POGODA

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [13.02.2010, 20:11:11] • Świnoujście

„Flota” w nowym składzie pokonała „Regę”

Dziś w południe na boisku ze sztuczną nawierzchnią piłkarze odświeżonej „Floty” zaprezentowali się fotoreporterom. Już po południu nowa drużyna miała wykazać swoje walory na boisku. Na trzy tygodnie przed inauguracją ligi świnoujścianie wykazali niezłą skuteczność, wygrywając sparing z „Regą” Trzebiatów 6 : 0.

Ostateczny skład pierwszej drużyny pozostaje nadal tajemnicą trenera Petra Nemeca. Od piątku wiadomo, że zespół zasilą Ensar Arifovic, Marcin Staniek, Krzysztof Żukowski, Sergij Czapko Nie do końca zamknięta, szeroka kadra stanęła już w sobotę do wspólnej fotografii.

Tymczasem ważą się los kilku pozostałych pretendentów. Większość z nich miała w sobotę kolejną okazję do zaprezentowania swoich umiejętności sztabowi szkoleniowemu „Floty”. Mecz z „Regą” był od początku grą do jednej bramki. Srzelecki pokaz świnoujścian zainaugurował już w 20 minucie Bartłomiej Piszczek były stoper „Stali” Stalowa Wola. 7 minut później Ensar Arifovic dokładnym podaniem wykłada piłkę Michałowi Ciarkowskiemu. Dotychczasowy pomocnik warszawskiej „Polonii” nie marnuje takich okazji... Do przerwy bramkarz „Regi” jeszcze raz musiał wyjmować piłkę z siatki. Tym razem po sprytnym strzale testowanego piłkarza „Jagiellonii Białystok Łukasza Tumicza. Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił.

Piłkarze z Trzebiatowa starali się uważniej grać w obronie. Jednak i na tę strategię „Flota” znalazła sposób. Przez defensywę gości śmiało przedzierał się kilkakrotnie Sylwester Kret. Dwa jego rajdy, w 47 i 75 minucie gry zakończyły się celnymi strzałami. „Flota” do końca kontrolowała przebieg gry. W końcówce najsłabiej wypadli napastnicy, zwłaszcza na prawym skrzydle. Kilka dogodnych okazji do podwyższenia wyniku zmarnował Ferdinand Chifon. Wynik spotkania ustalił celnym trafieniem w 77 minucie Damian Staniszewski. Po zwycięstwie 6 : 0 drużyna w dobrym nastroju opuszcza teraz Świnoujście. Najbliższe dni zespół „Floty” spędzi na zgrupowaniu w niemieckim Lindow. Tamtejszy ośrodek gwarantuje doskonałe warunki treningowe.