Kolejnym gościem który nas odwiedza zimą, to Rzepołuch mniejszy od naszego szanownego Wróbla zwany też, Makolągwą Żółtodziobą jest nieco bardziej długoogoniastym od Czeczotki.
fot. Czarek Baier
Jak zapowiadaliśmy na naszym portalu, pan Cezary Baier zobowiązał się do przesyłania nam materiałów dotyczących przyrodniczej strony Świnoujścia. W ostatnim opublikowanym artykule przybliżyliśmy Wam sylwetkę Czeczotki. Teraz czas na Rzepołucha.
Kolejnym gościem który nas odwiedza zimą, to Rzepołuch mniejszy od naszego szanownego Wróbla zwany też, Makolągwą Żółtodziobą jest nieco bardziej długoogoniastym od Czeczotki.
fot. Czarek Baier
Nie rzuca się w oczy, gdyż jego upierzenie jest głównie ochrowo brązowe i wyraźnie prążkowane. Ten bardzo sympatyczny łuszczak zimą trzyma się wybrzeża morskiego, więc chętnie zlatuje do naszego miasta. By go jednak spotkać trzeba mieć dużo szczęścia - żeruje przeważnie na ziemi, zdradza go śpiew (świergotliwy i trylowy „trrrrt” ;nosowe „czejt” i „tszet”).
fot. Czarek Baier
Panu Cezaremu udało się spotkać ptaka koło przeprawy promowej Karsibór.
- Zdjęcia to pamiątka z tamtego słonecznego spotkania - tłumaczy.
Rzepołuch odlatuje na północ na początku kwietnia, mamy więc jeszcze szanse go zobaczyć…
źródło: www.iswinoujscie.pl
sadzilem ze to ptak z rodziny zmurasow, lecz po zastanowieniu za piekny na ta rodzine, posiada piekne pioreczka na glowce i jest sympatyczny natomiast komuch to bufon
Dokładnie, o język ojczysty należy dbać, cenić i szanować, a media powinny odgrywać w tym wielką rolę i jeszcze uczyć czytelników, a nie w błąd wprowadzać, ale czego się tu spodziewać... przykro.
"Gość • Poniedziałek [07.02.2011, 11:17] • [IP: 80.245.191.***] Przestańcię się czepiać pisown" - nikt się nie czepia, tylko wskazuje ewidentne błędy, jakie są niedopuszczalne w mediach. Jeśli dla Ciebie dbałość o poprawność języka ojczystego jest" czepianiem się", to współczuję.
fajne foto... ;))
Przestańcię się czepiać pisowni.Gratulacje za piękne fotki i opis.
Zdjęcia przepiękne, a i ptak dość rzadki. Opis niestety nawet poniżej poziomu Wikipedii i do tego rażące błędy ortograficzne! Panie Czarku - nazwy gatunków w języku polskim piszemy małą literą!
Panie Czarku znowu super zdjęcia, aż miło popatrzeć.
NO I PO CO TO WSYSTKO. . W LESIE PRZY Żeromskiego piękne okazy. a i tak biznes ważniejszy od piękna natury. . spojżyj na plan zagospodarowania przestrzennego strefa A.
Fajnie, że jest ktoś taki jak Pan Czarek. A ja myślałam że to wróbelek. Zdjęcia super, pozdrawiam.
Super. Czekam na dalsze zdjęcia i opis.
Drogie ptaszki uważajcie o czym ćwierkacie żeby pan Cezary was nie nagrał i nie doniósł do CBA.
yynio • Niedziela [06.02.2011, 23:45] • [IP: 83.249.30.***] co te ptaszki jedza" - www.google.com ;)
co te ptaszki jedza? brakuje tej informacji.. które np. jedza komary..., wszy, ziarna, itp.
Gość • Niedziela [06.02.2011, 21:25] • [IP: 93.94.191.***]ptaki te mialy gniazdo na mojej dzialce" - oj chyba to był jednak całkiem innych gatunek. Jak dotychczas lęgów rzepołucha w Polsce nie stwierdzono.
Jedna uwaga - nazwy gatunków zwierząt w języku polskim piszemy małą literą. Pisanie ich z wielkiej litery, wewnątrz zdania to błąd ortograficzny! W tym zdaniu:" Kolejnym gościem który nas odwiedza zimą, to Rzepołuch mniejszy od naszego szanownego Wróbla zwany też, Makolągwą Żółtodziobą jest nieco bardziej długoogoniastym od Czeczotki." mamy zatem aż PIĘĆ błędów ortograficznych!
a ja myslalem ze to wszystko wroble...
Uroczy ptaszek i zdjęcie:)
:) Fajny tekst, piękne zdjęcia, tylko pisownię poprawcie na małe litery!
Panie Czarku, czy te piękne foty wykonuje Pan z ręki czy statywu?
SŁODKI :D :D :D :D :D-_-
ja mialam nawet okazje zobaczyc jego jajka a pozniej mlode ptaszki. ptaki te mialy gniazdo na mojej dzialce gleboko osadzone w tujach. sa bardzo malutkie jajeczka mini
Czarek wielki plus za pomysł i zdjęcia.Pozdrawiam M.
PODOBNY DO MOJEJ SĄSIADKI.
Piękne zdjęcia.Podziwiam wiedzę ornitologiczną. Waldi.
kurna nie znam się na ptakach:)myšlałam.że to wróbel..