POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [25.04.2010, 08:46:52] • Świnoujście

Marzy im się fontanna na wodzie

Marzy im się fontanna na wodzie

fot. Sławomir Ryfczyński

Sylwester Sowała z Urzędu Miasta i Juliusz Filoda z Urzędu Morskiego debatowali na Wybrzeżu Władysława IV o niecodziennym pomyśle – wykonaniu fontanny na wodzie. Taka inwestycja byłaby zapewne wizytówką Świnoujścia.

Budowa tego typu fontanny to nie lada wyczyn. Zwłaszcza pod względem finansowym. Widząc jednak jaką furorę robią fontanny „lądowe” z promenady, wiemy, że tego typu inwestycja (w wizerunek miasta i jego promocję) na pewno się opłaci.

Marzy im się fontanna na wodzie

fot. Sławomir Ryfczyński

Jedyny więc problem to wybór odpowiedniego miejsca. Fontanny na wodzie często usytuowane są na jeziorkach bądź małych zbiornikach wodnych. U nas w wielu miejscach mogą przeszkadzać ruchowi jednostek pływających.

Marzy im się fontanna na wodzie

http://img142.imageshack.us/img142/8823/fontannanajeziorze.jpg(fot. internet )

- Gdyby w końcu z Wybrzeża Władysława zrobiono piękny bulwar, to taka fontanna spowodowałaby, że żaden kurort by nam do pięt nie dorastał – mówi się jedna z mieszkanek.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 106, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 106

Gość • Niedziela [25.04.2010, 13:49:54] • [IP: 217.97.199.*]

wybory.wybory...igrzyska czas zacząć!!

Gość • Niedziela [25.04.2010, 13:40:46] • [IP: 217.97.199.*]

a mnie sie pomysł podoba, kino, kazdy ma kino w domu już prawie no chyba ze multi ale za mała aglomeracja, a to ze ożywi sie ta część miasta to super

Gość • Niedziela [25.04.2010, 13:28:37] • [IP: 92.42.119.***]

Smutno jakoś, bo patrząc na to zdjęcie uświadamiam sobie w jak prymitywny sposób rodzą się poronione pomysły.Ci Panowie siedząc długo za biurkami w końcu coś wymyślili.Ten projekt jest rodzaju" jeżdzimy na światłach mijania w słoneczny letni dzien".W moim mieście nie korzystamy z wiedzy artystów, fachowców różnych specjalności, osób, które mają wizję przyszłości.Panowie patrzą i kształtują przestrzeń na akwenie po, którym pływają statki białej floty, gdzie basen pewno należy do Mar Woj, gdzie ma powstać baza Nato a nie patrzą pod nogi.Pan z Urzędu Morskiego powinien zauważyć, że jedna, betonowa płyta jest uszkodzona, obniżona, niewiadomo na jakim pruchnie stoją.Fontanna wizytówką mojego miasta, śmiechu warte.Świnoujście znane było z FAMY, reanimujmy ją.Powinien byc amfiteatr na tyle duży aby artystom opłacało się występować.Niemcy też przyszliby zostawić euro bo u nich to kicha.

Gość • Niedziela [25.04.2010, 13:26:39] • [IP: 217.97.199.*]

zachciało im się fontanny na wodzie... a dla młodzieży nic nie zrobią... mogliby chociaż zrobić aquaprak albo jakiś lepszy basen od tego co teraz mamy (którego ciągle zamykają, bo są rożne wirusy w wodzie)... mogliby też zrobić multikino... wcześniej było kino, które miało duże zyski, bo ciągle szkoły chodziły na filmy do niego... to zburzyli kino i teraz jest na miejscu kina PARKING!! ludzie myślcie o MŁODZIEŻY !!

Gość • Niedziela [25.04.2010, 13:14:45] • [IP: 83.21.122.**]

zroubcie lotnisko:D

Gość • Niedziela [25.04.2010, 13:14:42] • [IP: 80.245.189.***]

i glopki biora pensje...

Gość • Niedziela [25.04.2010, 13:12:25] • [IP: 83.21.122.**]

Gość • Niedziela [25.04.2010, 11:37] • [IP: 95.129.226.***] NOOBIE TUNELU NIE BĘDZIE JEST NAS ZAMAŁO NIE OPŁACA SIĘ GO BUDOWAĆ PONIEWAŻ IM TO NIE PRZYNIESIE ZYSKU :D

Gość • Niedziela [25.04.2010, 13:11:05] • [IP: 83.21.122.**]

barany is your ?

Szader • Niedziela [25.04.2010, 13:00:30] • [IP: 217.97.199.**]

POLITYCY OD NIERÓBSTWA W DUPA SIĘ POPRZEWRACAŁO

Gość • Niedziela [25.04.2010, 12:48:11] • [IP: 93.94.191.***]

załośni są kolejna fontannta w tym mieście a dorgi chodniki... syf., , , , lepiej kino zróbcie... barany

mieszkaniec Wybrzeża • Niedziela [25.04.2010, 12:44:51] • [IP: 93.94.188.*]

Jestem za

Gość • Niedziela [25.04.2010, 12:40:05] • [IP: 79.184.168.***]

Czy chce Wam się jeszcze tunelu, mostu i mola, do pracy się weźcie ? Przed wyborami są w stanie wszystko obiecaź, a później się z Was śmiać.

Gość • Niedziela [25.04.2010, 12:37:23] • [IP: 79.184.168.***]

Może cyrku, kina i teatru Wam się chce ?

Gość • Niedziela [25.04.2010, 12:32:32] • [IP: 83.25.167.**]

jakos fontanny nie przeszkadzaja jednostka plywajacym na kanalach Holandi. Faktycznie ciesza oczy.

Gość • Niedziela [25.04.2010, 12:26:44] • [IP: 91.149.10.***]

Najpierw wyremontujcie ten pomost żeby wizerunek poprawić jak zwykle zaczynają do du...y strony!!

Gość • Niedziela [25.04.2010, 12:07:22] • [IP: 88.156.234.***]

Najpierw odpicujcie promenade w całosci a pozniej wejscie sie za Wybrzeże:)

Gość • Niedziela [25.04.2010, 11:43:35] • [IP: 83.31.181.**]

Taka fontanna jest w Barlinku na jeziorze.

Gość • Niedziela [25.04.2010, 11:41:27] • [IP: 92.42.112.***]

moze kino co??

Gość • Niedziela [25.04.2010, 11:40:17] • [IP: 80.245.189.***]

upiorny pomysł. ale pasować bedzie do całości straszącego wyglądem nabrzeża. . czyli efektu rzadnego

Gość • Niedziela [25.04.2010, 11:37:58] • [IP: 95.129.226.***]

a tunel kiedy?

Gość • Niedziela [25.04.2010, 11:37:58] • [IP: 95.129.224.***]

fajny pomysl ale czy realny ?

Gość • Niedziela [25.04.2010, 11:37:29] • [IP: 95.129.226.***]

moze nasze wnuki doczekają tej fontanny ;]

Gość • Niedziela [25.04.2010, 11:36:17] • [IP: 89.74.21.***]

Nie da

Zgadam się! • Niedziela [25.04.2010, 11:36:10] • [IP: 217.97.199.*]

Ja w to nie wierze, to jakaś parodia.

Gość • Niedziela [25.04.2010, 11:33:15] • [IP: 212.160.162.**]

Pomysł dobry, tylko czy da się fontannę ulokować na basenie używanym przez różne pływadła.

Oglądasz 51-75 z 106
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■