POGODA

Reklama


Wydarzenia

Alina Celniak • Piątek [19.02.2010, 08:03:37] • Świnoujście

W ciągu ostatnich 2 tygodni mieliśmy aż dwa przypadki zwierząt w ciężkim stanie

W ciągu ostatnich 2 tygodni mieliśmy aż dwa przypadki zwierząt w ciężkim stanie

fot. Alina Celniak

Okres zimowy jest okresem bardzo trudnym dla zwierząt i pracowników Schroniska. Zimno i mróz, góry śniegu zalegające w całym mieście, problemy z przeprawą promową utrudniają pracę, a zgłoszeń o potrzebujących zwierzętach niestety nie brakuje. W ciągu ostatnich 2 tygodni mieliśmy aż dwa przypadki zwierząt w ciężkim stanie w skutek potrącenia przez samochód. Wśród wszystkich otrzymywanych zgłoszeń takie mają najwyższy priorytet.

Kilka dni temu podejmowaliśmy pięknego psa rasy owczarek górski o imieniu Baca. W skutek silnego uderzenia doszło do skomplikowanych złamań w okolicy miednicy. Operacja wymagała udziału aż trzech lekarzy.

W ciągu ostatnich 2 tygodni mieliśmy aż dwa przypadki zwierząt w ciężkim stanie

fot. Alina Celniak

W dniu 16.02.2010 Schronisko otrzymało kolejne zgłoszenie o rannym potrzebującym pomocy zwierzęciu. Spacerujący po lesie turysta przypadkowo natrafił na leżącą w śniegu wycieńczoną dużą suczkę. Była zziębnięta i przerażona. Akcję rozpoczęto o godz. 16:45. Dotarcie do suczki okazało się bardzo trudne, ponieważ leżała ona ok 3 km od drogi, nie można było tam dojechać samochodem, a wysoki po kolana śnieg prawie uniemożliwiał poruszanie się. Po dotarciu na miejsce okazało się, że suczka nie jest w stanie podnieść się o własnych siłach i trzeba ją przenieść do samochodu na noszach. Na boku miała wielką otwartą ranę, a ogólny stan psa wskazywał na to, że leżała już tam od około 3 dni. Najprawdopodobniej po potrąceniu przez samochód suczka była w takim szoku, że na oślep biegła przez las dopóki starczyło jej sił.

Tymczasem była wybiła już godz. ok. 17:30 i powoli zapadał zmrok, co dołożyło kolejnych utrudnień. Jeden z pracowników pozostał w lesie ze zwierzęciem, podczas gdy drugi udał się po pomoc. Lekarz weterynarii został poinformowany, że przywieziony zostanie ranny pies potrzebujący natychmiastowej pomocy.

Pracownicy wraz z psem dotarli do lecznicy około godz. 19. Rana była duża, brakowało kawałka mięśnia, część tkanki obumarła i lekarz podjął decyzję o natychmiastowej operacji.

W ciągu ostatnich 2 tygodni mieliśmy aż dwa przypadki zwierząt w ciężkim stanie

fot. Alina Celniak

Suczka otrzymała w schronisku na imię Lesia. Czuje się lepiej, więc mamy nadzieje że niedługo wróci do zdrowia. Niestety jak do tej pory nie zgłosił się nikt kto by jej szukał, suczka nie była również zaczipowana.

Musimy pamiętać, że całą winę za to ponosi człowiek, ponieważ człowiek może przewidzieć sytuację, a pies nie. I jakby nie patrzeć właściciel psa powinien myśleć „o krok do przodu” i nie pozostawiać psa bez opieki, natomiast kierowca pojazdu powinien cały czas przewidywać i mieć szacunek dla życia nie tylko ludzkiego, ale również wszystkich innych żywych, czujących stworzeń.


Kierownik Schroniska
Alina Celniak
tel. 091-576-12-82
email: ztpz@o2.pl
www.sioz.pl
GG 5718135


komentarzy: 24, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-24 z 24

Gość • Poniedziałek [22.02.2010, 09:04:26] • [IP: 92.42.113.**]

są jeszcze dobrzy ludzie !!

Gość • Sobota [20.02.2010, 17:13:26] • [IP: 95.41.228.***]

To wspaniałe, że jest ktos kto pomaga tym biednym zwierzakom. Nawet włascicle nie szukal tej suni i tego psiaka, a sam by pochodził noca po lesie i śniegu może póżniej by lepiej pilnował.Niech każdy z nich tak samo cierpi to będzie wiedził co to ból.

Czcigodny ze Szczytu • Piątek [19.02.2010, 21:27:51] • [IP: 79.162.157.***]

Ale rany, to mają paskudne.Ja jak dotąd jeszcze nigdy takich nie miałem.

