POGODA

Reklama


Wydarzenia

Rzecznik Prezydenta Miasta • Środa [16.06.2010, 22:56:42] • Świnoujście

Forum Polityczne Czterech Zakątków

W dniach 8-9 czerwca br. w Ystad odbyło się Forum Polityczne Czterech Zakątków poświęcone realizacji projektu Dziedzictwo Czterech Zakątków. Projekt ten jest dofinansowany ze środków Europejskiej Współpracy Terytorialnej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Południowy Bałtyk i jego głównym celem jest wspólna promocja turystyczna, w tym promocja marin oraz promocja dziedzictwa kulturowego.

W konferencji udział wziął wice-przewodniczący Rady Miasta pan Ryszard Teterycz, który w ramach projektu współpracuje z Urzędem Miasta Świnoujście na rzecz promocji marin, oraz koordynator współpracy pani Monika Sienkiewicz, pracownik Stanowiska ds. Współpracy Zagranicznicznej Urzędu Miasta. Głównym tematem Forum była prezentacja działań podejmowanych w ramach projektu, w tym m.in. prezentacja wersji testowej internetowego przewodnika dla żeglarzy, którego elementem jest również świnoujska marina na Basenie Północnym. Natomiast, w części dotyczącej współpracy kulturalnej, przedstawiciele Świnoujścia zaprezentowali główne założenia tegorocznych obchodów Dni Świnoujścia i Dni Morza, w ramach których organizowane są dwa wydarzenia współfinansowane ze środków projektu: wystawa „Nasze Świnoujście – wczoraj i dziś” oraz miasteczko historyczne, które ustawione będzie na terenie Basenu Północnego.

Uczestnicy spotkania omawiali również współpracę młodzieży oraz tegoroczną, siódmą już edycję, Parlamentu Młodzieży, którego gospodarzem w październiku będzie Świnoujście.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Zarząd Dróg Miejskich i Żeglugi w Świnoujściu - informujemy, że w nocy z 29.04.2026 (środa) na 30.04.2026 (czwartek) w godzinach od 22:00 do 05:30 planuje się wprowadzenie ruchu wahadłowego w tunelu. Powodem wprowadzenia ograniczeń w ruchu jest ciąg dalszy mycia lamp w tunelu na potrzeby DUT. Prom Bielik na przeprawie Warszów będzie w tym czasie w pogotowiu. W przypadku jakichkolwiek zmian będziemy informowali na bieżąco. Szanowni Pasażerowie w związku z powyższymi utrudnieniami sugerujemy planowanie podróży z odpowiednim wyprzedzeniem ■ Tradycyjnie 2 maja na najwyższej latarni morskiej nad Bałtykiem załopocze największa na świecie biało-czerwona. Aby umożliwić mieszkańcom Świnoujścia udział w ceremonii, Świnoujska Organizacja Turystyczna we współpracy z armatorem Adler-Schiffe przygotowała 300 bezpłatnych zaproszeń ■