POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [03.02.2010, 07:29:21] • Świnoujście

Pomóżmy Werze!

Pomóżmy Werze!

Młoda Wera oraz Wera z Tajpanem (fot. Alina Celniak )

Wera, piękna lecz bardzo lękliwa suczka potrzebuje Państwa pomocy! Mieszka na wydmach i niedługo się oszczeni – to będzie jedyna szansa, aby podjąć suczkę i dać jej szansę na oswojenie i normalne życie przy boku człowieka.

Historię Wery opisywaliśmy już na iswinoujscie.pl około pół roku temu. Młoda suczka nie miała łatwego życia. Przez pierwsze 5 miesięcy swojego istnienia wraz ze swoim bratem Tajpanem była ofiarą znęcania i okrucieństwa ze strony człowieka. Te przeżycia odcisnęły ogromne piętno na psychice obu piesków. Żyły w ciągłym strachu przed człowiekiem, straciły zupełnie zaufanie. Człowiek oznaczał dla nich tylko ból i cierpienie. Później trafiły do schroniska w Świnoujściu, gdzie bardzo powoli przyzwyczajały się do kontaktu z człowiekiem.

Pomóżmy Werze!

Tak aktualne wygląda Tajpan – brat Wery. Wera jest prawie identyczna, ale chuda.(fot. Alina Celniak )

Oba psy są duże i bardzo piękne. Nic więc dziwnego, że Wera została adoptowana. Niestety lękliwa suczka wyrwała się ze smyczy na jednym ze spacerów i od tamtej pory rozpoczęła samotne dzikie życie. Głęboko zakorzeniony lęk nie pozwala jej zbliżać się do człowieka, unika wszelkiego kontaktu. Ciężko ją spotkać, bardzo trudno się do niej zbliżyć. Przemieszcza się tylko po obszarach zalesionych, głównie po Parku Zdrojowym, a obecnie była widziana na pasie wydm ciągnących się wzdłuż promenady.

Podejmowano wiele prób schwytania Wery, ale wszystkie okazały się bezskuteczne. Ostatnie próby podejmowano w listopadzie, gdy Wera miała cieczkę. Już wtedy była bardzo wychudzona, lecz strach przezwyciężał głód i zmęczenie.

Ostatnio na innym świnoujskim portalu informacyjnym pojawiła się informacja na temat Wery. Niestety Wera została przedstawiona w bardzo złym świetle, a autor nakłaniał do zorganizowania nagonki na biedną suczkę. Podkreślamy, że Wera nie stanowi żadnego zagrożenia dla człowieka i absolutnie nie jest chora na wściekliznę! Wera posiada komplet szczepień i nie jest psem agresywnym. Potrzebuje pomocy i cierpliwości ze strony człowieka. Nie wolno skazywać Wery na odstrzał, tylko dlatego, że ktoś bezmyślnie zasiał niczym nieuzasadnioną panikę wśród mieszkańców naszego miasta.

Właściciel internetowego portalu informacyjnego, gdzie umieszczono krzywdzącą informację w sprawie Wery odmówił umieszczenia sprostowania i uparcie tkwi w przekonaniu, że Werę należy zlikwidować.

Najprawdopodobniej na początku lutego Wera się oszczeni. Będzie to jedyna szansa na to, aby schwytać Werę i dać jej szansę na oswojenie z człowiekiem i dalsze normalne życie. Z tego względu apelujemy o nie zabieranie szczeniaków Wery, gdyż tylko wtedy gdy będą przy niej młode, będzie możliwe jej wyłapanie przez pracowników Schroniska. Jeśli ktokolwiek zaobserwuje Werę ze świeżo urodzonym potomstwem, bardzo prosimy o jak najszybsze powiadomienie o tym Schroniska i dokładne wskazanie miejsca jej pobytu.


