iswinoujscie.pl • Sobota [20.11.2010, 09:18:06] • Świnoujście
Ludzie ślizgają się na nieuprzątniętych liściach

fot. Sławomir Ryfczyński
Jesień to bitwa pomiędzy dwoma porami roku. Lubimy wtedy spacerować z całą rodziną po parku obserwując przy tym jak powiewy wiatru strącają z gałęzi kolorowe liście. Ich szelest pod nogami wywołuje szeroki uśmiech u wielu z nas. Niestety nie tylko w parku występuje jesienna aura. Służby porządkowe w naszym mieście najwyraźniej zapomniały o ulicy Uzdrowiskowej, gdzie spacerujący mieszkańcy ślizgają się na mokrych liściach. To wszystko za sprawą nasilonych opadów.
Mokre liście na ulicy nie są również spełnieniem marzeń kierowców, którzy nawet przy małej prędkości mogą wpaść w poślizg. Jest to szczególnie niebezpieczne mając na uwadze pieszych, którzy przez tony mokrych liści zalegających na poboczu muszą chodzić ulicą.

fot. Sławomir Ryfczyński
- Ulica znacznie straciła na swojej szerokości. Problem ten jest spotykany zazwyczaj w zimie, gdy duże ilości odgarniętego śniegu leżą na poboczu, a niekiedy i ulicy – tłumaczy pan Marek.
świetnym miejscem do treningu poslizgu kontrolowanego jestprzy skrecie w prawo z Narutowiczaw Krzywoustego zarzuca jakiabli nawet przy malej predkosci
ZAWSZE LEPIEJ NA LIŚCIACH NIŻ NA PSICH GÓWNACH.
Przy wjezdzie na ul. HERBOWĄ też leżą kupki ZGNIŁYCH LIŚĆI!!
Uzdrowiskowa to koszmar!nie dość że zgniłe liście to jeszcze błoto wywożone tirami z budowy na ulicę.Ta ulica od roku nie była zamiatana mechanicznie, ale za to przy Urzędzie Miasta zamiata się bardzo często" dziwne"Miejmy nadzieję że ten reportaż coś pomoże!!
nie tylko Uzdrowiskowa masę chodników jest nie posprzątanych, na przykład chodnik za Relaksem przy parku, masakra.Niech odpowiedzialni za to biorą się do roboty.
Przecież Uzdrowiskowa to najważniejsza ulica w mieście i musi być sprzątana jak tylko spadnie pierwszy liść - żenujący artykuł.
to wina buta, tak wywinołem fikoła że szok ślizgie podeszwy:(
Wyciąć w cholerę te drzewa i nie będzie problemu. Tylko przy wycince podniesie się znowu wrzask i kolejne zdjęcia w iŚwinoujście.
To straszne.
bzdura!
To jest jesien. Nich ludzie co narzekaja wykabinuja drzewa bez lisci. To bedzie fajnie.
Bicie piany, liście to fajna sprawa jesienią i raczej normalna ale jak się okazuje nie dla wszystkich.Polecam wzorzec zza granicy gdzie nikt takimi sprawami się nie przejmuje bo liście leżą okragły rok
Fajnie, sniegu i lodu jeszcze nie ma, to chociaz na lisciach mozna sie poslizgac :)
Jak zwykle bardzo rzetelny artykuł. Pokazanie ulicy (bez chodnika) prawie w środku parku, czyli liści będzie cała masa - to oczywista oczywistość, że sprzątnąć skutecznie się tego nie da panie redaktorze.
U naszych niemieckich sąsiadów nikt nie zbiera liści, a ludzie są zadowoleni z pięknej jesieni, życzliwi i pełni optymizmu. U Nas w Świnoujściu a szczególnie na Tym portalu wszystko jest problematyczne, beznadziejne i pesymistyczne. Nic dodac nic ująć, czytać sie nie chce! Miłej sobotki.
Poprawka - to nie liscie. To cienka warstwa wszechobecnego psiego gówna powoduje ten poślizg.
Na tej części Uzdrowiskowej o każdej porze roku jest obleśnie, do tego syf obok ulicy w lasku, to najbliższa okolica sztandarowej inwestycji(przereklamowanej)naszego kurortu, w lipcu jak skończą budowę będzie" piękny" dojazd, dojście..paluszki lizać
Redakcjo! Wam sie nalezy ZLOTY MEDAL za trafne artykuly! Sokole oko uwienczy wszystko co potrzeba! Ten art. z tym tytulem bije na glowe mieszkanca S-scia! To smutna rzeczywistosc kazdego roku u nas! Zapytajcie w szpitalu procent ludzi w roznym wieku ile przez ten BALAGAN ludzi zwichnelo i zlamalo konczyny! to rowniez potwierdzi Wasza wiarygodnosc artykulu! Jestem pielegniarka i wiem co pisze, okres jesieni wczesnje wiosny i zimy to koszmar przez niechlujstwo i brak wyobrazni naszych wlodarzy miasta!
a na skrowaniu Kostytucji i Matejki na światłach /obok /sklepu obuwniczego/ wraz z kawałkiem chodniczka przylegającego do ulicy Matejki, co roku ta sama historia, liscie leżą juz z kilku zim mało jeszcze są podrzucane na posesję bloku Matejik 12, w centrum miasta niedość, że ślisko to jeszcze gnijące liscie brzydko pachną!!