POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [25.04.2010, 08:46:52] • Świnoujście

Marzy im się fontanna na wodzie

Marzy im się fontanna na wodzie

fot. Sławomir Ryfczyński

Sylwester Sowała z Urzędu Miasta i Juliusz Filoda z Urzędu Morskiego debatowali na Wybrzeżu Władysława IV o niecodziennym pomyśle – wykonaniu fontanny na wodzie. Taka inwestycja byłaby zapewne wizytówką Świnoujścia.

Budowa tego typu fontanny to nie lada wyczyn. Zwłaszcza pod względem finansowym. Widząc jednak jaką furorę robią fontanny „lądowe” z promenady, wiemy, że tego typu inwestycja (w wizerunek miasta i jego promocję) na pewno się opłaci.

Marzy im się fontanna na wodzie

fot. Sławomir Ryfczyński

Jedyny więc problem to wybór odpowiedniego miejsca. Fontanny na wodzie często usytuowane są na jeziorkach bądź małych zbiornikach wodnych. U nas w wielu miejscach mogą przeszkadzać ruchowi jednostek pływających.

Marzy im się fontanna na wodzie

http://img142.imageshack.us/img142/8823/fontannanajeziorze.jpg(fot. internet )

- Gdyby w końcu z Wybrzeża Władysława zrobiono piękny bulwar, to taka fontanna spowodowałaby, że żaden kurort by nam do pięt nie dorastał – mówi się jedna z mieszkanek.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 106, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 76-100 z 106

Gość • Niedziela [25.04.2010, 11:30:39] • [IP: 93.94.186.***]

wyremontujcie najpierw te nabrzeża rozsypujące się, wytnijcie te okropne drzewa w wojskowym porcie i zasadźcie jakieś ładne a później bawcie się w pierdoły !! Zawsze kurde od dupy strony robią

Gość • Niedziela [25.04.2010, 11:18:02] • [IP: 88.156.232.***]

Wystarczy ze PO zrobiła już w Szczecinie Pływajace Ogrody dziękujemy

Gość • Niedziela [25.04.2010, 11:12:30] • [IP: 93.94.184.***]

pełen czad

Gość • Niedziela [25.04.2010, 11:01:02] • [IP: 80.245.184.***]

Zgadzam się z gość 9:33. To miasto potrzebuje toalet publicznych, a nawet niech bedą płatne, byle by były, bo to wstyd że jedyne w centrum to na Pl. Wolności i koło muzeum, a turyści przecież chodzą po całym mieście.

Gość • Niedziela [25.04.2010, 10:57:57] • [IP: 88.156.234.***]

Piszesz jak ten biznesmen:skora, komora a pod oknem fura-Syrena 105.Najpierw nalezy wydawac pieniadze na to co jest niezbedne dla mieszkancow.

Gość • Niedziela [25.04.2010, 10:55:15] • [IP: 79.191.149.***]

A molo kiedy??

Gość • Niedziela [25.04.2010, 10:46:54] • [IP: 83.31.191.**]

Jak zwykle malkontenci mówia nie, a ja uwazam ze kazdy pomysl ktory upiekszy Świnoujście jest warty przemyslenia, a ci ktorym sie nie podoba niech tez cos probuja zrobic a nie tylko krytykowac bo to najlatwiej

Gość • Niedziela [25.04.2010, 10:45:42] • [IP: 92.42.117.***]

już niedługo wybory, przynajmniej będę wiedział kogo nie wybierać

Gość • Niedziela [25.04.2010, 10:25:28] • [IP: 80.245.190.*]

Przepraszam, ze spytam. Czy to nabrzeże nalezy do miasta, czy może zostało bez przetargu wydzierżawione komus na 30 lat, albo co gorsza zmieniło właściciela ?

Gość • Niedziela [25.04.2010, 10:20:39] • [IP: 80.245.178.**]

A może najpierw nowe okna w szkołach, żeby dzieci nie musiały marznąć zimą a szkoła wydawać kolosalnych pieniędzy na ogrzewanie, które i tak" wywiewa"?? Komuś się chyba priorytety pomyliły.