Kierownik Schroniska
Alina Celniak
tel. 091-576-12-82
email: ztpz@o2.pl
www.sioz.pl
GG 5718135

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 36, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-36 z 36

Gość • Środa [03.02.2010, 18:09:59] • [IP: 80.245.188.***]

widywałam tego psa w okolicy osiedla rycerska pod konIEc roku - rzeczywiście lękliwa, usuwała się w cień, schodziła ludziom z drogi. 2 tyg temu widziałam ja koło kempingu relax. nie da sie do niej zbliżyc, ale agresywna nie jest, raczej wylekniona i płochliwa. LUDZIE POMOZMY JEJ

Gość • Środa [03.02.2010, 13:13:35] • [IP: 188.146.8.**]

piękna suczka pomóżcie jej

7-me Dziecko Baby Jagi • Środa [03.02.2010, 12:06:12] • [IP: 79.162.153.***]

(:-()

Gość • Środa [03.02.2010, 11:38:55] • [IP: 192.168.100.**]

do goscia z 10.39 - naucz się czlowieku rozumiec, to co czytasz. Skąd te nieuzasadnione pretensje do pana Sławka?! Powracając do sedna. Myślę, że służby takie jak schronisko dla zwierząt powinny wytężyć i podwoić swoje wysiłki i zabezpieczyć bezpieczeństwo suczki i jej dzieci, kiedy przyjdą na świat. Jest to obowiazek takich służb, aby za nasze wspólne pieniądze zabezpieczyć takim biednym zwierzaczkom godny i bezpieczny byt. Pozdrawiam pracowników schroniska i proszę o pomoc w bezpiecznym schwytaniu suczki, zeby szczęsliwie urodzila swoje maleństwa.

Gość • Środa [03.02.2010, 10:39:27] • [IP: 88.156.234.***]

Sławek czy ty niemasz serca ? natychmiast sprostuj ten artykuł. To widać z tych oczu tej tej Wery że nie jest to grożny pies.

Gość • Środa [03.02.2010, 10:34:57] • [IP: 92.42.116.**]

Do 118 -" pies posiadał taki jakby izolator plastikowy dla uczulonych psów" ?? O czym Ty gadasz człowieku :)

mieszkanka • Środa [03.02.2010, 10:08:30] • [IP: 88.156.235.**]

Psu trzeba pomoc, to jasne. I o tym wladze schroniska tez wiedza, apelujac w sposob rzeczowy do mieszkancow. Jak mozna komentowac cale wydarzenie w sposob tak nielogiczny, jak to robi GOSC z 1ej wypowiedzi? Jak sobie wyobraza lapanie zastrazonego psa po wydmach teraz w zimie? Jak ma na to niezawodny sposob, to niech sam lapie i zaprowadzi do schroniska! Czy mysli, ze schronisko, to cudotworcy? Ludzie, myslcie a nie czepiajcie sie ! Najczesciej krytykuja ci, co nic nie robie; jedynie miela ozorem!

Gość • Środa [03.02.2010, 10:04:34] • [IP: 92.42.118.***]

Ugryzł mnie wczoraj pies na ul.Piłsudskiego pies jakiś mieszany podobny do (pitbulla, amstafa) nie udzieliła mi właścicielka informacji na temat szczepienia psa przeciw wściekliźnie po zdarzeniu przyśpieszyła krok i mnie olała pies nie miał kagańca, Charakterystyczne było to że pies posiadał taki jakby izolator plastikowy dla uczulonych psów.

Gość • Środa [03.02.2010, 08:54:19] • [IP: 92.42.118.**]

Brak słów

Gość • Środa [03.02.2010, 07:44:48] • [IP: 93.94.186.***]

Biedactwo... Serce mnie się kraja, gdy czytam takie historie... Oby udało się jej przełamać i znaleźć kochających ludzi, którzy dadzą jej to na co zasługuje, czyli masę miłości!

Gość • Środa [03.02.2010, 07:42:46] • [IP: 92.42.113.**]

jak to możliwe że schronisko nie może sobie poradzić w schwytaniu psa!! pies potrzebuje pomocy to trzeba mu pomóc !! jak będzie w schronisku to oczywiście można psu donieść koce czy inne posłanie dla szczeniaków i dzielnej suni, jedzenie, ale teraz czas na akcję ze strony schroniska!! pozdrawiam !!

Oglądasz 26-36 z 36
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■