POGODA

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [16.01.2010, 21:56:27] • Świnoujście

Zwycięski sparing „Floty”

Trzecie spotkanie drużyny MKS „Flota” w ramach przygotowań do piłkarskiej wiosny zakończyło się dziś zwycięstwem nad trzecioligowym „Orkanem” Rumia 2 : 0. Obydwie bramki padły w drugiej połowie. Strzelcami byli Tadeusz Tyc – w 73 i Marek Kowal w 82 minucie meczu.

Spotkanie mogło zakończyć się jeszcze lepszym wynikiem ale sędzia nie uznał bramki strzelonej w I połowie. W drużynie „Floty” na boisku pojawiło się kilku kolejnych testowanych piłkarzy. Przeciwko Rumii zagrali Marcin Kula z Miedzi Legnica, Marek Kowal z Pogoni Szczecin, Sergiej Chapko z Ukrainy oraz Adam Frączczak z Kotwicy Kołobrzeg. Trener Petr Nemec nadal próbuje optymalne zestawienie drużyny przed początkiem ligi. „Flota' w pierwszej połowie dzisiejszego spotkania nie zachwyciła jednak ani trenera ani kibiców. Przysłowiowy „błysk” w ofensywie zauważyliśmy dopiero w drugiej części. Kilka składnych akcji było zapowiedzią dobrego wyniku. Na pierwsza bramkę czekaliśmy jednak aż do 73 minuty. Przy obu duży udział miał testowany Marek Kowal.

Przy pierwszej zaliczył asystę, drugą strzelił sam, po indywidualnej akcji. Po zwycięstwie w dobrym stylu nielicznym kibicom na boisku ze sztuczną nawierzchnią wyraźnie poprawiły się humory. Kolejną okazją do wykazania się dla nowych zawodników będzie sparing z drużyną młodej ekstraklasy „Lecha” Poznań. Mecz rozegrany zostanie 24 stycznia o godzinie 12.00.