Wydarzenia

Młodzieżowy Dom Kultury • Poniedziałek [04.04.2011, 07:03:23] • Świnoujście

Tenis stołowy

Foto 1. Singiel: R.Rybarczykiem ( z prawej) z K. Zielichowskim(fot. Młodzieżowy Dom Kultury )

Drużyna Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I ze Świnoujścia w składzie: Aleksander Banachowicz i Remigiusz Rybarczyk zajęła 4. miejsce w Finale Wojewódzkiej Licealiady w Drużynowym Tenisie Stołowym. Turniej odbył się 1 kwietnia w Złocieńcu na Pojezierzu Drawskim. Startowało w nim 16 najlepszych zespołów dziewcząt i chłopców, rywalizujących ze sobą systemem pucharowym do dwóch przegranych.

Pierwszy finałowy mecz LO rozegrało z gospodarzami – Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych (P. Przywarty, K. Zielichowski) ulegając 1:3. Po pojedynkach singlowych przy stanie 1:1 przyszła kolej na debla. Tylko wygrana w grze podwójnej gwarantowała przejście do dalszego etapu gier i walkę o czołowe miejsce.

Foto 2. Singiel P. Przywarty z A. Banachowiczem (w głębi)(fot. Młodzieżowy Dom Kultury )

Początek meczu układał się pomyślnie – 2:1 dla naszych zawodników. Jednak brak koncentracji w 4. secie, w którym LO miało znaczną przewagę i dwie piłki meczowe, spowodował przegranie seta i wyrównanie pojedynku na 2:2. Piąty set, niestety, zagrany został bardzo słabo i mecz zakończył się porażką. Brak dorobku punktowego spowodował, że LO spadło na tył drabinki pucharowej i mogło walczyć wyłącznie o 3. miejsce.

Foto 3. Debel: LO Świnoujście – ZSP Złocieniec(fot. Sławomir Ryfczyński )

W dwóch kolejnych meczach z drużynami z Dębna i Białogardu naszym zawodnikom wiodło się już znacznie lepiej. Lepsza dyspozycja w ataku i obronie pozwoliła osiągnąć cenne zwycięstwo, dające nadzieję na podium. Pozostało tylko czekać na kolejnego przeciwnika. Okazał się nim ponownie zespół gospodarzy. Niestety i tym razem był drużyną lepszą. Wygrywając gładko 3:0 odebrał LO szansę na 3. miejsce. Zwycięzcą turnieju zostało Liceum Ogólnokształcące nr 4 ze Szczecina, a drugą lokatę uzyskało Technikum Hotelarskie z Międzyzdrojów.

Foto 4. Wręczanie pucharów(fot. Młodzieżowy Dom Kultury )

Foto 5. R. Rybarczyk, A. Mikołajczak (opiekun) i A. Banachowicz(fot. Młodzieżowy Dom Kultury )