POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [25.04.2010, 08:46:52] • Świnoujście

Marzy im się fontanna na wodzie

Marzy im się fontanna na wodzie

fot. Sławomir Ryfczyński

Sylwester Sowała z Urzędu Miasta i Juliusz Filoda z Urzędu Morskiego debatowali na Wybrzeżu Władysława IV o niecodziennym pomyśle – wykonaniu fontanny na wodzie. Taka inwestycja byłaby zapewne wizytówką Świnoujścia.

Budowa tego typu fontanny to nie lada wyczyn. Zwłaszcza pod względem finansowym. Widząc jednak jaką furorę robią fontanny „lądowe” z promenady, wiemy, że tego typu inwestycja (w wizerunek miasta i jego promocję) na pewno się opłaci.

Marzy im się fontanna na wodzie

fot. Sławomir Ryfczyński

Jedyny więc problem to wybór odpowiedniego miejsca. Fontanny na wodzie często usytuowane są na jeziorkach bądź małych zbiornikach wodnych. U nas w wielu miejscach mogą przeszkadzać ruchowi jednostek pływających.

Marzy im się fontanna na wodzie

http://img142.imageshack.us/img142/8823/fontannanajeziorze.jpg(fot. internet )

- Gdyby w końcu z Wybrzeża Władysława zrobiono piękny bulwar, to taka fontanna spowodowałaby, że żaden kurort by nam do pięt nie dorastał – mówi się jedna z mieszkanek.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 106, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 106

Gość • Poniedziałek [26.04.2010, 22:36:07] • [IP: 217.97.199.*]

kuźwa tym miastem żądzą kretyni :/ za ulice sie wreszcie weźcie, za te dziury a nie kuźwa za fontanny. :/ barany. .. robicie jakieś pierdoły które sa nikomu nie potrzebne a nie umiecie zadbać o stan dróg... OŚWIETLENIE ULIC, DZIURY, FATALNY STAN DRÓG BRUKOWANYCH, BEZPIECZEŃSTWO, FATALNY STAN FASAD BUDYNKÓW, BRAK PRZYZWOITEJ ROŚLINNOŚCI NA ULICACH za nadbrzeże, jakieś puby dla młodzieży TO JEST WAŻNE A NIE JAKIEŚ FONTANNY:/ takimi gównami się zajmujecie a potem rozkładacie ręce mówiąc ze kasy nie ma :/ a fontannę zrobiliście jedna która jest porażka, kasa w błoto a pożytku zero :/.

Gość • Poniedziałek [26.04.2010, 19:58:13] • [IP: 92.42.113.***]

ciekawe co im zaszkodzilo nie tego u tych gosci z rozumkiem

Gość • Poniedziałek [26.04.2010, 19:08:19] • [IP: 83.11.134.***]

Dlaczego nie i to podświetlaną ha ha ha a kto będzie nurkował by ją naprawiać.A teraz poważnie zawsze coś innego i to zadziwia przybyszy, nic tak nie ciszy jak popatrzeć na coś pięknego ale jak jż niech to będzie fontanna z prawdziwego zdarzenia a nie jakaś tam sikawka.

Gość • Poniedziałek [26.04.2010, 17:55:50] • [IP: 92.42.112.***]

wyrzutnie rakiet balistycznych z głowicami jądrowymi, to było by piękne!

Gość • Poniedziałek [26.04.2010, 16:42:48] • [IP: 83.21.124.**]

... a może zamki na piasku-gdy pusto w szkle!?

Gość • Poniedziałek [26.04.2010, 16:23:00] • [IP: 92.42.117.**]

"Gdyby w końcu z Wybrzeża Władysława zrobiono piękny bulwar, " - w końcu ktoś zaczyna myśleć. Cały Wybrzeże Władysława powinno być bulwarem - aż do Straży Granicznej, a po jej przeniesieniu aż do Gazowni. Tu powinny cumować jachty (marina!!), statki białej floty i ew. jednostki zabytkowe a także restauracja na wodzie (jak szczecińska Ładoga, czy też niedoszły pomysł przebudowy promu Berlin na restaurację Królowa Jadwiga). Taka fontanna to znakomity, dodatkowy pomysł na uatrakcyjnienie miejsca. Tak jak np. w Hamburgu, gdzie taka fontanna tryska na jeziorze po którym też pływają statki. Tylko nie wolno odcinać nabrzeża od miasta planowaną dwupasmową ulicą!! Niech miasto w końcu zdecyduje o przyszłości tej części miasta i konsekwentnie realizuje jeden plan, !!

