W trakcie sobotniego koncertu usłyszymy: sonatę nr 1 f-moll, sonatę nr 3 A-dur oraz sonatę nr 4 B-dur F. Mendelssohna – Bartholdy, chaconne na skrzypce i organy T. Vitaliego oraz III partitę E-dur J.S. Bacha.
Profesor Roman Perucki jest absolwentem gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w klasie organów prof. Leona Batora. Uczestniczył w mistrzowskich kursach organowych w kraju i za granicą, jest jurorem międzynarodowych konkursów organowych oraz prezesem Pomorskiego Stowarzyszenia „Musica Sacra”, organizującego najstarszy światowy festiwal organowy w Katedrze Oliwskiej. W swym artystycznym dorobku ma liczne nagrania radiowe, telewizyjne i płytowe, m.in. platynową płytę wydaną w 1998 roku.
Maria Perucka jest absolwentką gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec prof. Henryka Keszkowskiego. Przez wiele lat była koncertmistrzem Zespołu Muzyki Dawnej „Capella Gedanensis”. Jest laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Kameralnej w Łodzi. Koncertuje w kraju i za granicą.
Świnoujskie organy są trzecim tego typu instrumentem w wieloletniej historii Kościoła p.w. Chrystusa Króla. Pierwsze z nich – ufundowane w 1803 roku przez szczecińskiego kupca Karla Maanssa, dość szybko, bo po 31 latach zostały zastąpione przez nowszy instrument. Organy, na których odbywają się dzisiaj słynne na cały region koncerty przybyły do kościoła w grudniu 1927 prosto z pracowni znakomitego organmistrza Steinmeyera z Gettingem. Instrumentowi udało się umknąć niszczącej sile II wojny światowej i po kilku renowacjach ciągle zachwyca nas swoim brzmieniem.
Organizatorami Świnoujskich Wieczorów Organowych są: Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia oraz Parafia p.w. Chrystusa Króla.