POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [18.02.2010, 01:41:53] • Świnoujście

Ludzie się przewracają. Chodniki jak lodowiska

Ludzie się przewracają. Chodniki jak lodowiska

fot. Sławomir Ryfczyński

Jedna z mieszkanek „fiknęła koziołka” tuż za przejściem dla pieszych przy ulicy Kościuszki (nieopodal skrzyżowania z Konstytucji 3 Maja). Jak mówi, szła spokojnie, w wygodnym obuwiu, ale na chodniku są, jak się wyraziła, zalodzone górki. Inna czytelnicza zadzwoniła do nas że jest bardzo ślisko koło dawnej rzeźni.

- Przeszłam przez ulicę, zwróciłam się w kierunku kantoru i nagle runęłam na ziemię – opowiada kobieta. – Przypadkowi przechodnie wystraszeni moim upadkiem pomogli mi wstać.

Na szczęście wszystko to wyglądało gorzej niż było w rzeczywistości. Jak dodaje kobieta, tym razem skończyło się na siniakach i bolącym boku. Opisywaliśmy już jednak przypadek jak inna kobieta po upadku na lodzonej powierzchni trafiła do szpitala.

Przy okazji przypominamy, że miasto jest ubezpieczone. Za nieodśnieżone ulice czy zaniedbane chodniki można się ubiegać o odszkodowanie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 29

Gość • Poniedziałek [22.02.2010, 14:21:58] • [IP: 84.58.218.***]

przejedzcie sie do ahlbecku i porownajcie stan ulic, a przeciez sniegu spadlo tyle samo wszedzie, szkoda gadac jaka organizacje mamy w tym miescie...

Gość • Piątek [19.02.2010, 19:03:55] • [IP: 217.97.199.*]

tych pracownikow urzedu ktorzy nie wywiazuja sie ze swoich obowiazkow w czasie zimy zwolnic

Gość • Piątek [19.02.2010, 19:01:19] • [IP: 217.97.199.*]

jak przejsc przez jezdnie na ul 11 listopada moze zlikwidowac pasy na jez

Zenek • Piątek [19.02.2010, 18:50:17] • [IP: 212.160.162.**]

Za czystość chodników odpowiadają właściciele przyległych nieruchomości.

Gość • Piątek [19.02.2010, 13:47:00] • [IP: 80.54.123.***]

Tutaj potrzeba niemieckiego turysty zeby sie poskarzyl bo nas polakow olewa...a z gory, jak niemiec sie poskarzyl to szybko odsniezali uliczki po ktorych nikt nie chodzi a tam gdzie trzeba to matka z wozkie i dzieckiem zabic sie moze bo przejsc niemozna, na co wojna jak * i tak rzadza w polsce.O kant d...y to rozbic.

Gość • Piątek [19.02.2010, 12:40:16] • [IP: 92.42.114.***]

Miasto 40 tys.-nie ma o czym pisać!Gdzie kino, basen, aquapark, molo, ? W MIEDZYZDROJACH:)

fred • Piątek [19.02.2010, 11:15:16] • [IP: 195.117.222.***]

brak odpowiedzialności, no i chyba brak przydziału obowiązków, jak widze zdjęcie przy byłej rzeźni a czyj to teren? wniosek nasuwa się sam chyba mamy za mało pracowników administracji... i o pewnych sprawach nie ma czasu myśleć :)

Gość • Piątek [19.02.2010, 10:56:30] • [IP: 92.42.117.***]

Miasto 40 tys.-nie ma o czym pisać!Gdzie kino, basen, aquapark, molo, ?

Gość • Czwartek [18.02.2010, 22:45:46] • [IP: 92.42.115.***]

jak ci sie portal nie podoba to po ch... tu zagladasz??

