POGODA

Reklama


Wydarzenia

EMI Music • Niedziela [04.07.2010, 11:17:00] • Polska

Kora porusza problem pedofilii w kościele

Kora porusza problem pedofilii w kościele

fot. EMI Music

„Zabawa w chowanego” to pierwszy utwór będący owocem współpracy Kory z Marcinem Macukiem, który występuje tu w roli kompozytora, aranżera i producenta muzycznego. Macuk napisał niezwykła muzykę do jednego z najpiękniejszych tekstów Kory, lirycznej a zarazem poruszającej opowieści z dzieciństwa.

Kora przetransponowała na język poezji wyznanie, jakiego dokonała w swojej autobiograficznej książce „Podwójna linia życia” wydanej w 1991 roku. Utwór porusza potworny problem pedofilii w Kościele. W konsekwencji problem częstego braku reakcji rodziców molestowanych dzieci, czy wręcz milczącej zgody.
Zaskakująca i nowa dla Kory jest forma muzyczna, instrumentarium, nowy jest też sposób pracy nad piosenkami. Efekt intryguje.

Teledysk do piosenki „Zabawa w chowanego” – kontrowersyjny dla wielu osób –wyreżyserował Bartek Ignaciuk, absolwent ASP w Gdańsku, znany głównie z działalności w branży reklamowej. W 2009 roku wyreżyserował pierwszych siedem odcinków serialu Usta Usta nadawanego w telewizji TVN. Klip powstał przy zaangażowaniu wielu osób i nadzwyczajnych środków technicznych, zdjęcia wykonano techniką łączenia postaci aktorów z makietami scenograficznymi. Niezwykły, piękny obraz, wspaniałe światło przypominające renesansowe obrazy są zasługa wybitnego operatora Marka Sanaka. Tak wielką i kosztowną produkcję udało się zrealizować dzięki zaangażowaniu całego zespołu, studia produkcyjnego Film Produkcja, a także wsparciu finansowemu otrzymanemu od ludzi, którzy po wysłuchaniu piosenki stwierdzili, że porusza ona tak ważny problem, że chcą przyczynić się do zrealizowania poruszającej reżyserskiej koncepcji Bartka Ignaciuka. W efekcie, dzięki oszczędnościom na honorariach oraz wkładowi finansowemu ofiarodawców powstał teledysk nakręcony z wielkim rozmachem, bez kompromisów.


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Poniedziałek [12.07.2010, 16:17:16] • [IP: 80.54.123.***]

To teraz pokupne, pedofilia w Kościele. Pamiętam okres, gdy Kora z Maanamem koncertowała na tle figurki Matki Boskiej, nawiązywała do swojego dzieciństwa, nie było mowy o pedofilii. Wtedy czuło się jakiś fałsz w tej scenografii, teraz nowa odsłona show-businessu. Teraz nie jest modne mówić o normalnych księżach (99%), zło się sprzedaje lepiej. Ja nigdy nie spotkałem pedofili w Kościele, wiem, że bywają. Teraz trąbi się o promilach, wyjątkach, bo to uspokaja sumienia katolikofobów; złudnie.

Gość • Sobota [10.07.2010, 22:34:10] • [IP: 213.241.1.***]

:)

Gość • Niedziela [04.07.2010, 18:51:42] • [IP: 95.129.225.***]

kora

Oglądasz 1-3 z 3
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Woda z wodociągu "Odra, Przytór Wydmy" znów zdatna do spożycia. Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny potwierdził przydatność wody dla mieszkańców kilkunastu budynków. Poinformował o przydatności wody do spożycia z wodociągu publicznego „Odra, Przytór Wydmy”. Po przeprowadzonych badaniach laboratoryjnych stwierdzono, że jakość wody spełnia wszystkie normy określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 roku. Decyzja dotyczy odcinka wodociągu zaopatrującego około 50 mieszkańców budynków przy ulicach Zalewowej, Zarzecze oraz Sąsiedzkiej. W szczególności mowa o adresach: ul. Zalewowa: nr 39, 39a, 39b, 41 (Piekarnia Mewa), 42, 42a, 42b, 42c, 42d, ul. Zarzecze: nr 1, 2, 2a, 8, ul. Sąsiedzka: nr 2. ■ Nowy rok szkolny 2025/2026 rozpoczęło łącznie 4330 uczniów uczęszczających do szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Świnoujście. Wśród nich 323 dzieci po raz pierwszy przekroczyło próg szkoły podstawowej, rozpoczynając tym samym swoją przygodę z edukacją. Z kolei naukę w szkołach ponadpodstawowych rozpoczęło 195 uczniów. Do miejskich przedszkoli przyjęto również 255 nowych przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat. We wszystkich placówkach oświatowych podlegających pod Urząd Miasta Świnoujście pracuje 811 osób. W tym gronie znajduje się 577 nauczycieli wspierających dzieci i młodzież na każdym etapie edukacji, a także 234 pracowników obsługi i administracji, dbających o sprawne funkcjonowanie szkół i przedszkoli ■