POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [30.01.2010, 03:23:43] • Świnoujście

Ratują psy zostawione na mrozie

Ratują psy zostawione na mrozie

fot. Alina Celniak

Wtorek był bardzo pracowitym dniem w Schronisku Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu. Nie tylko z powodu panującego mrozu, ale również dlatego, że wciąż napływają zgłoszenia z prośbami o pomoc dla przemarzniętych psów pozostawianych bez opieki.

Dwa zgłoszenia dotyczyły psów przebywających po stronie Warszowa. Po ulicy za Łunowem biegała malutka suczka. Nie wiadomo dlaczego się tam znalazła. Była zziębnięta, głodna i garnęła się do człowieka, więc nie było problemów z jej podjęciem.

Kolejne zgłoszenie również dotyczyło malutkiej suczki. Ta z kolei była bardzo wystraszona i nikomu nie ufała. Bardzo bała się człowieka. Podjęcie takiego zwierzęcia to nie lada wyzwanie, ponieważ suczka pomimo zimna i głodu jest bardzo szybka. Strach jest u niej silniejszy niż pragnienie podejścia do miski z karmą.

W międzyczasie napłynęło kolejne zgłoszenie o wychudzonym rannym psie błąkającym się po lesie po stronie Świnoujście-centrum.

Niestety problem z przeprawą promową spowodował konieczność przełożenia interwencji w sprawie bojaźliwej suczki na dzień kolejny. Jest to poważne utrudnienie dla pracowników schroniska, gdyż stanie w kolejce na prom pochłania mnóstwo czasu i każda decyzja o przeprawie na drugą stronę musi być mocno uzasadniona.

W tej sytuacji ranny pies stał się priorytetem. Po dojechaniu na miejsce okazało się, że pies jest faktycznie bardzo wychudzony, wymarznięty i głodny. A w dodatku jego ciało pokrywają liczne otwarte rany! Wszystko wskazuje na to, że jest to kolejna ofiara nielegalnie rozstawianych w lasach wnyków! Dodatkowo pies mógł być zaatakowany przez dzikie zwierzęta zamieszkujące las.

Pies w chwili obecnej znajduje się w schronisku, gdzie został nakarmiony, otrzymał pomoc weterynaryjną i dostał ciepły kąt, aby mógł się ogrzać. Pozostaje tylko poznać odpowiedzi na pytania: co pies robił sam głęboko w lesie? Dlaczego nikt go nie szukał? I jak wiele jeszcze będzie ofiar nielegalnej działalności pseudo-myśliwych?

Alina Celniak

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 29

Gość • Poniedziałek [01.02.2010, 19:25:46] • [IP: 217.97.193.**]

Te fotki są dla tych którzy może jak zobaczą albo odnajdą w tych biedakach swojego psa albo się zlitują i go wezmą. Zadaniem schroniska jest przygarnięcie psa ale psu jest lepiej jeśli ma swód dom. Ja popieram ideę redagowania tematu o zwierzętach - zarówno tych które szukają ich właściciele jak i o tych których nikt nie szuka. Może zmiękną serca zlodowaciałe naszych nielicznych rodaków - nieprzyjacieli zwierząt. A ci którzy im pomagają zasługują na wielkie uznanie.

Gość • Niedziela [31.01.2010, 20:23:56] • [IP: 95.40.200.**]

Jeszcze jedno nie zrozumiłałe jest dlaczego żegluga czyli przeprawa nie włączy sie w ratowanie zwierzat czyli życia. Przeciez oni powinni przede wszystkim pomoc bo widza kto jedzie.Oni równiez sa odpowiedzilni za jakieś życie które jest właśnie ratowane.Przecie ludzie zeschroniska nie jeżdza sobie na spacer na drugą stronę tak myślę.

Gość • Niedziela [31.01.2010, 20:17:57] • [IP: 95.40.200.**]

Ja tez jestem za przywilejem przjazdu. To jest życie ktore powstalo i ratujemy. Każdy moze poczekac z przejazdem zycie nie. Ile zwierzat wystą pi nie wazne Ważne ile będzie uratowane. Po prostu pomóżmy tym co ratuja.Myślę ze to o to chodzi.

