POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [17.08.2010, 06:29:02] • Świnoujście

Dwa tygodnie z „Famą”

Dwa tygodnie z „Famą”

Fama 2010 uzyskała z budżetu miasta dofinansowanie 175 tysięcy złotych. Budżetowo jest ubogą krewną Karuzeli Cooltury za to progamowo - bije konkurencję na głowę!(fot. Krystian Papski )

Przed nami 14 dni z kulturą. Po polsku, nie tam żadną „cool” choć kto wie czy widzowie tegorocznej „Famy” tak właśnie nie ocenią przynajmniej części spośród ponad setki imprez jakie przygotowali organizatorzy na czterdziesty jubileusz imprezy. W poniedziałek w Galerii „Art.” Organizatorzy z Fundacji Akademickie Biuro Kultury i Sztuki „Alma-Art” w czasie konferencji prasowej w Galerii „Art” MDK przedstawili szczegóły programu. W kilka godzin później w hali na basenie północnym i na promenadzie zaprezentowały się pierwsze grupy uczestniczące w tegorocznej „Famie”.

Koncert muzyki alternatywnej w hali Basenu Północnego, koncert w Jaz Clubie „Centrala” oraz promenadowe występy grupy tanecznej hip-hop/breakdance to pierwsze z wydarzeń tegorocznej „Famy”. Jak zapowiedział w czasie konferencji prasowej Bogusław Bojczuk, famowicze będą starać się ocalić dla sztuki „fantastyczne miejsce” jakim jest hala Basenu Północnego.
Jubileusz zobowiązuje. Jednym z Wydarzeń tegorocznej Famy będzie koncert finałowy zatytułowany „Wszystko co najlepsze z Famy”. W spektaklu reżyserowanym przez Krzysztofa Haicha udział wezmą m.in. Elżbieta Wojnowska, Mariusz Lubomski, Marek Dyjak. Kierownictwo muzyczne obejmie Marcin Partyka.
„Fama” zachowa warsztatowy charakter. Artystycznie uzdolniona młodzież może liczyć przez najbliższe czternaście dni na opiekę „profesorów, uznanych autorytetów z różnych dziedzin. W tym roku kontynuowane będą projekty sprawdzone w poprzednich latach. Wśród nich będzie np. szereg artystycznych zdarzeń na świnoujskich osiedlach mieszkaniowych czyli projekt pod nazwą „Fama udomowiona”. Po zeszłorocznym sukcesie jaki odniosły imprezy na osiedlu pomiędzy ulicami Matejki, Konstytucji 3 Maja i Kościuszki i Witosa, w tym roku grupa „Patefon” dzieli się na trzy grupy, które działać będą w trzech różnych miejscach.
Bardzo aktywna będzie w tym roku grupa literacka. Animatorzy zapewniają spotkania z udziałem znanych pisarzy i warsztaty dla wszystkich chętnych. Nie wszystkie terminy i miejsca imprez są już znane. Organizatorzy zapewniają jednak, że wszystkie informacje będzie można znaleźć na bieżąco aktualizowanej stronie www.fama.org.pl
Koordynatorami tegorocznej „Famy” są Bogusław Bojczuk – prezes Zarządu Fundacji „Alma Art.”,Tomasz Paduch – dyrektor Festiwalu i Alicja Sawicka – dyrektor programowy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 9, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-9 z 9

Gość • Środa [18.08.2010, 11:11:50] • [IP: 193.69.22.**]

znowu beda napieprzac w bebenki co noc??zenada!!

Gość • Środa [18.08.2010, 00:55:08] • [IP: 80.245.191.**]

Fama jest spko, choć niektóre repertuały, że tak powiem są ietrafione.

Gość • Wtorek [17.08.2010, 23:48:32] • [IP: 93.94.188.***]

znowu się upija i będą tłukli szyby w hotelach? czy może jakis spektakl z wulgaryzmami? a moze znowu się w centrali zamkną? w sumie to może i racja że się zamykają przynajmniej wstydu nie ma... błagam was nie wychodźcie na ulicę przy turystach i nie róbcie tego co rok temu...

