POGODA

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [11.02.2010, 04:57:26] • Świnoujście

Udany sparing „Floty”

O wiele korzystniej od gości wypadła w kolejnym sparingu drużyna świnoujskiej „Floty”. Wyspiarze odprawili niemiecki zespół Torgelower SV Greif 2 : 0. mecz rozegrano w środę 10 lutego na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

Zespół „Gryfów”z miejscowości Torgelow nie był co prawda bardzo wymagającym przeciwnikiem dla wyspiarzy ale zwycięstwo osiągnięte w niezłym stylu cieszy. W drużynie ze Świnoujścia pojawiła się znowu liczna ekipa testowanych pretendentów do pierwszego zespołu.

Jednak bramki były zasługą doświadczonych graczy. Pierwszą już w 12 minucie gry zdobył Grzegorz Skwara, którego idealnie „obsłużył” dokładnym podaniem na wysokości pola karnego Sylwester Kret. Zdobyte w pierwszych minutach prowadzenie zachęciło świnoujścian do odważniejszych ataków ale kolejne ataki „Floty” okazały się festiwalem niewykorzystanych szans. Okazji do podwyższenia wyniku nie wykorzystali m.in. Skwara, Rudolf, Kret. Na szczęście nie mylili się za to nasi obrońcy i nie pozwalali przeciwnikom na skonstruowanie groźniejszej akcji.

Jednobramkowa przewaga „Floty” utrzymywała się do 74 minuty meczu gdy szarża Staniszewskiego na bramkę Torgelower zakończyła się celnym podaniem do Tumicza. Testowany napastnik nie zmarnował okazji sam na sam z bramkarzem. Po tym zwycięstwie biało – niebiescy mają zaledwie trzy dni na zregenerowanie sił. Już w sobotę o godz. 12.00 czeka ich mecz z „Regą” Trzebiatów, a potem – w tygodniowych odstępach – sparingi z „Pogonią” Barlinek i polickim „Chemikiem”.