POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [02.01.2011, 10:53:09] • Świnoujście

Kropla krwi dla WOŚP

Kropla krwi dla WOŚP

fot. WOŚP

W terminie 3-7 stycznia 2011 r. Harcerski Klub Honorowych Dawców Krwi „Kropla Życia” organizuje akcję honorowego oddawania krwi. Serdecznie zapraszamy tych, którzy honorowymi krwiodawcami już są, ale także tych, którzy nigdy dotąd krwi nie oddawali – zwłaszcza młodzież szkół średnich. Dla wszystkich, którzy w czasie trwania akcji oddadzą krew przewidziano imienne podziękowania. W poniedziałek zaś, tuż po zakończeniu XIX Finału WOŚP, w stacji krwiodawstwa odbędzie się losowanie nagród rzeczowych ufundowanych dla czterech osób. Raz jeszcze zapraszamy. Pamiętajmy – oddana przez nas krew uratuje czyjeś życie lub zdrowie!

KTO MOŻE ODDAĆ KREW:

- osoby od 18 do 65 roku życia, które ważą min. 50 kilogramów;
- osoby, u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano tatuażu czy piercingu
- osoby, które w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miały wykonanych diagnostycznych badań i zabiegów endoskopowych (gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii);
- osoby, które w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie były leczone krwią lub jej składnikami.

KRWIODAWCA MOŻE UZYSKAĆ BEZPŁATNIE WYNIKI BADAŃ LABORATORYJNYCH:

- oznaczenie grupy krwi w układzie A B 0 i Rh
- pełnej morfologii krwi
- aktywności aminotransferazy alaninowej - ALAT
- znaczników wirusowego zapalenia wątroby typu B i C, AIDS (HIV-1/HIV-2) oraz zakażeń kiłą.

KRWIODAWCA, KTÓRY HONOROWO ODDA KREW OTRZYMA:

- zaświadczenie celem usprawiedliwienia nieobecności w miejscu pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia lub w szkole
- posiłek regeneracyjny o wartości kalorycznej 4500 kalorii (8 czekolad)
- zwrot kosztów przejazdu do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (zamiejscowi)

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ODDANIA KRWI?


- w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki)
- być wyspanym
- spożyć lekki posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem)
- ograniczyć palenie papierosów
- nie zgłaszać się do oddania krwi jeśli jest się przeziębionym (katar) lub przyjmuje leki
- nie spożywać uprzednio (24 h) alkoholu !

Stacja Krwiodawstwa w Świnoujściu znajduje się przy ul. Mieszka I nr 4 (II piętro) i oczekuje na krwiodawców w godzinach 7.30 – 12.30.

Wszystkich serio zainteresowanych honorowym krwiodawstwem zapraszamy na naszą stronę internetową pod adresem www.kroplazycia.com.pl

Harcerski Klub
Honorowych Dawców Krwi
„Kropla Życia”


komentarzy: 40, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 40

Gość • Piątek [07.01.2011, 18:47:32] • [IP: 95.129.225.**]

oddalam krew, jestem szczesliwa.

Gość • Czwartek [06.01.2011, 09:58:22] • [IP: 178.238.252.**]

Mi się wydaje, że w czwartek właśnie powinno być otwarte centrum z uwagi na to, że bardzo dużo ludzi ma wolne i bez problemu może przyjść i oddać krew. Tym bardziej, że to jest przygotowane specjalnie na taką okazję i pisze, że od 3 do 7 można oddawać. To jest niesprawiedliwe!

ktoś • Wtorek [04.01.2011, 13:39:09] • [IP: 83.21.165.***]

zapomnialam dodać, na miejscu mozna zglosić cheć bycia potecjalnym dawca szpiku.

ktoś • Wtorek [04.01.2011, 13:36:37] • [IP: 83.21.165.***]

Jakie było dziś moje zdziwienie gdy przychodzac widzialam kilka osob czekajacych na oddanie krwi, kolejka jak nigdy :-)

www.kroplazycia.com.pl • Wtorek [04.01.2011, 12:07:21] • [IP: 195.117.222.***]

Rewelacja... Wczoraj krew oddało 12 osób a dzisiaj do 11.00 już 10 osób. Bardzo wszystkim serdecznie dziękujemy. Chętnych do oddania krwi zapraszamy do naszej stacji krwiodawstwa przy ul. Mieszka I nr 4. Rejestracja krwiodawców w godzinach 8.00-12.00. W nadchodzący czwartek stacja będzie nieczynna z uwagi na święto.

Gość • Wtorek [04.01.2011, 11:08:35] • [IP: 80.245.188.***]

ja też dzis odałem krew

Gość • Wtorek [04.01.2011, 09:24:22] • [IP: 93.94.190.***]

krew oddana:)

eMeN • Poniedziałek [03.01.2011, 19:01:33] • [IP: 195.117.222.***]

Ja też byłem w Brazylii - i to znacznie dłużej jak kilka dni. To czy zostaniesz dopuszczony do oddania krwi zależy od odpowiedzi na pytania w ankiecie i rozmowy z lekarzem. Jeśli nie załapiesz się na opisane w ankiecie sprawy, które dyskwalifikują, to problemu nie będzie. Zapraszam na stronę www.kroplazycia.com.pl - tam w dziale VADEMECUM znajdziesz informacje na ten temat. Pozdrawiam i powodzenia życzę.

