców Krwi „Kropla Życia” przez dwa dni realizował akcję specjalną związaną z promocją honorowego krwiodawstwa oraz nauczaniem udzielania pierwszej pomocy. We współdziałaniu z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w miniony piątek i sobotę odbywał się masowy pobór krwi. Pomimo wyjątkowo niesprzyjającej pogody w nowoczesnym krwiobusie zjawiło się 80 krwiodawców, oddając w sumie 36 litrów krwi pełnej.
Krew oddawali zarówno mieszkańcy Świnoujścia jak również wakacyjni goście. Jednym z zachęcających do oddania krwi był Pan Marszałek Olgierd Geblewicz, który sam także oddał 450 mililitrów krwi. Równolegle do akcji krwiodawczej, tuż obok, radiooperatorzy z Harcerskiego Klubu Łączności „Horyzont” promując Honorowe Krwiodawstwo nawiązali ponad sto łączności krótkofalarskich z operatorami z Polski, ale także z zagranicy.

fot. iswinoujscie.pl
O naszej akcji dowiedzieli się dzięki ich pracy ludzie z Niemiec, Szwecji, Anglii czy odległej Chorwacji. Niestety nieustannie padający deszcz uniemożliwił realizację przygotowanych pokazów ratowniczych. Odwiedzający nasz punkt widzowie mogli jednak obejrzeć specjalistyczny sprzęt ratowników WOPR, Straży Pożarnej i Niemieckiego Czerwonego Krzyża. Żałować tylko należy, że nie doszło do skutku propagowanie naszej akcji przez VIP-y. Z pewnością przyciągnęliby więcej widzów – potencjalnych krwiodawców i mediów. Te ostatnie – stwierdzamy to z przykrością – były zainteresowane wyłącznie celebrytami. Nie narzekamy mimo wszystko, bo dla nas najważniejszym był założony cel, który udało się zrealizować w 100 procentach.

fot. iswinoujscie.pl
Mamy świadomość, że te kilkadziesiąt litrów pozyskanej krwi wielu osobom w naszym województwie uratuje zdrowie i życie. W imieniu Klubu chcę również serdecznie podziękować za wsparcie od sponsorów. Są to: Urząd Miasta, Avion Medical, PSS Społem, Ciroko, Uzdrowisko Świnoujście, GP Komputery. Szczególne podziękowania kierujemy do Studia Pestka ze Szczecina, za rewelacyjne grafiki i przygotowane ulotki i plakaty. Akcja za nami a my już myślimy o kolejnej. We wrześniu razem z rozpoczęciem roku szkolnego ruszamy z kampanią zachęcającą do honorowego oddawania krwi w środowisku młodzieży świnoujskich szkół średnich. Już dziś zapraszamy do udziału w naszej akcji - „Nie bądź żyła – oddaj krew”, uratuj życie. A Karuzela Cooltury ? Już za rok kolejna edycja. Mamy nadzieję, że uda nam się raz jeszcze zrobić cos dobrego.
Harcerski Klub HDK
„Kropla Życia”
CZEMU NIE MOŻNA ODDAWAC SOCZY W ŚWINOUJŚCIU, TO GŁUPOTA, MAM KREW Z DUŻĄ ILOŚCIĄ BIAŁYCH KRWINEK NIE NADAJĄCĄ SIE DO KRWI A DLA OSOCZY JAK ZNALAZŁ, GŁUPOTA PANI KOPACZ!!
Aja oddam w punkcie krwiodawstwa
Ale ładna ta pani..., to Świnoujścianka? Wielkie brawa dla tej pani.
Ciekawe ile po tym Gesslerowa kaszanki nakręciła.
Madzia, dobrze wygladasz :-)
do IP: 46.113.50.***] gdzybym byla tak zdrowa jak ty tez bym oddala,. ..
a marynarze nie moga oddawac krwi hehehe...
Bardziej szanuję jednego krwiodawcę niż całą tę armię" gwiazd" z Karuzeli. Zaimponowaliby mi gdyby sami oddali krew ale za to przecież nikt im by nie zapłacił ale jakie byłoby ładne zdjęcie na okładkę gazety...
Ja moją krew charytatywnie oddaje codziennie po kilkadziesiąt litów na rzecz naszym przesympatycznym komarzycą.
Ciekawe, ile krwi oddali ci, co się świetnie bawili za publiczne pieniądze. Tak zwani" celebryci". A może to błękitna krew, warta każdych pieniędzy ??
Do grona sponsorów przez zapomnienie nie dodaliśmy Baltic Home...przepraszamy i serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc :)
Jeszcze niedawno komary załatwiały sprawę krwiodawstwa, teraz trzeba ściagać specjalny autobus. Co za czasy.
DO MS" nie brawo" tylko też było trzeba oddać krew ja już oddałem;)
Brawo Magduska! jestes wielka!