Gość • Niedziela [31.01.2010, 19:50:47] • [IP: 92.42.113.***]

Wole czytac o psach lub kotach niz o Naszym smiesznym mescie!!

Gość • Niedziela [31.01.2010, 14:47:43] • [IP: 80.245.184.***]

ej to komentarze a nie forum;p.

Gość • Niedziela [31.01.2010, 14:01:06] • [IP: 217.97.199.*]

admin zrób tą sondę!!

Gość • Niedziela [31.01.2010, 09:49:31] • [IP: 93.94.186.***]

proszę o sądę:czy pracownicy schroniska dla zwierząt powinni mieć przywilej wiazdu bez kolejki na prom? ja jestem za, bo będzie udzielana pomoc żywej istocie...kot pies ptaszki czy inne...

Gość • Sobota [30.01.2010, 19:45:18] • [IP: 92.42.112.***]

co to jest portal informacyjno-rozrywkowy czy portal internetowy schroniska ?? w Ś-ciu mamy kilka tysięcy psów czy każdy wystąpi TUTAJ ??

Gość • Sobota [30.01.2010, 17:43:44] • [IP: 95.40.200.**]

Dlaczego gościu tak piszesz o kada. jeśli ma tyle zwierząt tzn ze je szanuje i ratuje. Nie obrażajcie świń.Mówimy o pozostawionych, ratowanych ze sniezycy i mrozów i dlaczego takie slużby jak schronisko promy nie przepuszczją. To jest wogóle dla mnie dziwne i niezrozumiałe.

Gość • Sobota [30.01.2010, 16:56:17] • [IP: 92.42.112.***]

kada • Sobota [30.01.2010, 13:23] • [IP: 92.42.118.*]...w twojej chałupie są tylko zwierzęta buhahahaha ze świnią na czele buhahaha

Gość • Sobota [30.01.2010, 16:48:39] • [IP: 95.40.200.**]

NIe rozumiem dlaczego schronisko nie ma pierwszeństawa. Przeciez samochody prywatne strazy granicznej wpuszczaja bez koleki a dlaczego? Czu urzednicy mają gdzies przconików schroniska i zwierzęta które oni ratuja bez względu na pogode i porę.Czy oni wogóle myślą.Przeciez to slużby, które winny być na czwartym miejscu do pierszeństa na przeprawie.

Gość • Sobota [30.01.2010, 15:50:39] • [IP: 80.245.180.***]

Właśnie przed chwilą pracownicy schroniska odebrali małego biało-rudego pieska w obroży, który najwyraźniej zagubił się w czasie dzisiejszej zamieci śnieżnej. Błąkał się w okolicy ulic Matejki i Kołłątaja.

Gość • Sobota [30.01.2010, 14:42:32] • [IP: 80.245.179.***]

Dlaczego taki artykuł wywołuje u jednych inwektywy" buraczyna", " świnia", " debil", " mam nadzieje że skończysz tak jak one"?. Skąd u was tyle żółci? Przecież artykuł dotyczy zwierząt.

Gość • Sobota [30.01.2010, 14:20:51] • [IP: 92.42.117.**]

sliczne pieski

Gość • Sobota [30.01.2010, 13:23:38] • [IP: 92.42.118.**]

niech będą ostre słowa na ludzi którzy nie dbają o swoje zwierzaki

kada • Sobota [30.01.2010, 13:23:36] • [IP: 92.42.118.*]

Hahahaha!!uderz w stół a buraczyna się odezwie:))Do twojej wiadomości, zakompleksiony" anonimowy"narzekaczu, w swojej"chałupie"mam już kilka zwierząt bo w przeciwieństwie do ciebie widzę coś więcej niż czubek własnego nosa.Ale w jednym przyznam ci racje-nie jesteś świnią...nie obrażajmy świń:)No cóż, zima jest, pełno śniegu i ślisko, jedni łamią sobie rękę albo nogę, a inni jak widać-kręgosłup moralny.Współczujemy..:)))

Gość • Sobota [30.01.2010, 12:51:55] • [IP: 92.42.116.**]

Jak macie się tu wyzywać od takich i owakich to w ogóle nic nie piszcie i darujcie sobie te słowa.To zwierzakom na pewno nie pomoże..Zero powagi.