Gość • Czwartek [18.02.2010, 20:59:26] • [IP: 83.19.184.**]

o czym by ten portal pisał gdyby nie ta zima

Gość • Czwartek [18.02.2010, 20:19:04] • [IP: 80.245.188.***]

nie co uważniej oddawac miastu nasze podatki jedno wielkie albańskie złodziejstwo kretacze itp

Gość • Czwartek [18.02.2010, 20:00:46] • [IP: 195.117.222.***]

Cały czas narzekanie.Jest przecież zima. Wystarczy chodzić i jeżdzić nieco uważniej i to wystarczy.Ulice i chodniki są odśnieżone i to pomimo że nieżle dowaliło śniegiem

Gość • Czwartek [18.02.2010, 19:50:28] • [IP: 217.97.199.*]

A po co włóczycie sie po ulicach. Jest post.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 17:51:26] • [IP: 93.94.188.**]

Grunwaldzką posypać piaskiem to lodowisko:/

Gość • Czwartek [18.02.2010, 14:51:24] • [IP: 92.42.118.***]

przez conajmniej 50 lat bedziemy zyli w tym syfie władz

Gość • Czwartek [18.02.2010, 13:18:22] • [IP: 217.97.199.*]

Ludzie o co Wam chodzi? Zima jest w koncu, a w tym miescie odzwyczaili sie wszyscy od niej, wiec teraz wszystkim przeszkadza, ze snieg lezy. Przeciez chodniki sa odsniezone, trzeba bardziej uwazac jak sie chodzi i to wszystko, a nie non stop narzekac!!

Gość • Czwartek [18.02.2010, 11:19:40] • [IP: 93.94.188.***]

Kosciuszki-jedna wielka tragedia to samo chodnik wzdluz niej

Gość • Czwartek [18.02.2010, 11:02:32] • [IP: 83.168.106.**]

Wielka wieś Świndeminde. Tam się nigdy nic nie zmieni cały czas te same barany dyrygują tym burdelem. Syf był, jest i będzie. Niedługo zabraknie w tym mieście świeżych nie spokrewnionych genów do rozrodu.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 10:55:55] • [IP: 78.30.119.*]

Ja na Kościuszki strzaskałam sobie prawą rękę, jest poskładana na drutach. Nie miałam tyle szczęścia co ta pani: (W jednej sekundzie, przez niedbalstwo odpowiednich służb, życie przewróciło mi się do góry nogami. Nie zamierzam tego odpuścić.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 10:23:53] • [IP: 92.42.112.***]

moim zdaniem jesli miasto jest ubezpieczone to juz w d**** maja czy czlowiek sie przewroci i zlamie czy sopel mu na glowe spadnie! ludzie zrobmy cos z tym bo naprawde bedzie tragedia! jesli raz drugi sopel zabije przechodnia to moze rusza swoje dupy z krzeselek i zaczna dzialac, ale czy naprawde musi dojsc najpier do tragedi zeby ktos sie tym zainteresowal?! skandal!!

Gość • Czwartek [18.02.2010, 09:30:31] • [IP: 88.156.234.***]

Straz Miejska to sluzba podlegla Zmurkiewiczowi !!. Co kaze to robia !!.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 09:24:27] • [IP: 195.117.222.***]

Też się dziwię gdzie jest Straż Miejska.Odśnieżanie chodników przy domkach przy ul.Markiewicza to sprawdzali i wlepiali mandaty, a ul.Kościuszki to po prostu skandal!Szczególnie chodnik przy domku pana weterynarza.Sople wiszą mu na dachu(strach pod zadaszeniem przejść, żeby jakiś sopel na głowę nie spadł), kapie na chodnik i faktycznie" jazda bez trzymanki".

Gość • Czwartek [18.02.2010, 08:32:15] • [IP: 80.245.180.***]

Ja już nawet nie zlicze ile razy się przewróciłam przez ten śnieg w ciągu tej zimy :/ !!

TYtus de zoo • Czwartek [18.02.2010, 08:30:14] • [IP: 80.245.181.***]

Trzeba zainwestować w odpowiednie obuwie i współczynnik ślizgania spadnie o 80%.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 08:19:07] • [IP: 94.254.185.***]

Gdzie jest Straż Miejska ? Przydałoby sie wlepiać mandaty za nie odsniezone chodniki !! Na ul. Komandorskiej jeden z Pensjonatów ma to najwyraźniej gdzieś ! Wszyscy wkoło dbają i aż miło przejśc chodnikiem. A Ci drudzy tylko odgarnęli sobie wjazd na posesje, a chodnik jest tak zawalony, żeby przejśc muszę wejść spowrotem na ulice !! Do roboty lenie !

Oglądasz 1-25 z 29
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■