POGODA

Reklama


Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Czwartek [07.06.2007, 14:10:28] • zachodniopomorskie

Czeka nas klęska urodzaju

Łagodna zima oraz ciepła i mokra wiosna sprzyjają zachodniopomorskim rolnikom. Zboża rosną jak na drożdzach, a warunki wegetacji są wręcz podręcznikowe.

Wprawdzie wszystko jeszcze może się zdarzyć, nawet susza tak wielka jak w ubiegłym roku, ale zdaniem fachowców tegoroczne zbiory mogą być wyższe nawet o jedną piątą.

- Jeżeli do 20 czerwca będziemy mieli taką pogodę, to nawet jeśli lipiec będzie suchy, plony będą wspaniałe, a ceny mogą sięgnąć ponad 450 złotych za tonę zbóż - przewiduje Bogusław Gołębiowski, prezes Szczecińskiej Centrali Nasiennej. - W Polsce mamy doskonałe warunki, susza jest we Francji i zachodnich Niemczech.

Gdyby te prognozy się sprawdziły to zbierzemy około 27 milionów ton zbóż w całym kraju. Jeśli cena wyniesie ponad 120 euro za tonę wówczas istnieje szansa, że polscy rolnicy nadrobią ubiegłoroczne straty powstałe w skutek suszy.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Nowy rok szkolny 2025/2026 rozpoczęło łącznie 4330 uczniów uczęszczających do szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Świnoujście. Wśród nich 323 dzieci po raz pierwszy przekroczyło próg szkoły podstawowej, rozpoczynając tym samym swoją przygodę z edukacją. Z kolei naukę w szkołach ponadpodstawowych rozpoczęło 195 uczniów. Do miejskich przedszkoli przyjęto również 255 nowych przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat. We wszystkich placówkach oświatowych podlegających pod Urząd Miasta Świnoujście pracuje 811 osób. W tym gronie znajduje się 577 nauczycieli wspierających dzieci i młodzież na każdym etapie edukacji, a także 234 pracowników obsługi i administracji, dbających o sprawne funkcjonowanie szkół i przedszkoli ■