POGODA

Reklama


Wydarzenia

onet.pl • Sobota [29.01.2011, 13:42:44] • Polska

Młodzi kierowcy bezkarni?

Młodzi kierowcy bezkarni?

fot. Sławomir Ryfczyński

Gazeta Wrocławska podaje, że niepełnoletni kierowca posiadający prawo jazdy, nie może zostać ukarany mandatem karnym. Wszystko to za sprawą nieprecyzyjnych przepisów o ruchu drogowym.

Według prawa o ruchu drogowym prawo jazdy może otrzymać każdy, kto zda egzamin i ma 16 lat. Kodeks wykroczeń mówi jednak, że za wykroczenia odpowiada ten, kto ukończył 17 lat.

Nieprecyzyjność kodeksu drogowego z pewnością zachęci świeżo upieczonych kierowców do lekceważenia przepisów ruchu drogowego.

Zastanawiamy się więc, w jaki sposób 16-letni pirat drogowy będzie więc pociągnięty do odpowiedzialności za swoje wykroczenie?

źródło: www.onet.pl


komentarzy: 7, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-7 z 7

Gość • Niedziela [30.01.2011, 16:16:07] • [IP: 217.97.199.**]

NO TO MĄDRZE TEGO NIE POŁĄCZYLI ZE SOBA ALE TAK MOZE BYĆ TYLKO U NAS W KOCHANEJ POLSCE!

Gość • Niedziela [30.01.2011, 12:58:59] • [IP: 93.94.186.***]

mandatu dać nie można ale prawko próbne można zabrać i wtedy na kurs za 1500zł

Gość • Niedziela [30.01.2011, 11:51:19] • [IP: 92.42.118.***]

za każdym razem sprawa będzie kierowana do sądu rodzinnego, który to orzeknie np grzywnę na opiekunów prawnych sprawcy wykroczenia i ewentualnie pozbawi uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych wobec gówniarza

Gość • Sobota [29.01.2011, 22:10:40] • [IP: 83.21.83.***]

A zamknąć do poprawczaka można?

Gość • Sobota [29.01.2011, 18:56:34] • [IP: 95.129.226.***]

Myślę, że jak takie" niedociągnięcia prawne" będą nagłaśniane, wtedy młodzi kierowcy będą to wykorzystywać. Nie chce mi się wierzyć, że wszyscy młodzi są biegli w obowiązujących przepisach.

Gość • Sobota [29.01.2011, 14:29:13] • [IP: 80.54.123.**]

Mandat będzie musiał rodzic przyjąć

Gość • Sobota [29.01.2011, 14:27:15] • [IP: 80.54.123.**]

odroczenie prawka ;/;/ mało tego sprawa idzie do sadu, wiec nie radze wsiadać jeśli nie ukończyłeś 17

Oglądasz 1-7 z 7
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Świnoujście: 38-latek z powiatu kamieńskiego kradł logotypy samochodów w centrum miasta. Kilkanaście pojazdów pozbawionych emblematu. Policja zbiera kolejne zgłoszenia. Straty dotyczą głównie aut marek premium, a w niektórych modelach Mercedesa wyrwany emblemat był jednocześnie częścią czujnika jednego z systemów wspomagających. Policja zatrzymała 38-latka i wciąż przyjmuje zgłoszenia od właścicieli uszkodzonych pojazdów. Z samochodów znikały znaki rozpoznawcze takich marek jak Mercedes, Volkswagen, Ford, Toyota czy BMW. W autach wyższej klasy wartość takich elementów potrafi być wyjątkowo wysoka. Kradzieże odnotowano na kilku odcinkach centrum: przy ulicy Konstytucji 3 Maja, przy ulicy Wyspiańskiego oraz na osiedlu Platan. Do funkcjonariuszy zgłosiło się już kilkanaście osób, choć liczba poszkodowanych może być większa. Sprawca został namierzony i zatrzymany. 38-letni mieszkaniec powiatu kamieńskiego trafił do policyjnego aresztu ■ Stowarzyszenie Importerów i Dystrybutorów Pirotechniki apeluje do władz Świnoujścia o uwzględnienie w konsultacjach głosów branży: – Zwracając się do Prezydent Miasta Świnoujścia liczymy, że głos branży reprezentowanej przez największych polskich importerów oraz dystrybutorów wyrobów pirotechnicznych, pozwoli na wypracowanie kompromisowych rozwiązań. Zdecydowanie sprzeciwiamy się planom wprowadzenia ograniczeń lub zakazów użycia fajerwerków przez niektóre z władz samorządowych – informuje Stowarzyszenie ■ Na rok 2026 została wyznaczona apteka „Centrum Zdrowia – 24H”, prowadzona w Świnoujściu przy ul. Grunwaldzkiej 21, do pełnienia dyżurów w godzinach od 21:00 do 23:00, codziennie w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2026 roku ■