Gościu • Poniedziałek [26.04.2010, 13:21:42] • [IP: 82.145.82.*]

Sztuczny wulkan i żeby wystrzeliwał w powietrze banknoty, bo nie macie co z pieniędzmi robić widzę..

Gość • Poniedziałek [26.04.2010, 11:48:35] • [IP: 91.203.134.***]

bzdura roku

wydmiarz • Poniedziałek [26.04.2010, 09:55:09] • [IP: 80.54.123.***]

Niemcy mieli tu Fontanę, a my za to fontannę? A z innej strony: może to moja przypadłość, ale kiedy słyszę o takich pomysłach, może jakoś dobrych, wciąż przychodzą mi na myśl zwykłe, ale istotne sprawy wizerunkowe - kupy psie w całym mieście, Niemcy parkujący pod domami na Posejdonie mimo miejsc przy ul.W.Polskiego, zamęt architektoniczny w mieście (dziwna moderna na stadionie poros.), brak życia kulturalnego w mieście itd.

Gość • Poniedziałek [26.04.2010, 09:49:53] • [IP: 92.42.117.***]

Fontanna super-a gdzie KINO, AQUAPARK, Porządny BASEN, MOLO, Parkingi??

Gość • Poniedziałek [26.04.2010, 09:36:51] • [IP: 80.245.178.**]

takie cos widziałem w Szwedzkim porcie Kalskrona bardzo fajnie, brawo za kre3atywność

Gość • Poniedziałek [26.04.2010, 09:15:32] • [IP: 77.45.63.***]

Piękny pomysł tylko do realizacji daleka droga

Gryfica • Poniedziałek [26.04.2010, 09:08:16] • [IP: 80.245.184.***]

Gość  Niedziela [25.04.2010, 21:05]  [IP: 92.42.116.**] sądzę tak samo.

7-me Dziecko Baby Jagi • Poniedziałek [26.04.2010, 06:16:11] • [IP: 79.162.154.*]

Ej! Typy, wymyślcie sobie może tam pustynie.

Gość • Niedziela [25.04.2010, 22:47:44] • [IP: 217.97.199.*]

A nie lepiej pomyśleć o molo?? Międzyzdroje ma a my?

kozi bobek • Niedziela [25.04.2010, 22:45:26] • [IP: 91.94.34.***]

janusz fontannę zróbcie sobie w urzędzie, a nam mieszkańcom coś bardziej pożytecznego, choćby znaczną podwyżkę w podatkach.

Żaczek • Niedziela [25.04.2010, 22:42:47] • [IP: 93.94.184.**]

Czy Sylwester Sowała z firmy Unitech (sygnalizatory) z Kochanowskiego i Sylwester Sowała Główny Specjalista w Wydziale Inżyniera Miasta to jedna i ta sama osoba?

Gość • Niedziela [25.04.2010, 22:28:51] • [IP: 77.113.135.***]

Nie wiem dlaczego każdemu facetowi fontanna w głowie? Im starszy tym większa...czy to jak z autem?? Ta sama zależność??

Mijajacy • Niedziela [25.04.2010, 22:23:53] • [IP: 88.156.233.***]

Ja tez mam marzenia.i co z tego?czy kogos to obbhodzi;)

Gość • Niedziela [25.04.2010, 21:36:13] • [IP: 92.42.114.***]

No to jedziemy ostro z tymi POmysłamiPanowie, proponuję wybudować sztuczny Wodospad. .. to byłaby nie lada atrakcja.A tak POważnie, Sylwusiu zobacz POd nogi. .. z lewej strony, nabrzeże nadaje się do remontu, a Ty z drugim panem debatujesz o takich bzdetach.

7-me Dziecko Baby Jagi • Niedziela [25.04.2010, 21:31:26] • [IP: 79.162.154.*]

Palcem się nie pokazuje, bo to nie ładnie.

Gość • Niedziela [25.04.2010, 21:24:17] • [IP: 88.156.234.***]

Jeszcze troche a wymysla kolejke linowa po przewodach wysokiego napiecia nad Swina,

Gość • Niedziela [25.04.2010, 21:18:02] • [IP: 80.54.123.**]

Gdyby wyremontowali pomost nie mam nic przeciwko ale wolałbym żeby wyremontowali drogi albo przeznaczyli pieniądze na ważniejsze rzeczy.

Gość • Niedziela [25.04.2010, 21:09:27] • [IP: 213.251.189.***]

głupi pomysł

Gość • Niedziela [25.04.2010, 21:05:32] • [IP: 92.42.116.**]

fontanna palcem na wodzie pisana a pomosty straszą i wołaja o remont!

Oglądasz 1-25 z 106
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■