POGODA

Reklama


Wydarzenia

Straż Graniczna • Wtorek [10.08.2010, 10:16:57] • Świnoujście

Uciekinierzy z Placówki

Trzech wychowanków szczecińskiej Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej zatrzymali w miniony weekend w Świnoujściu działający wspólnie funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej z miejscowej Placówki SG oraz Policji z Komendy Miejskiej w Świnoujściu.

Około godziny 22.30 w sobotę na ulicy Barlickiego zatrzymali oni do kontroli drogowej szybko jadący samochód Renault Trafic. Jechały nim cztery osoby. Kierujący siedemnastolatek, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, ani też innych dokumentów. Do kontroli przedstawił tylko dowód rejestracyjny pojazdu. W czasie kontroli oświadczył on, że pojazd ten pożyczył od kolegi. Faktycznie właścicielem samochodu była Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza w Szczecinie. Kiedy siedemnastolatek zrozumiał, że zabawa już się zakończyła przyznał, iż wspólnie ze swoim szesnastoletnim kolegą postanowili w sobotę uciec z placówki i pojechać nad morze. Opuszczając ją ukradli zaparkowany Renault Trafic, gdyż znajdowały się w nim kluczyki. Po drodze zabrali ze sobą jeszcze dwóch nastolatków, z których jeden, także uciekł z niej. Podczas wyjaśnień, dwóch z nich przyznało się do kradzieży samochodu i ucieczki z Placówki Opiekuńczo

– Wychowawczej. Pojazd został zabezpieczony na parkingu w KMP. Po sprawdzeniu przez policjantów okazało się, że cała trójka w sobotę po południu uciekła z ośrodka. Siedemnastolatek został zatrzymany, jako osoba podejrzana o dokonanie kradzieży, za przestępstwo, które zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a pozostali dwaj doprowadzeni do Placówki Opiekuńczo -Wychowawczej w Świnoujściu. Czwarty z nich, przygodny pasażer, po przesłuchaniu został zwolniony.

kmdr por. Grzegorz Goryński rzecznik prasowy komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej im. płk. Karola Bacza w Gdańsku.


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Ponury Żniwiarz • Wtorek [10.08.2010, 13:21:43] • [IP: 79.162.158.***]

Brawo chłopaki, tak trzymać.Pech, że daliście złapać.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Informujemy, że w związku z ogłoszeniem 26 kwietnia 2025 roku dniem żałoby narodowej w Polsce po śmierci papieża Franciszka, zaplanowana na ten dzień Ekologiczna Gra Miejska zostaje odwołana. Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i zapraszamy do udziału w innych naszych wydarzeniach w przyszłości. Z poważaniem, Organizatorzy ■