Gość • Sobota [30.01.2010, 12:45:41] • [IP: 80.245.188.**]

Każdy debil jest" wielki" do czasu, jak życie dobrze mu dokopie, wydaje mu się że jest anonimowy ale jest w błędzie.

Gość • Sobota [30.01.2010, 12:43:28] • [IP: 92.42.116.**]

Gdybym mogła to bym przygarnęła tą sunie po lewej stronie, no ale niestety mam już swojego pieska i nie wiadomo czy by zaakceptował ją.Ale oczywiście oba psiaki są śliczne i potrzebują miłości tak jak i inne zwierzaki które przebywają w schronisku.

Gość • Sobota [30.01.2010, 10:58:30] • [IP: 92.42.112.***]

może ty jesteś świnia!! bo ja i moja rodzina z tym się nie utożsamia!!

Gość • Sobota [30.01.2010, 10:57:02] • [IP: 92.42.112.***]

"kada" za dużo gada !! buhahaha weź sobie do swojej chałupy te wszystkie zwierzaki i się nimi zajmuj. ..a ja mam nadzieję że ty w następnym wcieleniu będziesz berłem i będziesz stała obok bardachy i sumiennie wykonywała swoje obowiązku buhahaha.

Gość • Sobota [30.01.2010, 10:53:23] • [IP: 92.42.117.**]

Jeśli jest to interwencja w sprawie porzuconych i rannych zwierząt to dlaczego pracownicy schroniska mają stać w kolejce na prom? Wszystkie służby wjeżdżają z pierwszeństwem. Cała banda z urzędu też wjeżdża z pasa dla uprzywilejowanych chociaż Im się nigdzie nie spieszy - nic nie robią, więc mogą postać w kolejce w godzinach pracy. Niech któryś z tych egoistów ruszy mózgownicą i powiadomi Żeglugę, że pracownicy schroniska mogliby wjeżdżać na prom bez kolejki jeśli jadą na drugą stronę z interwencją w sprawie zwierzaka. Żaden problem. Nikomu nie ubędzie. Jeśli ktoś wypowiada się na forum, że trzeba okazać więcej serca tym kochany stworom to napewno nie będzie robił awantury pod przeprawą. Człowiek to najgorsza świnia na kuli ziemskiej. Polskie bezprawie pozwala mu niweczyć wszystko dookoła pozostając bezkarnym. Dokąd ten świat pędzi?

kada • Sobota [30.01.2010, 10:49:19] • [IP: 92.42.118.*]

Gościu z 9:42 weź się ogarnij!gdyby było więcej osób takich jak ta Pani nie musielibyśmy patrzeć na cierpienie tylu zwierząt!Tobie jak widać najlepiej wychodzi komentowanie innych i narzekanie.Zamiast tego weź rusz d... i zrób coś pożytecznego.Mam nadzieje ze w nastepnym wcieleniu bedziesz takim właśnie poszkodowanym i skrzywdzonym zwierzakiem.Jakim to trzeba być burakiem zeby nie czuć współczucia na widok zmarzniętego, wygłodzonego i niekiedy skatowanego zwierzaka?!Brak słów..Cieszy jedynie fakt że większość ludzi tutaj ma jednak serce dla zwierząt.

Gość • Sobota [30.01.2010, 10:30:24] • [IP: 217.97.199.*]

;(

Gość • Sobota [30.01.2010, 09:59:48] • [IP: 79.175.251.**]

troche serca dla zwierzat... ludzie...

Oglądasz 1-25 z 29
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■