POGODA

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [01.05.2011, 22:24:38] • Świnoujście

Pogrom Polonii II

Dobra passa świnoujskiego zespołu „Prawobrzeże” trwa. To już kolejne, trzecie zwycięstwo na wiosnę oraz bilans 14 strzelonych bramek. Tym razem w sobotnie południe świnoujścianie nie dali szans rywalom z Mechowa, wygrywając 8:4. Rywalem „Prawobrzeża” były rezerwy Polonii Płoty, kandydat do awansu do IV ligi. W meczu tym nasi piłkarze strzelili 8 bramek rywalowi wzmocnionemu kilkoma zawodnikami występującymi w V lidze. Pierwsza odsłona meczu nie zapowiadała tak wysokiego wyniku.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia „Prawobrzeża”. Nasi piłkarze dominowali przez większą cześć pierwszej połowy. Wraz z upływem czasu goście zaczęli przejmować inicjatywę, doprowadzając do wyrównania. Przed zakończeniem pierwszej połowy goście zdołali strzelić bramkę na 2:1. Druga połowa meczu, cenne uwagi trenera i kierownika zespołu odmieniły całkowicie obraz gry „Prawobrzeża”. Już w 5 minucie drugiej części meczu piłkarze ze Świnoujścia doprowadzili do remisu 2:2. Kilka minut później „Prawobrzeże” wyszło na prowadzenie. Ta ostatnia bramka podcięła skrzydła gościom którzy od tej chwili tylko się bronili. „Prawobrzeże” miało co najmniej kilka niewykorzystanych sytuacji, gdzie piłka mijała o centymetry bramkę gości. Zawodnicy Polonii II ograniczyli się do kontrataków które przyniosły im dwie bramki. W końcówce meczu gospodarze strzelili jeszcze dwie bramki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 8-4 dla „Prawobrzeża” Świnoujście.
Bramki dla naszej drużyny strzelali: Mateusz Rodź- 2, Marcin Rojko-2, Dawid Grzegórski,, Dawid Witczak, Mateusz Bednarczyk oraz Paweł Wroniak.
Następny mecz „Prawobrzeża” Świnoujście zagra z liderem grupy OKS Goleniów. Mecz odbędzie się 8 maja o godz. 18.00 na Euroboisku w Goleniowie.