POGODA

Reklama


Wydarzenia

onet.pl • Sobota [25.06.2011, 01:36:26] • Świat

Niesamowity sposób na komary! Nie potrzebne są już środki owadobójcze

Niesamowity sposób na komary! Nie potrzebne są już środki owadobójcze

fot. istockphoto.com

Mieszkańcy amerykańskiego miasteczka Griggsville znaleźli świetny sposób na dokuczliwe komary. Postawili w centrum miasta ogromny domek dla ptaków. Mieszkają w nim jaskółczaki modre – ptaki, które w ciągu jednej doby potrafią zjeść nawet 2 tys. komarów.

Prawie pół wieku temu, kiedy dokuczliwa plaga nie dawała im żyć w spokoju, lokalny przedsiębiorca J.L. Wade wpadł na pomysł jak temu zaradzić – podaje wp.pl.

Innowacyjnym pomysłem okazało się sprowadzenie do miasteczka jaskółczaków modrych – ptaków, które wręcz pożerają tysiące komarów.

Problem zniknął, a miasto stało się stolicą... domków dla ptaków.

Zobacz jak z komarami radzą sobie jaskółczaki modre!

O szczegółach dowiesz się na: www.onet.pl


komentarzy: 12, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-12 z 12

Gość • Poniedziałek [26.09.2011, 11:12:58] • [IP: 94.220.202.**]

A do Swnoujscia zamiast ptactwa sciagaja menele, ktorzy swoim odorem przyciagaja komary i inne robactwo.To dopiero

Gość • Środa [29.06.2011, 10:35:56] • [IP: 92.42.112.***]

W Amsterdamie na ten przykład, wypuszczają na sezon kilka tysięcy zielonych papug. One również rozwiązały problem komarów. Piękne ptaki, a do tego niezła atrakcja turystyczna. Po sezonie są zwabiane, by nie zamarzły.

Gość • Wtorek [28.06.2011, 10:09:43] • [IP: 178.238.249.**]

U nas się nie przyjmie, bo mieszkańcom wszystko przeszkadza.

Gość • Poniedziałek [27.06.2011, 10:21:34] • [IP: 80.245.186.**]

DAJCIE TO NA GLOWNA STRONE A NIE DO CIEKAWOSTEK

Gość • Niedziela [26.06.2011, 12:56:18] • [IP: 92.42.112.***]

My już mamy ptaki. Mianowicie wspaniałe kormorany co przetrzebiają stada ryb i niszczą roślinność na linii kanału i mewy co sr..ą wszędzie i wywalają śmieci z koszy.

Gość • Niedziela [26.06.2011, 12:09:03] • [IP: 92.42.112.***]

Do IP. ..224. Co ci głąbie będzie latało? Jak zostana pożarte dniem? Ale mózgowiec!!

Gość • Niedziela [26.06.2011, 01:02:15] • [IP: 95.129.224.**]

Problem w tym, ze ptaki nie lataja nocą, a komary jak najbardziej:(

Gość • Sobota [25.06.2011, 23:17:08] • [IP: 92.42.114.***]

Wolisz chemie co niszczy nie tylko komary ale twoj organizm?chemiczny srodek daje ci raka, i inne choroby, a tu natura rozprawia sie jak normalnie do tej pory bylo, chcesz byc chory, to wezwij gosci od wywalania chemii

Gość • Sobota [25.06.2011, 13:00:53] • [IP: 31.63.239.***]

Nie będzie komarów, ale będą zasra... elewacje i ulice. Nie ma nic za nic, wszystko kosztuje.

Bździągwa • Sobota [25.06.2011, 12:46:59] • [IP: 31.63.203.***]

Na ten pomysł, to też już dawno wpadłem - niestety inni są mądrzejsi.

Gość • Sobota [25.06.2011, 09:30:40] • [IP: 80.245.179.***]

tak tak a potem bedzie Gówniana plaga na ulicach

Gość • Sobota [25.06.2011, 04:25:08] • [IP: 193.110.130.***]

He he juz to widze u nas w pierwszą lepszą sobote wielki domek dla ptaków napewno by komus przeszkadzał pozdrawiam wszystkich komu alkochol nie sluzy

Oglądasz 1-12 z 12
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ ⚠️ Uwaga! Dla całego województwa zachodniopomorskiego obowiązuje ostrzeżenie I stopnia przed burzami z gradem. Możliwe są porywy wiatru do 90 km/h, intensywne opady deszczu oraz lokalnie grad. 🌩️ Burze mogą powodować utrudnienia w ruchu, łamanie gałęzi oraz lokalne przerwy w dostawie energii elektrycznej. Ostrzeżenie obowiązuje dziś do godziny 22:00. Nie zostawiaj samochodów pod drzewami i zabezpiecz przedmioty na balkonach oraz tarasach. Podczas burzy unikaj przebywania na otwartej przestrzeni ■