Gość • Niedziela [25.04.2010, 10:16:29] • [IP: 80.245.180.***]

Panie Sylwester nie wiem od czego pan jesteś w urzędzie miasta ale ten etat powinni zliikwidować

Gość • Niedziela [25.04.2010, 10:12:26] • [IP: 88.156.234.***]

Mussza miec duzo kasy w urzedzie.Zmieniaja niepotrzebnie pomniki, mysla o fontannach na wodzie a nie potrafia naprawic chodnikow nawet w centrum miasta, ulice waskie i ze skandaliczna nawierzchnia. Ogolny stan bezpieczenstwa w miescie rowniez wymaga energicznych dzialan wladz miasta i Policji. Monitoring mial byc rozbudowywany w pozostalych i niebezpiecznych czesciach miasta..I.t.d..,

Gość • Niedziela [25.04.2010, 10:12:14] • [IP: 80.245.180.***]

Chcecie robić fontanny to róbcie ale za swoje a nie nasze za nasze zróbcie drogi.jak będę chciał fontanne to wleze pod prysznic a wy do roboty

Gość • Niedziela [25.04.2010, 10:08:54] • [IP: 93.94.184.***]

hahahahahahhahaa mieszkajom ja p... normalnie nie wierze

Gość • Niedziela [25.04.2010, 09:57:39] • [IP: 92.42.119.***]

kolejna inwestycja? do całej listy, mogli by pierw realizowac potem planowac pare kolejnych..

Gość • Niedziela [25.04.2010, 09:48:26] • [IP: 92.42.117.***]

nie no jakie palanty, hehe

Gość • Niedziela [25.04.2010, 09:46:38] • [IP: 92.42.117.***]

gościu z 09:16 a ty gdzie mieszkajom?

Gość • Niedziela [25.04.2010, 09:33:14] • [IP: 83.21.122.***]

fontanna na wodzie to nie jest genialny pomysl tych panow, lepiej niech wybuduja pare publicznych bezplatnych toalet.miasto powinno oplacac osoby ktore pilonowalyby w nich porzadku.uwazam ze to bylyby duzo lepsze wizytowki miasta,

Gość • Niedziela [25.04.2010, 09:23:24] • [IP: 88.156.232.***]

dobry pomysł :)

Gość • Niedziela [25.04.2010, 09:16:10] • [IP: 93.94.190.***]

warto cos zrobic dla warszowa a nie tylko pchac patologie bo tu tez mieszkajom ludzie

Gość • Niedziela [25.04.2010, 09:13:38] • [IP: 88.156.235.***]

jasne zróbmy tylko drogi i spróbujmy zachecić turystów hasłem " turysto przyjeć i zobacz nasz asfalt, mamy najlepszy w polsce, coprawda niebedziesz miał gdzie usiąśc i co popatrzećale asfalt mamy gładziudki. ps. zostaw pieniądze żeby go takim zachować. świetna by była reklama dla naszego miasta co nie. i ile atrakcji!!

Gość • Niedziela [25.04.2010, 09:13:25] • [IP: 92.42.118.*]

Marzy im sie fontanna a nabrzeże na którym stoją sie sypie haha to jest polityka!!

Gość • Niedziela [25.04.2010, 09:11:22] • [IP: 188.33.161.***]

Fontanna na zdjęciu jest z jeziora w Lubniewicach na żywo nic specjalnego, szkoda kasy na takie duperele w czasach kryzysu są ważniejsze sprawy.

Jan Kowalski • Niedziela [25.04.2010, 09:04:34] • [IP: 80.245.181.***]

190, a ty nie majom ?

Gość • Niedziela [25.04.2010, 09:04:22] • [IP: 93.94.190.***]

co by nie robic zawsze bedzie zle

Oglądasz 76-100 z 106
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■