POGODA

Reklama


Wydarzenia

onet.pl • Piątek [17.09.2010, 07:04:37] • Świat

Najdłuższa linia tramwajowa na świecie

Najdłuższa linia tramwajowa na świecie

fot. onet.pl

De Kusttram to nazwa linii tramwajowej łączącej kurorty rozsiane wzdłuż belgijskiego wybrzeża. Wiele nadmorskich miejscowości zawdzięcza powstanie i rozkwit temu niezwykłemu tramwajowi.

Wydaje się, że jest śni się na jawie, kiedy sunąc po szynach tramwajem, wokół rozciąga się plaża, wydmy.. i piasek.

Podróżujemy osobliwą belgijską linią tramwajową w kierunku miejscowości De Panne. Akurat znajdujemy się na trasie między Ostendą a niewielkim kurortem morskim Middelkerke. Szczególnie ten odcinek linii tramwajowej jest spektakularny, ponieważ szyny biegną po wąskim pasie ziemi między wydmami w Raversijde i brzegiem morza. To jedno z najbardziej niezwykłych miejsc w trakcie całej przejażdżki.

Linia tramwajowa liczy 70 kilometrów i łączący wszystkie miejscowości belgijskiego wybrzeża, od De Panne na zachodzie, po Knokke na wschodzie.

Obecnie łączy wszystkie miejscowości rozsiane wzdłuż wybrzeża belgijskiego, między Francją i Holandią. Tramwaj przejeżdża przez dziesięć gmin i 16 miejscowości w odstępach dziesięciominutowych, a w szczycie sezonu nawet co pięć minut!

źródło: onet.pl


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Sobota [25.09.2010, 21:46:10] • [IP: 80.245.180.***]

tam to potrafia cos zrobic, a nie to co te gamonie u nas, ku, , , a park linowy mial byc i gdzie jest w miedzyzdrojach, , cepy sie dorwaly do koryta i wyszlo to co wyszlo

Gość • Piątek [17.09.2010, 15:40:17] • [IP: 92.42.114.***]

w Polsce??

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Zmiana terminu konsultacji: Nowy termin spotkania: 15 i 16 kwietnia o godz. 17.00 Galeria Art przy ul. Wojska Polskiego 1/1 ■ Spotkania wojewodów dla mieszkańców w każdym powiecie, scenariusze zajęć dla uczniów i seniorów oraz lekcje o bezpieczeństwie i urzędzie wojewódzkim połączone ze zwiedzaniem – wszystko po to, aby każdy w regionie wiedział, jak należy się zachować w przypadku powodzi, zatrucia wody, przerwy w dostawie prądu czy sytuacji wojennej. - Przechodzimy do kolejnego etapu realizacji ustawy o Ochronie Ludności i Obronie Cywilnej – mówi wojewoda Adam Rudawski. – W ubiegłym roku przeszkoliliśmy z zakresu ustawy wójtów, burmistrzów i prezydentów z regionu. W tym roku zorganizujemy dla nich zajęcia przypominające, ale naszym głównym celem na najbliższe miesiące jest edukacja mieszkańców. Zależy nam, aby każdy wiedział, jak należy się zachowywać w przypadku różnego rodzaju kryzysów. Najważniejsze jest bowiem opanowanie i spokój, a te będą nam towarzyszyć tylko wtedy, kiedy będziemy mieć odpowiednią wiedzę ■ W Ognicy nad Świną powstanie punkt turystyki rowerowej, pieszej i wodnej z placem do organizacji festynów. Firma ze Świnoujścia już rozpoczęła jego budowę ■