Gość • Wtorek [17.08.2010, 18:11:30] • [IP: 95.129.228.***]

www.fama.org.pl/

Gość • Wtorek [17.08.2010, 12:23:49] • [IP: 92.42.117.***]

dokladnie program famy podac

estera • Wtorek [17.08.2010, 12:12:12] • [IP: 192.168.100.**]

damy Czadu :) Pozdrowienia dla wszystkich famowiczów :)

Gość • Wtorek [17.08.2010, 11:28:15] • [IP: 195.117.222.*]

fama to g...

Gość • Wtorek [17.08.2010, 11:08:53] • [IP: 88.156.234.***]

175 tys. to bardzo mało, miasto powinno wspierać naszych artystów, bo to jest reklama dla naszego miasta. P. prezydencie dlaczego ?? tak mało miasto pomaga famie ??

Gość • Wtorek [17.08.2010, 07:37:41] • [IP: 93.94.185.***]

proszę podać program FAMY, bo nie wiemy jaki jest ich repertuar

Oglądasz 1-9 z 9
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W niedzielę, 14 grudnia 2025 roku, wejdzie w życie nowy roczny rozkład jazdy pociągów. Na Pomorzu Zachodnim przewidziano w nim wiele nowości poprawiających możliwość dojazdów do szkół i uczelni czy pracy, a także ułatwiających podróżowanie po regionie. Szczecin-Świnoujście późnym wieczorem. Na trasie Szczecin–Świnoujście w nowym rozkładzie jazdy pozostaną uruchomione w czerwcu br. późnowieczorne połączenia w obu kierunkach o nazwie „Wiatrak”. Szczególnie wieczorny pociąg ze Szczecina do Świnoujścia okazał się sporym sukcesem, gdyż codziennie z tego połączenia korzysta przeciętnie 70 osób. Dodatkowo uruchomiona zostanie jedna para nowych pociągów w godzinach porannych, a wczesnoporanne pociągi ze Świnoujścia do Szczecina będą kursowały codziennie, czyli w terminie rozszerzonym względem obecnego rozkładu jazdy. Pozwoli to mieszkańcom i turystom także w weekendy i święta dojechać m.in. do Szczecina Dąbia na przesiadki do pociągów dalekobieżnych wyjeżdżających ze Szczecina np. do Warszawy (w tym na express Chrobry i pociąg Pendolino). Łącznie na trasie Szczecin–Świnoujście w nowym rozkładzie jazdy w dni robocze uruchamianych będzie 14 par pociągów regionalnych, a w weekendy 12 par, co oznacza, że przez większą część dnia pociągi na tej trasie kursować będą co godzinę ■ Świnoujście: 38-latek z powiatu kamieńskiego kradł logotypy samochodów w centrum miasta. Kilkanaście pojazdów pozbawionych emblematu. Policja zbiera kolejne zgłoszenia. Straty dotyczą głównie aut marek premium, a w niektórych modelach Mercedesa wyrwany emblemat był jednocześnie częścią czujnika jednego z systemów wspomagających. Policja zatrzymała 38-latka i wciąż przyjmuje zgłoszenia od właścicieli uszkodzonych pojazdów. Z samochodów znikały znaki rozpoznawcze takich marek jak Mercedes, Volkswagen, Ford, Toyota czy BMW. W autach wyższej klasy wartość takich elementów potrafi być wyjątkowo wysoka. Kradzieże odnotowano na kilku odcinkach centrum: przy ulicy Konstytucji 3 Maja, przy ulicy Wyspiańskiego oraz na osiedlu Platan. Do funkcjonariuszy zgłosiło się już kilkanaście osób, choć liczba poszkodowanych może być większa. Sprawca został namierzony i zatrzymany. 38-letni mieszkaniec powiatu kamieńskiego trafił do policyjnego aresztu ■