Czcigodny ze Szczytu • Piątek [19.02.2010, 21:25:06] • [IP: 79.162.157.***]

...więc nie dziwcie się ludzie, że was nie szanuję ja, skoro Wy nie umiecie uszanować zwierząt.To musi działać w obie strony.Biedne psiaki. Żal

Gość • Piątek [19.02.2010, 21:21:57] • [IP: 93.94.191.**]

ale ładne psiaki, żebym miała chociaz kawałeczek terenu kolo domu to bym je dwa wzieła chetnie, bylyby wtedy 3, biedulki, zycze im zdrowia i kochajacych ludzi ktorzy je przygarna.

Gość • Piątek [19.02.2010, 20:43:35] • [IP: 188.47.175.***]

Pani Dyrktor to cudowan kobieta, Mialam tam staż i bardzo ja podziwiam,. Nauczyłam sie od niej kochać zwierzęta. Tyle miłości co one tam otrzymują chyba nigdy nigzie nie otrzymaly.Oby w każdym schronisku był taki czlowiek.

Gość • Piątek [19.02.2010, 19:20:30] • [IP: 80.245.184.**]

Az brajk słow na bezdusznosc ludzi. .

Gość • Piątek [19.02.2010, 19:01:50] • [IP: 80.245.186.**]

super, psy, al, dom, nie, człowiek

Gość • Piątek [19.02.2010, 14:57:30] • [IP: 92.42.112.***]

dopóki psy nie będą czipowane, będą z nimi problemy. Znaleziony pies z czipem wskazuje na winnego, który go pozostawił. I nie ma innej możliwości.

Gość • Piątek [19.02.2010, 14:53:26] • [IP: 92.42.116.**]

co to za rasa owczarek górski?;)

Gość • Piątek [19.02.2010, 13:37:05] • [IP: 80.245.183.***]

CZLOWIEK TO NAJGORSZE I NAJOKRUTNIEJSZE ZWIERZE ZYJACE NA ZIEMI.

Gość • Piątek [19.02.2010, 13:07:29] • [IP: 192.168.100.***]

To uciekaj

Gość • Piątek [19.02.2010, 12:11:03] • [IP: 83.236.136.***]

Oprocz tego ze Swinoujscie to dziura, gdzie nie ma pracy, to do tego jeszcze mieszkancy maltretujacy zwierzeta. Oj trzeba uciekac z Tej dziury!!

Gość • Piątek [19.02.2010, 11:46:19] • [IP: 93.94.186.***]

boli mnie dusza, ze sama nic nie mogę...rozpacz.

Gość • Piątek [19.02.2010, 11:22:35] • [IP: 95.129.226.**]

biedne psinki...:(

Gość • Piątek [19.02.2010, 10:49:26] • [IP: 92.42.117.***]

Komentarze świadczą o mnie.

Gość • Piątek [19.02.2010, 10:48:36] • [IP: 92.42.117.***]

DLACZEGO psy wałęsają się same po mieście.?.DLACZEGO ludzie tak się zachowują?Wczoraj na plaży dwóch 10-latków obrzucało kaczki zmrożonym śniegiem, po co to robili?Co będą robili, gdy będą starsi??

Gość • Piątek [19.02.2010, 10:33:50] • [IP: 92.42.116.***]

brak słów: (

Gość • Piątek [19.02.2010, 10:25:43] • [IP: 92.42.118.**]

Zwierzęta mają takie samo prawo do świata, skoro na nim są, świat do nich należy.Wiesław Myśliwski

Gość • Piątek [19.02.2010, 09:31:29] • [IP: 79.162.178.**]

Starsi ludzie powiadają: "KTO NIE SZANUJE ZWIERZĄT, TEN NIE USZANUJE CZŁOWIEKA". Jak widać!!

Gość • Piątek [19.02.2010, 09:26:55] • [IP: 92.42.112.***]

straszne jak mozna takiego pieknego psa zostawic bez opieki, wyobrazam sobie jak tez psy cierpialy i co przeszly.ludzie najpierw powinni sie zastanowic czy bedzie ich stac na utrzymanie takiego duzego psa i czy temu podolaja a pozniej je brac.

Gość • Piątek [19.02.2010, 09:23:10] • [IP: 188.33.0.***]

Człowiek nie zasługuje na życie na tej planecie. Nie szanujemy siebie na wzajem, a co dopiero naturę!

Gość • Piątek [19.02.2010, 09:03:11] • [IP: 87.205.104.**]

buuu

Gość • Piątek [19.02.2010, 08:53:31] • [IP: 83.6.174.***]

Okropne!!

Oglądasz 1-24 z 24
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■