Gość • Poniedziałek [03.01.2011, 18:19:15] • [IP: 92.42.117.***]

Według wikipedi 6% Polaków ma krew ARh- więc mało :)

Gość • Poniedziałek [03.01.2011, 16:40:49] • [IP: 80.245.188.***]

CZy grupa krwi A rh- to żadka grupa krwi

Gość • Poniedziałek [03.01.2011, 16:11:28] • [IP: 80.245.188.***]

chciałbym sie dowiedziec czy moge odac krew jak byłem jakis czas w brazyli i w chinach przez pare dni tam przebywałem bo słyszałem ze nie mozna odawac krwi jak sie przebywało a tropikach przez kilka miesiency

Gość • Poniedziałek [03.01.2011, 15:50:31] • [IP: 92.42.113.***]

DO Gość • Poniedziałek [27.12.2010, 23:44] • [IP: 77.113.57.***] Mozemy isc razem;)

eMeN • Poniedziałek [03.01.2011, 14:44:36] • [IP: 195.117.222.***]

Ta" miła starsza pani" nie pracuje tam" jako lekarz" lecz jest lekarzem :) A wracając do akcji... Dzisiaj do godz.. 11.00 krew oddało już 10 osób. Najbardziej cieszy mnie to, iż w większości ty byli ludzie młodzi - uczniowie i studenci. Niektórzy krew oddali po raz pierwszy. Wielkie dzięki kochani - czekamy na następnych chętnych. Przy okazji informuję, że stacja krwiodawstwa w czwartek 6 stycznia będzie nieczynna (święto).

Gość • Poniedziałek [03.01.2011, 13:13:51] • [IP: 80.245.176.***]

Nigdy nie oddawałam krwi choć często obiecywałam sobie że tak zrobię. Nie wiem dlaczego Wasz artykuł mnie zmobilizował żeby powiedzieć TAK. Ale najważniejsze, że przekonał. Mam rzadką grupę krwi 0 Rh- więc tym bardziej powinnam to zrobić bo. ...pewnie jest ktoś kto na nią czeka

Gość • Poniedziałek [03.01.2011, 10:46:26] • [IP: 92.42.117.***]

Do Gość • Poniedziałek [03.01.2011, 10:28] • [IP: 80.245.185.**], Niestety lekarza już nie ma, teraz taki miła starsza Pani tam jest jako lekarka, a ten lekarz obcokrajowiec podobno gdzieś wyjechał :) pozdrawiam

Gość • Poniedziałek [03.01.2011, 10:45:15] • [IP: 92.42.117.***]

Już byłem i oddałem ;)

Gość • Poniedziałek [03.01.2011, 10:28:03] • [IP: 80.245.185.**]

przemiłe panie mila atmosfera i fajny lekarz -wszyscy z poczuciem humoru oddaje krew już 12 lat i znam ten ośrodek jak by nie było ratowania życia i warunki w jakich cala ekipa musiala pracować przed remontem jakiego sprzetu by chcieli ci ludzie, ktorzy są i pracują z powolania - calusy dla pań i rączka dla lekarza -pozdrawiam

Gość • Niedziela [02.01.2011, 18:19:39] • [IP: 83.20.194.***]

greczku wporzo ziomek ;D

nie_polityczny • Niedziela [02.01.2011, 18:07:47] • [IP: 80.245.188.***]

Osobiscie przesunalem date donacji krwi ze starego roku na nowy aby wziac udzial w akcji. Bede bedz 5 lub 7 stycznie ze wzgledu na obowiazki sluzbowe. Pozdrawiam cala ekipe ze stacji krwiodawstwa w Swinoujsciu oraz z klubu" Kropla Zycia".

kroplazycia.com.pl • Niedziela [02.01.2011, 11:04:34] • [IP: 95.129.228.***]

Akcję oddawania krwi zaczynamy już jutro a tym samym rozpoczynamy realizację programu XIX finału WOŚP w naszym mieście. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

ktoś • Wtorek [28.12.2010, 16:10:02] • [IP: 93.94.191.***]

w Świnoujściu to ja jeszcze krwi nie oddawałam zawsze w Szczecinie. a kto idzie teraz w nowym roku oddać? bo sama to się cykam z kimś zawsze raźniej W SZCZECINIE BYŁAM NA BADANIACH ODNOŚNIE ZDAWANIA SZPIKU KOSTNEGO, TAM MOŻNA ZABŁĄDZIĆ :-) W S-CIU TO MASZ WSZYSTKO NA JEDNYM POZIOMIE WIEC NIE MUSISZ SIĘ OBAWIAĆ, OK 3 STYCZNIA BĘDĘ SZLA ZDAWAĆ WIEC ZAPRASZAM OK 10 :-)

Gość • Wtorek [28.12.2010, 08:21:46] • [IP: 195.117.222.***]

Do --> Gość • Poniedziałek [27.12.2010, 23:16] • [IP: 80.245.189.***] ---> nie opowiadaj bajek ! To, że nie wszystkie szpitale stać w końcu roku na wykonywanie operacji, gdzie konieczne jest przetaczanie krwi nie oznacza, że nagle krew nie jest potrzebna. Idąc jednak twoim tokiem myślenia - nowy rok to nowy budźet... prawda ? A jak łatwo odczytać z treści artykułu akcja planowana jest na styczeń 2011 r.

Gość • Wtorek [28.12.2010, 02:36:31] • [IP: 92.42.117.**]

Czy jakieś jehówki pójdą oddać tą krew?

Gość • Poniedziałek [27.12.2010, 23:44:45] • [IP: 77.113.57.***]

w Świnoujściu to ja jeszcze krwi nie oddawałam zawsze w Szczecinie. a kto idzie teraz w nowym roku oddać? bo sama to się cykam z kimś zawsze raźniej.

Gość • Poniedziałek [27.12.2010, 23:16:12] • [IP: 80.245.189.***]

Do Honorowych Dawców Krwi!! Jeśli chcecie oddać krew to wstrzymajcie się. Znając sytuację w NFZ-cie to operacji obecnie się nie wykonuje (wyczerpane limity na ten rok), krwi na ten czas jest w nadwyżce. Oddajcie Swoją krew" za rok" jak szpitale dostaną fundusze na operacje/zabiegi-SZKODA MARNOWAĆ TAK BEZCENNEGO" LEKU" jakim jest krew...A Pani która jest taka bezbolesna 100lat... 100lat niech...NAM.

Oglądasz 1-25 z 40
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ OBLODZENIE / GOŁOLEDŹ, OPADY MARZNĄCE, OPADY ŚNIEGU od godz. 01:00 do godz. 10:00 dnia 30-01-2023 Obszar: województwo zachodniopomorskie - całe. Przebieg: Prognozuje się występowanie marznących opadów mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem, które będą mieć tendencje do zamarzania na wychłodzonych przez opad nawierzchniach dróg i chodnikach. Skutki: utrudnienia komunikacyjne; śliskie powierzchnie dróg i chodników; zjawisko gołoledzi. Na Wybrzeżu Zachodnim spodziewane są silne porywy wiatru z kierunków zachodnich o prędkości do 70 km/h. Wysoko w górach północno - zachodnie porywy będą przekraczać 100-130 km/h ■ Od 1 lutego w Świnoujściu znów zacznie działać stacja dializ. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji zrezygnowała prywatna firma, pacjenci musieli dojeżdżać do najbliższej jednostki w Szczecinie ■ Zanim w tunelu pod Świną pojadą samochody, władze miasta chcą zaprosić mieszkańców do podwodnego spaceru pomiędzy wyspami. Nie znamy jeszcze terminu tej przechadzki. Prezydent Świnoujścia konsultuje datę z wykonawcą tunelu ■ Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Nowokarsiborskiej nie będzie ronda lecz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną ■ Od najbliższego piątku, 27 stycznia wznawia działalność stacja dializ w Świnoujściu ■ Kiedy 8 lat temu przygotowywana była dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Leśmiana do ulicy Matejki projektant uwzględnił zatoczkę dla przystanku autobusowego przy ul. Wojska Polskiego vis’a vis Urzędu Miasta (budynek12). Przystanek powstał, ale nie taki jak przewidywał projekt. Miała być zatoka autobusowa a wyszedł przystanek przychodnikowy, który przy okazji blokuje ruch samochodów. Czy to przypadek, nie sądzę... Konia z rzędem więc temu kto wytłumaczy dlaczego w tak newralgicznym miejscu autobusy miejskie nie mogą schować się spokojnie w zatoczce przy jezdni. Powstaje więc pytanie kto zdecydował i zmienił na gorsze rozwiązanie ■ Dramatyczny wypadek na S3 w pobliżu Skwierzyny. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką zginął 44 - letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 - letnia córka ■ Tragiczny wypadek wydarzył się na S3 w pobliżu miejscowości Skwierzyna w województwie lubuskim na drodze prowadzącej do Zielonej Góry. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką amerykańskiej armii zginęli na miejscu 44 – letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 – letnia córka. Zdjęcia z miejsca wypadku są wstrząsające. Widać na nich, że po kamperze którym podróżowały ofiary wypadku zostało jedynie podwozie. 44 – latek był znanym nie tylko w Świnoujściu ale także w całej Polsce miłośnikiem i pasjonatem caravaningu ■ Wygląda na to, że zeszłoroczne liście będą nam towarzyszyć przez całą zimę. Dopóki nie rozwieje ich wiatr lub nie usuną wiosenne porządki. Miasto, w bardzo wielu punktach pokryte jest liśćmi w różnym stopniu rozkładu. Zależnie od pogody, albo wirują unoszone podmuchami wiatru, albo, po dłuższych opadach, które mamy od kilku dni, zalegają na chodnikach, przy krawężnikach, na skwerach. A przecież tak niewiele trzeba, aby było czyściej, ładniej... ■ Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■